Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 19
Dzisiaj odsłon: 127
Ogółem wizyt: 265 558
Ogółem odsłon: 493 571

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Szopka Betlejemska w Miękini
Szopka Betlejemska w Miękini

W niedzielę, 28 grudnia w Miękini miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mieszkańcy gminy stworzyli „żywą szopkę”.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 29-12-2014, odsłon: 787)
„Kolędziołki i Pastorałki"
„Kolędziołki i Pastorałki

Śpiewanie kolęd i pastorałek to nasza narodowa tradycja i jeden z najbardziej utrwalonych sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Przypominają także rodzinne zwyczaje.
Departament Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego oraz Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu zorganizowały 12 grudnia koncert „Kolędziołki i Pastorałki" w wykonaniu Chórów i Zespołów Senioralnych, które w ramach I i II Dolnośląskiego Przeglądu Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych zdobyły I-sze miejsca.
Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowała się nasza grupa wokalna z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - „Senior i Lutynianie”. Kolędy wykonane przez naszych reprezentantów przyjęto owacją na stojąco.

 (kategoria: MUTW, dodano: 12-12-2014)
Piernikolada MUTW
Piernikolada MUTW

3 grudnia we Wrocławiu odbyło się Przedświąteczne Spotkanie Dolnośląskich Seniorów.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 04-12-2014, odsłon: 679)
21 listopad Dzień Życzliwości- Międzypokoleniowe Spotkanie
   21 listopad Dzień Życzliwości- Międzypokoleniowe Spotkanie

W tym roku Dzień Życzliwości przebiegał pod hasłem: POMÓŻ - POKAŻ.

Dzień Życzliwości to święto uśmiechu, serdeczności, miłych gestów i po prostu dobrej zabawy.W Domu Kultury w Złotoryi odbyło się spotkanie pokoleń w którym nie mogło zabraknąć życzliwych i uśmiechniętych przedstawicieli Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Grupa wokalna i kabaret „Bałamutki” bawili publiczność i przybyłych gości, a w debacie międzypokoleniowej „Od życzliwości do współpracy”,której głównym celem była edukacja dzieci i młodzieży do starości, udział brał Kazimierz Miesiąc.

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 24-11-2014)
Odznaczenie dla prezes MUTW
 Odznaczenie dla prezes MUTW

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prezes naszego Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wanda Mitkiewicz zostanie uhonorowana Odznaką Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Taką uchwałę podjęto na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jest to odznaka za aktywną działalność na rzecz seniorów oraz podejmowanie inicjatyw w ramach polityki senioralnej na Dolnym Śląsku.(kategoria: MUTW, dodano: 05-11-2014)
Zajęcia manualne i plastyczne MUTW
Zajęcia manualne i plastyczne MUTW

W dniu 3 listopada od godzinie 12.00 do godziny 16.00 w Miękini - SOK, odbędą się zajęcia plastyczne podczas których malowane będą obrazy przy użyciu różnych technik.
Od godziny 17.00 do godziny19.00 w Lutyni odbędą się zajęcia manualne podczas których wykonywane będą jesienne stroiki.Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.
Na zajęcia plastyczne w Miękini wszyscy uczestnicy proszeni są o przyniesienie z sobą zaimpregnowanych płócien, podkładu do obrazów , kleju- może być magik, farb akrylowych ,żywicy lub lakieru, masy strukturalnej oraz różnych wzorów z papieru ryżowego.
instruktor Beata Pęcherek

 (kategoria: MUTW, dodano: 31-10-2014)
Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów
     Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów

Dnia 24 października odbyło się zakończenie projektu „Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów”. W programie wystąpili „Studenci Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupa Kabaretowa „Bałamutki” (program inspirowany Kabaretem Starszych Panów) i grupa kabaretowa z Bystrzycy Górnej. Oprawę muzyczną zapewniła grupa muzyczna „Senior” i „Lutynianie”. Przygotowany przez nas program bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Była wspaniała zabawa i wiele śmiechu.
Na koniec spotkania aktorzy z Teatru Na Bruku wystawili spektakl w konwencji pantonimy pt. „Drzewo które umiało dawać”.

Wanda Mitkiewicz

 (kategoria: MUTW, dodano: 27-10-2014)
Zapraszamy na przedstawienie
Zapraszamy na przedstawienie

Zapraszamy na spektakl „Drzewo które umiało dawać” czyli finał warsztatów teatralnych w wykonaniu grupy kabaretowej „Bałamutki” i chóru z Miękini oraz mieszkańców Bystrzycy Górnej.

Przedstawienie rozpocznie się w piątek 24 października o godz.16:00 w Sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Wstęp wolny.(kategoria: MUTW, dodano: 23-10-2014)
„Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów” – kontynuacja warsztatów w Miękini
„Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów” – kontynuacja warsztatów w Miękini

Od połowy października rozpoczynamy kontynuację warsztatów teatralnych dla seniorów oraz ich rodzin w Gminie Miękinia. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów” dofinansowanego przez Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego i mają miejsce w SOK w Miękini.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 14-10-2014, odsłon: 595)
Jubileusz Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Jubileusz Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10 października Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził V-lecie istnienia. Na uroczystości jubileuszu przybyło około 100 osób w tym: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego Maria Bogowolska- Wepsięć i Ewa Maćków, przedstawiciel Platformy Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów Elżbieta Anwajler i wielu innych.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 14-10-2014, odsłon: 569)
V-lecie MUTW
V-lecie MUTW

Już w najbliższy piątek, tj. 10 października, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie obchodził swoje V-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczną się msz świętą w miękińskim kościele, a następnie przeniosą do Samorządowego Ośrodka Kultury, gdzie między innymi wyświetlana będzie prezentacja dorobku MUTW. W programie przewidziane są także występy zespołów i kabaretu oraz wystawa prac plastycznych i rękodzieła. A wszystko to przygotowane oczywiście przez miękińskich seniorów.(kategoria: MUTW, dodano: 09-10-2014)
Koncert z okazji Dnia Seniora
Koncert z okazji Dnia Seniora

Dnia 1 października Departament Polityki Zdrowotnej, Platforma Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Dolnośląskie Forum Integracji Seniorów wzorem lat ubiegłych zorganizowali w Sali Koncertowej im. J. Kaczmarskiego we współpracy z Radiem Wrocław koncert z okazji Światowego Dnia Seniora, który był uwieńczeniem dwóch Przeglądów Artystycznie Zakręconych Seniorów pn. „Bo radość jest w nas” oraz laureatów VII Juwenalii w Warszawie organizowanych w 2014.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-10-2014, odsłon: 567)
Konferencja Integracji Seniorów
Konferencja Integracji Seniorów

Ponad 100 seniorów z Dolnego Śląska uczestniczyło w dniach 24-27 września w 4-dniowej Konferencji Integracyjnej Dolnośląskich Seniorów w Karpaczu. W programie znalazło się mnóstwo wykładów i zajęć praktycznych z zakresu aktywizacji ludzi wieku senioralnego. Nasz MUTW reprezentowały „studentki” Zofia Dębniańska i Wanda Mitkiewicz.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-10-2014, odsłon: 544)
Wakacje Seniorów
Wakacje Seniorów

Wrzesień, to początek roku szkolnego ale nie dla wszystkich. Nasi seniorzy korzystając z przepięknej jesiennej pogody, nie tylko w życiu i jeszcze wolnego czasu wybrali się na wakacje . Odwiedzili Kraków-Łagiewniki, Zakopane i Poronin, zdobyli Kasprowy Wierch, pospacerowali po Dolinie Chochołowskiej, wygrzewali się w Termach Podhalańskich w Szaflarach. A wszystko to po to , aby nabrać sił witalnych na nowy rok akademicki, który zapowiada się bardzo intensywnie.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 23-09-2014, odsłon: 604)
Imprezy i wydarzenia w MUTW
Imprezy i wydarzenia w MUTW

Plany działalności Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w najbliższym kwartale:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 16-09-2014, odsłon: 586)
Wojewódzka inauguracja Nowego Roku Akademickiego UTW
Wojewódzka inauguracja Nowego Roku Akademickiego UTW

W dniu 21 września, w godz. 10.00 - 14.00 w Wambierzycach odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się osobiście w SOK-u lub telefonicznie nr 601-096-775 do 15 września.

W programie uroczysta Msza św. a potem wiele atrakcji.

Transport sfinansowany przez MUTW. Środek transportu jest zależny od liczby chętnych.(kategoria: MUTW, dodano: 03-09-2014)
Seniorzy w Henrykowie
Seniorzy w Henrykowie

Już po raz drugi w pielgrzymce wzięli udział członkowie MUTW. W tym roku była to jubileuszowa, bo V pielgrzymka osób niepełnosprawnych.

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-09-2014, odsłon: 583)
ZARZĄD MUTW INFORMUJE
ZARZĄD MUTW INFORMUJE

Pilne wiadomości dla kandydatów oraz studentów MUTW !

Zarząd MUTW informuje i zaprasza naszych studentów na następujące wydarzenia :

- Wyjazd do Henrykowa na IV Pielgrzymkę osób niepełnosprawnych 30.08. 2014 r./sobota/ o godz.8ºº.Osoby chętne do udziału w pielgrzymce prosimy o wpisywanie się na listę wywieszoną w SOK. Spotkanie zainteresowanych w dniu 26 sierpnia /wtorek/ o godz.18.30ºº w SOK-u.

- W związku z dużym zainteresowaniem wycieczką do Zakopanego w dniach 15-20 września 2014 r. 26 sierpnia /wtorek/ o godz.18.30ºº w SOK-u. przyjmowane będą zapisy na wyjazd . Zapisy wraz z wpłatą 300 zł przyjmuje członek Zarządu(kategoria: MUTW, dodano: 25-08-2014)
Zakończenie Roku Akademickiego
Zakończenie Roku Akademickiego

I znowu minął rok, minął bardzo szybko. Nie możemy zatrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić. Czas spędzany na MUTW staraliśmy się wypełniać sensownie, tak, aby był jednym z najpiękniejszych okresów naszego życia. Zgodnie z mottem z naszego baneru: Jedni są wiecznie młodzi, inni są wiecznie starzy, to kwestia charakteru, a nie kalendarzy ” my jesteśmy wciąż młodzi, co udowadniamy codziennie. Uczestniczyliśmy w zajęciach różnych sekcji, słuchaliśmy wykładów, wyjeżdżaliśmy na wycieczki, chodziliśmy na imprezy kulturalne i sportowe a także bawiliśmy się na zabawach tanecznych. Dziękujemy wszystkim Słuchaczom za aktywny udział w zajęciach. Dziękujemy panu wójtowi Janowi Marianowi Grzegorczynowi za patronat nad działalnością Uniwersytetu i serce jakim otacza seniorów, panu dyr. SOK-u Bogdanowi Wilczakowi, naszym sojusznikom i sympatykom, których pomoc i życzliwość przyczyniła się do pełnej realizacji programu i osiągnięcia założonych celów.

A teraz już nastał czas wakacji – życzymy udanego wypoczynku i do zobaczenia.

"Po czterdziestce zaczyna się starość młodych,
a po pięćdziesiątce młodość nasza" (Victor Hugo)

Prezes i Zarząd Stowarzyszenia

 (kategoria: MUTW, dodano: 07-07-2014)
Spotkania z teatrem
Spotkania z teatrem

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Teatru Na Bruku i Stowarzyszenie „Artyści Na Bruku” zawiązali partnerstwo przy realizacji projektu na rzecz osób starszych i dzieci. Dzięki tej inicjatywie w chwili obecnej w Sali SOK odbywają się międzypokoleniowe warsztaty teatralne, które będą kontynuowane także po wakacyjnej przerwie.(kategoria: MUTW, dodano: 03-07-2014)
Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza
Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza

Ogłasza się wszem i wobec, iż długo oczekiwane uroczyste zakończenie roku akademickiego MUTW odbędzie się w piątek.tj 4 lipca o godz.15:00 w Sali SOK-u Miękinia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków MUTW.(kategoria: MUTW, dodano: 01-07-2014)
Uniwersytet ze spektaklem we Wrocławiu
Uniwersytet ze spektaklem we Wrocławiu

W piątek, 11 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim, odbyło się spotkanie pn. „Wielkanocna Baba”. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia był występ Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z widowiskiem „Misterium Męki Pańskiej”. Spektakl zrobił ogromne wrażenie, a jego skrót będzie można obejrzeć w Telewizyjnym Klubie Seniora w najbliższy czwartek. Natomiast całość – „na żywo” – zostanie wystawiona w niedzielę, 13 kwietnia w kościele w Miękini.  

Impreza organizowana była przez Departament Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu wraz z Platformą Wiedzy Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Dolnośląskim Forum Integracji Seniorów.(kategoria: MUTW, dodano: 11-04-2014, 1 komentarz)
Warsztaty MUTW w kwietniu
Warsztaty MUTW w kwietniu

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć, warsztatów i wyjazdów Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na miesiąc kwiecień.  Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-04-2014, odsłon: 611)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

Podczas zajęć manualnych prowadzonych dla MUTW wykonane zostały postacie przy użyciu powertex-u .
Na kolejnych zajęciach wykonywane będą ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.(kategoria: MUTW, dodano: 18-03-2014)
Ostatki z MUTW
Ostatki z MUTW

Jedno na pewno trzeba przyznać, nikt nie umie się tak bawić jak Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Po raz kolejny udowodnili to na zabawie ostatkowej w dniu 1 marca. W imprezie udział wzięli także członkowie UTW z Lutyni oraz zespół „Radośni” z Wróblowic.(kategoria: MUTW, dodano: 05-03-2014)
Kolejny już sukces seniorów z Miękini
Kolejny już sukces seniorów z Miękini

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Departament Polityki Zdrowotnej, Platforma Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu był organizatorem I Dolnośląskiego Przeglądu Artystycznie Zakręconych Seniorów

pod hasłem ”Bo radość jest w nas”.

W dniach 26 i 27 lutego we Wrocławiu przy szczelnie wypełnionej widowni prezentowali się „Zakręceni Seniorzy”. Oczywiście nie zabrakło tam seniorów z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Reprezentowali nas : grupa wokalna „Senior” z Miękini, grupa wokalna „Lutynianie” oraz Kabaret „Bałamutki”.

Kabaret „Bałamutki” zajął II miejsce w kategorii kabarety, natomiast pani Janina Kitajczuk i pan Stanisław Ziejka zajęli II miejsce w kategorii duety. Wyróżnienia otrzymali: pani Helena Homa oraz grupy wokalne „Senior” i „Lutynianie”.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie ,a naszym Seniorom gratulujemy i życzymy dalszej pogody ducha i sukcesów.

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 03-03-2014)
MUTW dla dzieci
MUTW dla dzieci

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku wyszedł z ciekawą inicjatywą, od początku ferii zimowych odwiedza nasze świetlice wiejskie wystawiając spektakl dla dzieci pt. „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”.

Aktorzy- amatorzy, to członkowie naszego uniwersytetu, którym pomaga dziecięca grupa teatralna z Miękini. Sami przygotowują scenariusze, dekoracje i kostiumy, a przedstawienie wywołuje ogromne emocje wśród najmłodszych widzów. W najbliższym czasie zapraszamy na spektakl do Krępic (19.02) i Księginic (24.02).(kategoria: MUTW, dodano: 19-02-2014)
MUTW w teatrze
MUTW w teatrze

Z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka grupa studentów MUTW wybrała się do teatru Arka we Wrocławiu  na  spektakl na podstawie jednej z najbardziej poczytnych książek ostatnich lat „Oskara i panią Różęw reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 24-01-2014, odsłon: 567)
Teatr Seniora – Talent do życia
Teatr Seniora – Talent do życia

Miękiński Uniwersytet Trzeciego wieku zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w warsztatach Teatralno-Emocjonalnych. Zajęcia dadzą początek refleksji nad życiem i naszym miejscem w świecie oraz pokażą, jak świadomie rozpoznawać i rozwijać swój osobisty potencjał.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 14-01-2014, odsłon: 662)
Dzień Seniora(kategoria: MUTW, dodano: 13-01-2014)
Zebranie MUTW
Zebranie MUTW

Informujemy, że w dniu 13 stycznia o godz. 14:00 w Sali SOK odbędzie się spotkanie członków MUTW. W programie: omówienie I semestru roku akademickiego 2013/2014,

plan pracy na semestr II roku akademickiego 2013/2014.(kategoria: MUTW, dodano: 08-01-2014)
Spotkanie opłatkowo-noworoczne
Spotkanie opłatkowo-noworoczne

W dniu 6 stycznia odbyło się tradycyjne już spotkanie opłatkowo-noworoczne mieszkańców Miękini. Nie zabrakło znakomitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i ks. proboszcz Ludwik Sosnowski i dyrektor SOK Bogdan Wilczak. Gospodarzami spotkania byli członkowie Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci UTW przygotowali piękny, wzruszający o głębokich treściach program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy złożyli sobie życzenia na Nowy Rok 2014. Wzruszeń dopełniło dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i wspólny świąteczny poczęstunek.

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 08-01-2014)
Koncert Noworoczny
Koncert Noworoczny

5 stycznia członków MUTW w szampański nastrój wprawiły przebojowe arie i duety z najpopularniejszych operetek – mistrzowsko skomponowane i perfekcyjnie wykonywane przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej.

Dzięki naszemu sponsorowi  wójtowi gminy Miękinia mogliśmy rozpływać się w rozkoszach muzyki na Gali Noworocznej w niezwykłej scenerii Hali Stulecia i poczuć się niczym w roztańczonym cesarskim Wiedniu. Mogliśmy podziwiać sopranistkę Joannę Woś i tenora Tomasz Kuk. Dyrygował pochodzący z Libanu Bassem Akiki, a wielką galę poprowadzili Kinga Preis i Robert Gonera. Oczarowani i wzruszeni na długo zapamiętamy ten wieczór

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 08-01-2014)
Piernikolada MUTW
Piernikolada MUTW

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku w dniu 9 grudnia wziął udział w Piernikoladzie czyli przedświątecznym spotkaniu seniorów w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej przy ul. Dobrzyńskiej.

W programie imprezy były takie atrakcje jak: Piernikoladowa prezentacja senioralnych stołów świątecznych, wykład dr n. med. Anny Zmarzły „Jak zdrowo w święta zjeść, by się nie przejeść”, kiermasz świąteczny pierniczkowych wypieków oraz ozdób choinkowych, wspólne ubieranie choinki w ozdoby, łańcuchy i pierniki, wizyta Świętego Mikołaja, Piernikoladowa biesiada przy świątecznym stole i wspólne kolędowanie.(kategoria: MUTW, dodano: 12-12-2013)
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

W ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” Telewizja Wrocławska organizuje zbiórkę zniczy na polskie nekropolie na Ukrainie (najchętniej w kolorach: białym i czerwonym).

Miękiński Uniwersytet III Wieku zwraca się z apelem do mieszkańców naszej gminy o przekazanie zniczy na ten cel. Wspieramy akcję bo przecież OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY – NARODY, KTÓRE TRACĄ PAMIĘĆ TRACĄ ŻYCIE

Znicze dostarczać można do SOK Miękinia do dnia

29 października 2013 r.

Koordynatorem akcji jest Pani Grażyna Orłowska – Sondej, redaktor Telewizji Polskiej Oddział Wrocław(kategoria: MUTW, dodano: 18-10-2013)
Spotkania z poezją
Spotkania z poezją

W ramach warsztatów „Literacka wena” już w najbliższą sobotę o godz. 17:00, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wieczór poezji.(kategoria: MUTW, dodano: 17-10-2013)
Dzień Seniora w Miękini
Dzień Seniora w Miękini

Dni poświęcone osobom dojrzałym i starszym stają się coraz bardziej popularne. W październiku obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji również Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował 12 października na balu seniora.

A świętowanie było nad wyraz huczne i trwało do późnych godzin nocnych, rozpoczęło się przedstawieniem, a następnie kilkadziesiąt osób bawiło się przy DJ AICO.(kategoria: MUTW, dodano: 15-10-2013)
Rozpoczęli naukę
Rozpoczęli naukę

3 października, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zainaugurował Nowy Rok Akademicki. Oprócz przybyłych słuchaczy w uroczystościach udział wzięli: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, nadleśniczy Waldemar Zaremba oraz kierownik posterunku policji w Miękini Józef Bielat.

Po raz pierwszy nowy rok rozpoczęli z nami słuchacze UTW z Lutyni, gdzie od pół roku istnieje nasz oddział.

Pierwszy wykład w nowym roku szkolnym pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”, poprowadziła dr Magdalena Olenicz – Wnuk.(kategoria: MUTW, dodano: 04-10-2013)
Konferencja w Prudniku
Konferencja w Prudniku

W dniach 27- 29 września 2013 r.  przedstawiciele Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku wzięli udział w Regionalnej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego pt. „Uniwersytety Trzeciego Wieku kreatorami efektywnych zmian 
w środowisku lokalnym ”  która odbyła  się w Prudnicku.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 01-10-2013, odsłon: 774)
Zajęcia MUTW w październiku
Zajęcia MUTW w październiku

Poniżej przedstawiamy plan działalności Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na miesiąc październik:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 01-10-2013, odsłon: 629)
Rozpoczęcie Roku Akademickiego
Rozpoczęcie Roku Akademickiego

3 października o godz. 16:00, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zainauguruje Nowy Rok Akademicki 2013/2014. Pierwszy wykład pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” poprowadzi dr Magdalena Olenicz – Wnuk.(kategoria: MUTW, dodano: 01-10-2013)
Śpiewaliśmy w Auli Leopoldyna
Śpiewaliśmy w Auli Leopoldyna

Przegląd Dolnośląskich Chórów, który odbył się 11 września, podczas Dni Seniora cieszył się ogromną popularnością. W tym roku zgłosiło się około 20 zespołów. Przez dwa dni trwały przesłuchania, podczas których zostali wyłonieni finaliści, którzy 24 września zaśpiewali w Auli Leopoldyna. Wśród laureatów byli członkowie Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - chór „Lutynianie”, a pani Halina Urbaniak za piosenkę „ Tyle słońca w całym mieście” została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem.(kategoria: MUTW, dodano: 25-09-2013)
Dni Seniora z Marszem Kapeluszy
Dni Seniora z Marszem Kapeluszy

 

Dni Seniora – zaingerował tradycyjnie Marsz Kapeluszy.

 

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej impreza zgromadziła mnóstwo osób. Barwny korowód Seniorów, przebranych w fantazyjne stroje, okrążył wrocławski Rynek, a następnie rozpoczęła się oficjalna uroczystość inauguracyjna. Prezydent Rafał Dutkiewicz przekazał Seniorom symboliczne klucze do bram Wrocławia, tym samym przekazując panowanie nad stolicą Dolnego Śląska w ręce jej najstarszych mieszkańców. Nie zabrakło tam Seniorów z Miękini.

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013, odsłon: 658)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

W ramach realizacji projektu  pod nazwą „Aktywni razem – ocalmy od zapomnienia”, dofinansowanego ze środków programu „Działaj lokalnie”, MUTW zaprasza mieszkańców Gminy Miękinia na warsztaty wypieku chleba, które odbędą się 25 września o godz. 12:00 w Zaborze Wielkim.(kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013)

Samorządowy Ośrodek Kultury informuje, że Grupa „Senior” z Miękini i „Lutynianie” wezmą udział w II Przeglądzie Amatorskich Chórów Senioralnych.

 

Życzymy powodzenia.(kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013)
Regionalna Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Regionalna Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W dniach    27- 29 września 2013 r. przedstawiciele Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wezmą udział w Regionalnej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego pod hasłem „Uniwersytety Trzeciego Wieku kreatorami efektywnych zmian  w środowisku lokalnym ”.  Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013, odsłon: 674)
"Marsz Kapeluszy"

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku  14  września 2013r. weźmie udział w kolejnej edycji „Marszu Kapeluszy” inaugurującego Dni Seniora we Wrocławiu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Seniora.

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 11-09-2013, odsłon: 635)
Zajęcia manualne MUTW
Zajęcia manualne MUTW

Wszystkie zainteresowane osoby bardzo serdecznie zapraszamy w miesiącu lipcu na zajęcia manualne MUTW prowadzone w Lutyni  - wtorek od godz. 17.00 do godz 19.00 i Miękini - środa od godz. 15.00 do godz.18.00
 Podczas ostatnich kilku zajęć Panie z MUTW w Lutyni i Miękini dekorowały świece , koszyki ,drewniane deseczki.

 

Beata Pęcherek(kategoria: MUTW, dodano: 09-07-2013)
Zakończenie roku akademickiego MUTW
Zakończenie roku akademickiego MUTW

"Po czterdziestce zaczyna się starość młodych,

a po pięćdziesiątce młodość nasza"

 

W dniu 28 czerwca zakończył się kolejny semestr zajęć Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na uroczystość przybyło 54 słuchaczy Uniwersytetu oraz zaproszeni goście. Pan wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, pani Monika Międzyrzecka była prezes MUTW, pan Zbigniew Łakowski przewodniczący komisji kultury. Powitała ich obecna prezes MUTW – Wanda Mitkiewicz.

Pani Prezes podziękowała wójtowi gminy za patronat nad działalnością Uniwersytetu i serce jakim otacza seniorów.

Przewodnicząca Zarządu MUTW podziękowała także byłej pani prezes za zainicjowanie i powołanie MUTW.

                                       
               Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 01-07-2013, odsłon: 883)
Wielki sukces Seniorów z Miękini
Wielki sukces Seniorów z Miękini

W dniach 3-4 czerwca w Warszawie odbyły się VI Juwenalia Uniwersytetów III Wieku.

Głównym celem przedsięwzięcia było integracja środowiska akademickiego UTW, a także inspiracja Uniwersytetów III Wieku do pielęgnowania chlubnych tradycji muzycznych oraz promocji artystycznej aktywności seniorów z całego kraju.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 07-06-2013, odsłon: 806)
Zapraszamy seniorów z Lutyni na zajęcia
Zapraszamy seniorów z Lutyni na zajęcia

Już od 22 kwietnia Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia w Lutyni w świetlicy wiejskiej.

W każdy poniedziałek:

godz. 17:00 – zajęcia manualne

godz. 19:00 – zajęcia muzyczne(kategoria: MUTW, dodano: 10-04-2013)
"Jasełka" dla Domu Pomocy Społecznej Caritas w Mrozowie

W dniu 16.01.2013 r. Teatrzyk Międzypokoleniowy  prowadzony przez Panie Janinę Kobylińską i Wandę Mitkiewicz umilił czas przedstawiając „Jasełka” dla Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Caritas w Mrozowie.

 

galeria>>(kategoria: MUTW, dodano: 17-01-2013)
Nabór na przeprowadzenie wykładów
Nabór na przeprowadzenie wykładów

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC

Z UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU

Ogłasza nabór ofert na prowadzącego wykład

"Jak przygotować i dbać o swoją kondycję"Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 04-01-2013, odsłon: 807)
Nabór na prowadzącego baby-senior joga
Nabór na prowadzącego baby-senior joga

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC

Z UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU

Ogłasza nabór ofert na instruktora

prowadzącego zajęcia baby- senior jogaCzytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 04-01-2013, odsłon: 801)
Nabór na prowadzącego nordic walking
Nabór na prowadzącego nordic walking

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC Z UPOWAŻNIENA ZARZĄDU

Ogłasza nabór ofert na instruktora

prowadzącego zajęcia nordic walkingCzytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 04-01-2013, odsłon: 712)
Nabór na instruktora plastycznego
Nabór na instruktora plastycznego

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC

Z UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU

Ogłasza nabór ofert na instruktora

prowadzącego warsztaty manualne „Konserwatorium sztuk plastycznych”

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 04-01-2013, odsłon: 738)
Nabór na animatora warsztatów teatralnych
Nabór na animatora warsztatów teatralnych

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC

Z UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU

Ogłasza nabór ofert na instruktora/ animatora

prowadzącego warsztaty teatralne: „Teatr Międzypokoleniowy”

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 04-01-2013, odsłon: 622)
Występ Teatrzyku MUTW
Występ Teatrzyku MUTW

W dniu 06.12.2012 r. o godzinie 12:30 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury z okazji dnia Świętego Mikołaja  odbył się występ Teatrzyku Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z udziałem dzieci. Spektakl przeznaczony był dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini.

 

galeria>>(kategoria: MUTW, dodano: 07-12-2012)
Warsztaty manualne MUTW
Warsztaty manualne MUTW

W każdy poniedziałek w Samorządowym Ośrodku Kultury odbywają się warsztaty manualne dla Członków Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone przez Panią Beatę Pęcherek w ramach projektu "Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów pewną inwestycją w Gminie Miękinia”. W dniu 26.11.2012 r. tematem zajęć było filcowanie na mokro oraz wypalanie drewna.

 

galeria>>(kategoria: MUTW, dodano: 03-12-2012)
„ Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”
„ Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”

W dniu 09.11.2012 r. uczestnicy Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 p.t. „Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów – pewną inwestycją w gminie Miękinia” zaprezentowali się na konferencji we Wrocławiu  przedstawiając  spektakl : „ Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” przygotowany w ramach warsztatu :Teatr Międzypokoleniowy. Program w wykonaniu naszych dzieci i seniorów został bardzo dobrze odebrany przez uczestników spotkania i nagrodzony brawami.

 

galeria>>(kategoria: MUTW, dodano: 15-11-2012)
Zapraszamy na wykłady
Zapraszamy na wykłady

Prezes Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku zaprasza mieszkańców gminy Miękinia do uczestnictwa w bezpłatnych otwartych wykładach tematycznych:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 30-10-2012, odsłon: 714)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

Prezes MUIIIW zaprasza zainteresowanych mieszkańców do uczestnictwa w warsztatach:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 30-10-2012, odsłon: 684)
Dodatkowy nabór do projektu „Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów- pewną inwestycją w gminie Miękinia”
Dodatkowy nabór do projektu „Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów- pewną inwestycją w gminie Miękinia”

Prezes Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku informuje o dodatkowym naborze osób chętnych – mieszkańców Gminy Miękinia do uczestnictwa w projekcie „Rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo seniorów- pewną inwestycją w gminie Miękinia” realizowanego na podstawie Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w formie wspierania realizacji zadania przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w okresie od 1 X 2012 do 31 III 2013.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 29-10-2012, odsłon: 687)
Nabór na prowadzenie wykładu
Nabór na prowadzenie wykładu

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC Z UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU Ogłasza nabór ofert na przeprowadzenie wykładu „Jak zadziwić wnuki - gry i zabawy dla rodziny”.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 29-10-2012, odsłon: 727)
I Dolnośląski Przegląd Chorów Senioralnych w Brzegu Dolnym
I Dolnośląski Przegląd Chorów Senioralnych w Brzegu Dolnym

Informujemy, że 13 października nasza Grupa Wokalna SENIOR z Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku weźmie udział w I Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Senioralnych w Brzegu Dolnym. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym  Seniorom!(kategoria: MUTW, dodano: 09-10-2012)
Zapraszamy do składania ofert
Zapraszamy do składania ofert

PREZES MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU DZIAŁAJĄC Z UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU ogłasza nabór w ramach umowy zlecenia na prowadzącego następujące wykłady i warsztaty:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2012, odsłon: 981)
Zapraszamy do Uniwerstetu III Wieku !
Zapraszamy do Uniwerstetu III Wieku !

Uniwersytety Trzeciego Wieku są dziś jedną z najpopularniejszych form edukacji osób starszych. Mając na celu zainteresowania oraz rozwijanie sprawności intelektualnej , a także wychodząc naprzeciw potrzebom osób , które chcą aktywnie i twórczo spędzić czas wolny, Gmina Miękinia zaprasza wszystkie osoby starsze wiekiem a młode duchem które jeszcze się nie zapisały do naszego stowarzyszenia na spotkanie, które odbędzie się 5 września w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini ul. Kościuszki 43, o godz. 14.00.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 29-08-2012, odsłon: 659)
I Ty będziesz seniorem
I Ty będziesz seniorem

1 sierpnia, o godz. 12:00 na Wrocławskim Rynku otwarta zostanie wystawa pt. „I Ty będziesz seniorem”. Natomiast od godz. 11:00, Chór „Senior” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miękini śpiewem będzie zapraszał na jej uroczyste otwarcie.

Wystawa przedstawia zdjęcia jak za 30 lat będą wyglądali m.in. Jolanta Fraszyńska czy Kamil Durczok oraz wielu innych celebrytów.(kategoria: MUTW, dodano: 26-07-2012)
Występ Teatrzyku Miękińskiego UniwersytetuTrzeciego Wieku
Występ Teatrzyku Miękińskiego UniwersytetuTrzeciego Wieku

W dniu 25.06.2012 r. o godzinie 9:30 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini odbył  się występ Teatrzyku Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze spektaklem pt. „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”.  Uczestnikami występu  byli uczniowie Zespołu Szkół w Miękini klasy 1-3 oraz dzieci z  Publicznego Przedszkola w Miękini.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 25-06-2012, odsłon: 997)
Królewna Śnieżka – inaczej
Królewna Śnieżka – inaczej

Dnia 9 czerwca w Świetlicy Wiejskiej w Brzezince Średzkiej odbył się występ grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze sztuką "Królewna Śnieżka i krasnoludki w wersji inaczej". Publiczność dopisała. Gromkimi brawami podziękowano za wspaniały występ.

Teresa Jackowska(kategoria: MUTW, dodano: 12-06-2012)
Zapraszamy na występ Teatrzyku Uniwersytetu !
Zapraszamy na występ Teatrzyku Uniwersytetu !

Dnia 09.06.2012r.(sobota) o godzinie 18.00 w świetlicy w Brzezince Średzkiej odbędzie się występ Teatrzyku Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze spektaklem: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w wersji inaczej".

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Teresa Jackowska(kategoria: MUTW, dodano: 05-06-2012)
Harmonogram spotkań Klubu Młodego Zdobywcy
Harmonogram spotkań Klubu Młodego Zdobywcy

MAJ 2012

08.05 (WTOREK)

GODZ.15.00, SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY W MIĘKINI

17.05(CZWARTEK),

GODZ.15.30, SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY W MIĘKINI

24.05(CZWARTEK),

GODZ.15.30, SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY W MIĘKINI

  Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-05-2012, odsłon: 801)
Harmonogram spotkań Klubu Kangura
Harmonogram spotkań Klubu Kangura

MAJ 2012

08.05 (WTOREK)

GODZ.12.30 , URZĄD GMINY W MIĘKINI-SALA WIDOWISKOWA

17.05 (CZWARTEK),

GODZ.11, URZĄD GMINY W MIĘKINI-SALA WIDOWISKOWA

24.05 (CZWARTEK),

GODZ.11, URZĄD GMINY W MIĘKINI-SALA WIDOWISKOWA

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-05-2012, odsłon: 1012)
Harmonogram spotkań Klubu Kreatywnego Seniora
Harmonogram spotkań Klubu Kreatywnego Seniora

MAJ 2012


22.05(WTOREK)

GODZ.18,
SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY W MIĘKINI

31.05(CZWARTEK)

GODZ.18,
SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY W MIĘKINI

 

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-05-2012, odsłon: 793)
Zabór Wielki i Głoska gościnnie w Lubiatowie
Zabór Wielki i Głoska gościnnie w Lubiatowie

W piątek 20.04.2012 dzieci i młodzież z Zaboru Wielkiego i Głoski została zaproszona na przedstawienie 

,, Królewna  Śnieżka inaczej…” w wykonaniu Seniorów z Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Lubiatowie.

Wszyscy  uczestnicy z wielkim zaciekawieniem obejrzało występ w wykonaniu naszych Seniorów i bardzo
im się podobało.


Dziękujemy p. Helenie Bobryckiej za zaproszenie i Miękińskiemu Uniwersytetowi III Wieku za tak udany występ.


Małgorzata Czajkowska

Iwona Mucha(kategoria: MUTW, dodano: 24-04-2012)
Teatrzyk w Lubiatowie
Teatrzyk w Lubiatowie

20 kwietnia salę świetlicy wiejskiej w Lubiatowie licznie odwiedziły miejscowe dzieci oraz zaproszeni goście z Zaboru Wielkiego i Głoski. Okazja była wyjątkowa gdyż zaszczycił nas wizytą Teatrzyk z przedstawieniem "Królewna Śnieżka inaczej..." w wykonaniu przesympatycznych Pań z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bardzo dziękujemy Paniom Seniorkom za występ który dostarczył
nam wiele radości i zabawy. Po mile spędzonym popołudniu z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

 

<<<Galeria
Helena Bobrycka(kategoria: MUTW, dodano: 23-04-2012)
Występ ,,Seniorów" w Brzezince Średzkiej
Występ ,,Seniorów

Zapraszamy wszystkich chętnych na występ Grupy Wokalnej ,,SENIOR" z Miękini do Świetlicy Wiejskiej w Brzezince Średzkiej 11.03.2012 r.(niedziela) o godz 17.00.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 01-03-2012, odsłon: 674)
Zapraszamy na występ Grupy Wokalnej Senior w Brzezinie
Zapraszamy na występ Grupy Wokalnej Senior w Brzezinie

Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinie zaprasza na spotkanie integracyjne z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się 10.03.2012 r. (sobota) o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Brzezinie.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 28-02-2012, odsłon: 758)
Dni Seniora w Lutyni
Dni Seniora w Lutyni

Dnia 4.02.2012 odbyło się w świetlicy wiejskiej w Lutyni spotkanie z okazji Dnia Seniora zorganizowane przy współpracy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej. W spotkaniu uczestniczyli najstarsi mieszkańcy wsi Lutynia.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 06-02-2012, odsłon: 1364, 1 komentarz)
Występ Grupy Wokalnej ,,SENIOR
Występ Grupy Wokalnej ,,SENIOR

Informujemy, że 3 lutego (piątek) o godz.18.00 w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach odbędzie się koncert Grupy Wokalnej ,,SENIOR" z Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku na który serdecznie zapraszamy.(kategoria: MUTW, dodano: 01-02-2012)
Koncert dla dolnośląskich seniorów
Koncert dla dolnośląskich seniorów

Na zaproszenie Marii Bierskiej, redaktor TVP Wrocław, nasze zespoły: ,,Radośni" z Wróblowic oraz ,, Senior" z Miękini wzięły udziału w koncercie pt. ,,Z najlepszymi życzeniami świątecznymi", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi Wieku Senioralnego we Wrocławiu.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 12-12-2011, odsłon: 1293)
Koncert dla dolnośląskich seniorów w Oleśnicy
Koncert dla dolnośląskich seniorów w Oleśnicy

Informujemy, że nasze zespoły- ,,Radośni" z Wróblowic oraz ,, Senior" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zostały zaproszone przez panią redaktor TVP Wrocław Marię Bierską do wzięcia udziału w koncercie pt. ,,Z najlepszymi życzeniami świątecznymi", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi Wieku Senioralnego we Wrocławiu.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 30-11-2011, odsłon: 1131)
Seniorzy w telewizji
Seniorzy w telewizji

5 listopada Miękinię odwiedziła ekipa Polskiej Telewizji Wrocław, która w ramach cyklicznego programu "Telewizyjny Klub Seniora" nakręciła materiał o Miękińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i jego działalności przy Samorządowym Ośrodku Kultury.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 10-11-2011, odsłon: 1268)
Senioralia 2011
Senioralia 2011

Od 30 września do 2 października na Dolnym Śląsku obchodzimy Dni Seniora pod nazwą Senioralia 2011. W tym roku chórowi „Senior" i kapeli „Radośni" z Miękini przypadło zaszczytne zadanie, rozpoczęcia świętowania i poprowadzenia całego „Marszu Kapeluszy" przez Wrocławski Rynek.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 30-09-2011, odsłon: 882)
Informacja dla MUTW
Informacja dla MUTW

Informujemy, że w dniu 05.10.2011 o godz. 13:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury odbędzie się zebranie Miękińskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 22-09-2011, odsłon: 976)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.0816
Website engine's code is WebMan