Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 13
Dzisiaj odsłon: 76
Ogółem wizyt: 265 552
Ogółem odsłon: 493 520

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1
"Radośni" w Operze

6 września był jednym z najważniejszych dni w działalności zespołu „Radośni” z Wróblowic. Właśnie wtedy nasza kapela wystąpiła w Operze Wrocławskiej, aby wziąć udział w VII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 15-09-2014, odsłon: 833)
Nowe stroje dla „Radosnych”
Nowe stroje dla „Radosnych”

Bardzo nas cieszy, że do zespołu „Radośni” z Wróblowic dołączyły dwie młode i utalentowane wokalistki. 28 sierpnia, wójt gminy Jan Marian Grzegorczyn przekazał im nowe stroje ludowe. Dziewczęta mają już za sobą kilka koncertów i niewątpliwie bardzo uatrakcyjniają je swoimi występami.

 (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 01-09-2014)
Ludowe spotkania
Ludowe spotkania

20 lipca zespół Radośni z Wróblowic wziął udział w festiwalu tańca, śpiewu i rękodzieła ludowego pod nazwą „Lądeckie Ludowe Zdroje”.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 23-07-2014, odsłon: 877)
Kolejny sukces „Radosnych”
Kolejny sukces „Radosnych”

Nasz zespół ludowy „Radośni” został laureatem XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie. 

Podczas festiwalu na plenerowej scenie zaprezentowało się 37 zespołów, a ulicami miasta przeszedł barwny, rozśpiewany, festiwalowy korowód, prowadzony przez „Radosnych”.  XXII Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych zakończył Koncert Galowy, na którym laureaci otrzymali nagrody i statuetki „Bukowego liścia”. I tutaj również należy zaznaczyć, że całą galę wręczania nagród ubarwiali swoim akompaniamentem nasi muzycy z Wróblowic, którzy na koniec „porwali” wszystkich do tańca.

 Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 15-07-2014, odsłon: 632)
"Radośni" nagrali płytę

1 czerwca, nasz zespół ludowy „Radośni” z Wróblowic gościł w Polskim Radiu Wrocław. Powodem wizyty było nagranie płyty ze swoimi utworami.

Wydanie krążka jest nagrodą za zajęcie I miejsca w Zimowej Edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Przy okazji, zespół wziął również udział w audycji „na żywo” powadzonej przez Małgorzatę Majeran-Kokott i trzeba przyznać, że „Radośni” medialnie radzą sobie coraz lepiej.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 10-06-2014, 1 komentarz)
Europejski Dzień Sąsiada
Europejski Dzień Sąsiada

W dniu 17 maja w Miękini obchodziliśmy Europejski Dzień Sąsiada w Krainie Łęgów Odrzańskich. Była to świetna okazja do spotkania się z zespołami działającymi na terenie Dolnego Śląska. I pomimo deszczowej pogody imprezę można zaliczyć do bardzo udanych.  Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 20-05-2014, odsłon: 742)
"Radośni" w TVP

Wszyscy, którzy nie oglądali programu „Na ludowo” z udziałem zespołu Radośni, mogą go znaleźć pod tym linkiem >>>> TUTAJ(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 14-05-2014)
„Radośni” w TVP Wrocław
„Radośni” w TVP Wrocław

W środę, 30 kwietnia do Wróblowic i Miękini zawitały dwie ekipy: Polskiego Radia Wrocław z Małgorzatą Majeran-Kokott, realizującą program „Ludowe Przeboje Polskiego Radia Wrocław” oraz Telewizji Polskiej Wrocław. Powodem wizyty było nagranie programu z udziałem zespołu „Radośni”.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 06-05-2014, odsłon: 666)
Świętowali zwycięstwo
Świętowali zwycięstwo

3 kwietnia odbyła się uroczysta próba zespołu "Radośni", na której świętowano  zwycięstwo w Zimowej Edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. W spotkaniu wziął również udział wójt gminy Jan Marian Grzegorczyn, który oprócz gratulacji przekazał kapeli nowe skrzypce lutnicze oraz tort.

Mieszkańcy gminy będą mogli posłuchać „na żywo” zwycięskiej grupy  już 17 maja, bowiem zespół Radośni będzie gospodarzem Europejskiego Dnia Sąsiada w Miękini.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 04-04-2014)
„Radośni” najlepsi!
„Radośni” najlepsi!

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz zespół „Radośni” z Wróblowic zdobył pierwsze miejsce w Zimowej Edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. W łącznej punktacji zdobył ponad 4,5 tys. głosów, wyprzedzając swoją konkurencję o ponad tysiącem głosów.  Nagrodą dla zwycięzców jest nagranie profesjonalnej płyty w studiu Radia Wrocław i występ na Festiwalu Kultury Ludowej  w Operze Wrocławskiej.  

Zespół „Radośni” dziękuje wszystkim, którzy oddali na nich głosy.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 31-03-2014)
Zagłosuj na „Radosnych”!
Zagłosuj na „Radosnych”!

Nasz zespół ludowy „Radośni” z Wróblowic rozpoczął rywalizację w kolejnej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, która potrwa do 30 marca. Nagrodą w programie jest nagranie płyty w profesjonalnym studio.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy o doping i zagłosowanie na swoją kapelę. Głosy można oddawać wysyłając sms pod numer 72280 w treści wpisując: RW KAPELA RADOŚNI (koszt2,46 zł z Vat).

Audycja Radiowej Listy Przebojów Radia Wrocław odbywa się w każdą niedzielę od godz. 7:00 do godz. 10:00.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 21-01-2014)
Kronika Zespołu Radośni z Wróblowic
Kronika Zespołu Radośni z Wróblowic

 

W lipcu 2010 mieszkańcy wsi Wróblowice z zamiłowana do wspólnego śpiewania założyli zespół mający służyć popularyzacji ludowej muzyki i kultywowaniu ludowych obyczajów. Ponieważ z usposobienia są ludźmi wesołymi i pełnymi optymizmu przyjęli nazwę: „ZESPÓŁ LUDOWY RADOŚNI”

 

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 27-05-2013, odsłon: 1493)
Brawo Zespół Ludowy RADOŚNI z Wróblowic!
Brawo Zespół Ludowy RADOŚNI z Wróblowic!

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla Zespołu Ludowego RADOŚNI z Wróblowic, którzy brali udział w Przeglądzie Zespołów Ludowych i zostali wyróżnieni za swój występ.

Przegląd odbył się 12 września w Centrum Kultury Muza w Lubinie i  brało w nim udział piętnaście zespołów ludowych z całego Dolnego Śląska. Zespoły walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Lubin.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 14-09-2012, odsłon: 1207)
Europejski Dzień Sąsiada w Miękini
Europejski Dzień Sąsiada w Miękini

Europejski Dzień Sąsiada ma miejsce zawsze w maju każdego roku. Ustanowione zostało w 2000 roku, a obchodzone jest aktualnie w ponad 30 krajach Europy oraz w Kanadzie. Jest to największe wydarzenie społeczności lokalnych, objęte patronatem Komisji Europejskiej i wspierane przez Komitet Regionów. W 2008 roku Dzień Sąsiada został włączony w obchody Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 23-05-2011, odsłon: 1412, 1 komentarz)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.0635
Website engine's code is WebMan