Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 472
Dzisiaj odsłon: 1 053
Ogółem wizyt: 210 708
Ogółem odsłon: 1 115 225

Goście: 9Aktywni użytkownicy: 1
Realizacja projektu geocaching w Krępicach i w Mrozowie
Realizacja projektu geocaching w Krępicach i w Mrozowie

W ramach projektu Działaj Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie "Zaborowa Kraina"i Samorządowy Ośrodek Kultury pn."Odkryć miejsca nie odkryte 25 skrzynek na 25 lat wolności" ,dzieci i młodzież z Krępic i Mrozowa uczestniczyły w teoretycznych zajęciach o geocachingu. Na świetlicy wiejskiej w Mrozowie uczestnicy dowiedzieli się co to jest geocaching ,jakie są jego zasady jak się obsługuje GPS a następnie wszyscy zostali podzieleni na 2 grupy ,które szukały na terenie Mrozowa 4 treningowych skrzynek.
instruktorzy świetlic
Beata Pęcherek
Emilia Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 21-07-2014)
Warsztaty z Powertexu
Warsztaty z Powertexu

W poniedziałek 14 lipca dzieci z Zaboru Wielkiego i Białkowa uczestniczyły w warsztatach Powertex w Ekomuzeum w Zaborze Wielkim. Podczas zajęć, które prowadziła pani Beata Pęcherek. dzieci i młodzież wykonywały kwiaty. Po raz pierwszy mieliśmy okazję do wykonania prac tą metodą, bardzo nam się to podobało. Na pewno będziemy chcieli jeszcze spróbować wykonać coś innego przy użyciu powertexu na zajęciach na świetlicy. Dziękujemy pani Beacie za zaproszenie na zajęcia.
Małgorzata Czajkowska

 (kategoria: Aktualności, dodano: 21-07-2014)
Zajęcia na świetlicy w Prężycach
 Zajęcia na świetlicy w Prężycach

4 lipca dzieci bawiły się na dyskotece zorganizowanej z okazji powitania wakacji. Każde dziecko otrzymało drobny upominek. Natomiast z okazji „Dnia Czerwonego Kapturka” dzieci uczestniczyły w pieszej wycieczce do lasu pod hasłem "Tropami złego wilka ". Wycieczka zakończona została piknikiem.

Regina Jarosińska(kategoria: Aktualności, dodano: 21-07-2014)
Wakacyjna wycieczka rowerowa
Wakacyjna wycieczka rowerowa

Korzystając z pięknej pogody w sobotę, 12 lipca zorganizowaliśmy wycieczkę po szlakach rowerowych w naszej okolicy. Trasa prowadziła z Zaboru czerwonym szlakiem koło rezerwatu "Zabór" do Kadłuba Jabłonki przez Przydroże, później drogą asfaltową do Miękini gdzie zrobiliśmy mały odpoczynek oczywiście na lody. Droga powrotna również prowadziła przez las z Miękini koło rezerwatu do Zaboru. Całość trasy pokonaliśmy w 4 godziny wszyscy byli porządnie zmęczeni ale nie ma jak aktywny wypoczynek. Uczestnicy już zaplanowali kolejną wycieczkę do Brodna. Chcielibyśmy zobaczyć ścieżkę edukacyjną jaka tam powstała w ostatnim czasie.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 21-07-2014)
Japoński wieczór
Japoński wieczór

Młodzież i dzieci z instruktorem świetlicy serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone Japonii, które odbędzie się 25 lipca o godzinie 18.00 w świetlicy w Księginicach.
W programie: informacja o Japonii, pokaz slajdów, degustacja sushi, nauka i konkurs jedzenia pałeczkami, pisanie prostych słów po japońsku.
instruktor świetlicy Elżbieta Kozik

 (kategoria: Aktualności, dodano: 18-07-2014)
Zapraszamy do świetlicy w Księginicach
Zapraszamy do świetlicy w Księginicach

Serdecznie zapraszamy na wakacyjne spotkania w świetlicy. Zajęcia prowadzone są zgodnie z ustalonym tygodniowym harmonogramem. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach filcowania, brały udział w konkursach plastycznych z nagrodami. Uczestniczyły w jeździe konnej w gospodarstwie agroturystycznym "Horda", pieszej wycieczce nad Odrę oraz w grze terenowej.Obchodziły dzień UFO. W upalne dni największą uciechę sprawiały zabawy z wodą. Na nowym boisku uczestniczyły w zajęciach sportowych. 
Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik (kategoria: Aktualności, dodano: 18-07-2014)
Zajęcia w świetlicy w Krępicach
Zajęcia w świetlicy w Krępicach
Zapraszam dzieci i młodzież  na zajęcia manualne ,które odbywać się
będą w świetlicy wiejskiej w Krępicach:
16.07.14 wykonywanie koszy ze słomy
17.07.14 zabawa z modeliną 
18.07.14 wykonanie glinianych miseczek
wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszam
instruktor świetlicy Beata Pęcherek


(kategoria: Aktualności, dodano: 16-07-2014)
Wakacyjne zajęcia w Mrozowie
Wakacyjne zajęcia w Mrozowie

Podczas wakacyjnych zajęć w świetlicy wiejskiej w Mrozowie dzieci i młodzież lepiły i rzeźbiły z gliny kubki podstawki i zwierzątka.

W dniu 8.07. 2014 zostały przeprowadzone warsztaty filcowania dwoma metodami na mokro i na sucho w ramach projektu, który realizuje Stowarzyszenie Zaborowa Kraina.

W ramach zajęć wakacyjnych na świetlicy wiejskiej w Morozowie dzieci uczyły się jak z niepotrzebnych gazet i papierów po przez recykling stworzyć papier czerpany.

 

galeria>>

 

Emilia Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 11-07-2014)
Przygotowania do Festiwalu Lata
Przygotowania do Festiwalu Lata

5 lipca, rozpoczęliśmy przygotowania do Festiwalu Lata. Grupa dzieci i młodzieży oraz rodziców wybrała się w sobotnie popołudnie na spacer, podczas którego zbieraliśmy żyto na wieniec dożynkowy oraz elementy do dekoracji stoiska dożynkowego.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 10-07-2014)
Nowości książkowe w GBP w Miękini
Nowości książkowe w GBP w Miękini

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszam Was do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini po nowości książkowe.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-07-2014, odsłon: 335)
Lekcje biblioteczne w Wilkszynie
Lekcje biblioteczne w Wilkszynie

Biblioteka w Wilkszynie gościła tym razem klasy 4-te oraz klasy 6-te ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach z opiekunką biblioteki szkolnej panią Ewą Zajdel na lekcjach przygotowania czytelniczego. Dla klas 6-tych to była już 3 wizyta w Bibliotece Publicznej. Teraz tematem był "Opis bibliograficzny". Wiedza na ten temat na pewno się im przyda w dalszej edukacji w Gimnazjum. Klasy 4-te po raz pierwszy przyjechały do Biblioteki Publicznej. Zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, jej księgozbiorem, lsięgą inwentarzową, katalogami kartkowymi.  W swoich zbiorach posiadam materiały dotyczące historii  Wilkszyna, Wrocławia oraz woj. dolnośląskiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o historii Wilkszyna, obejrzeli stare zdjęcia z wystawy "Wilkszyn wczoraj", książkę napisaną przez Mariannę oraz Guntera Thiemanów, dostępną po polsku w bibliotece.

 

galeria zdjęć z lekcji klas 4-tych>>

galeria zdjęć z lekcji klas 6-tych>>

 

Wanda Kruszelnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 10-07-2014)
Warsztaty pieczenia chleba
Warsztaty pieczenia chleba

W ramach zadania publicznego, realizowanego projektu pn."Promocja tworzonego Ekomuzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim poprzez organizację warsztatów tematycznych oraz utworzenie strony internetowej " w dniach 3 i 7 lipca odbyły się warsztaty wypieku chleba tradycyjnymi metodami dla dzieci i młodzieży z Gałowa i Krępic. Na warsztatach uczestniczyły również panie z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy warsztatów wykonywali ciasto na zakwasie ,formowali chleby,które następnie wypiekane były  w piecu chlebowym. Dodatkowo wszyscy zwiedzili wystawę dawnych maszyn rolniczych ,dowiedzieli się o Naturze 2000 , rezerwacie przyrody "Zabór" o walorach przyrodniczych okolicy.
Kolejne warsztat z wypieku chleba odbędą się 14 lipca dla Białkowa i 17 lipca dla dzieci i młodzieży z Mrozowa, zapisy u instruktorów świetlic.
Stowarzyszenie "Zaborowa Kraina"

 

galeria zdjęć>>(kategoria: Aktualności, dodano: 08-07-2014)
Wakacyjne zajęcia w SOK
Wakacyjne zajęcia w SOK

Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjne zajęcia w SOK:

 

- letnie warsztaty teatralne – każdy czwartek - godz. 15:00

- warsztaty plastyczne – każdy poniedziałek, środa, piątek – godz. 12:00

- „puzzlowanie” - w każdą środę – godz. 14:00,

- gry edukacyjne - w każdy wtorek – godz. 14:00,

- „Przygody listonosza Pata”, „Przygody Martynki” – głośne czytanie dla najmłodszych, quiz - w każdą środę – godz. 13:00.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-07-2014)
Zajęcia manualne w Mrozowie
Zajęcia manualne w Mrozowie

Dnia 3.07.2014 zostały przeprowadzone zajecia manualno-techniczne metodą origami kółkowego w świetlicy wiejskiej w Mrozowie.

 

Emilia Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 07-07-2014)
W podziękowaniu za pracę
W podziękowaniu za pracę

Nie lada niespodzianka spotkała  Małgorzatę Czajkowską, świetlicową z Zaboru Wielkiego. Z okazji 14-lecia jej pracy, dzieci i młodzież, a także mieszkańcy wsi przygotowali imprezę, na której oprócz podziękowań i laurek, wręczono jej tablet, na który poskładała się cała miejscowość. Przy okazji podziękowania otrzymał także Piotr Leliński, który pomaga realizować projekt „Ożywić pola”.  

Samorządowy Ośrodek Kultury również dołącza się do gratulacji i życzy dalszej, owocnej pracy.  (kategoria: Aktualności, dodano: 07-07-2014)
Noc Świętojańska w Zaborze Wielkim
Noc Świętojańska w Zaborze Wielkim

W nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię świętego Jana Chrzciciela obchodzona jest Noc Świętojańska. Święto będące próbą zasymilowania przez chrześcijaństwo pogańskich obrzędów „Nocy Kupały” zwanej także „Sobótką”, która ma związek z letnim przesileniem słońca, obchodzonym w czasie najkrótszej nocy w roku, około 21-22 czerwca.

Genezę obrzędu stanowią wierzenia z czasów przedchrześcijańskich, kiedy to bóstwami czczonymi przez słowiańskie plemiona byli niepodzielnie Światowit i Perun.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-07-2014, odsłon: 299)
Modernizacja biblioteki publicznej w Mrozowie - przetarg
Modernizacja biblioteki publicznej w Mrozowie - przetarg

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza przetarg na "Modernizację biblioteki publicznej w Mrozowie"

 

Przetarg>>(kategoria: Aktualności, dodano: 07-07-2014)
Zaproszenie do składania ofert
Zaproszenie do składania ofert

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini poszukuje firmy lub osób do prowadzenia odpłatnych lub darmowych zajęć ruchowo – tanecznych w świetlicy wiejskiej w Mrozowie. Zajęcia powinny odbywać się co najmniej raz w tygodniu.

W ofercie należy przedłożyć kalkulację kosztów prowadzenia jednej godziny zajęć lekcyjnych.

Oferty należy składać w siedzibie:

Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini

ul. Kościuszki 43

55-330 Miękinia

osobiście lub e-mail: kultura@miekinia.pl

do dnia 22 sierpnia 2014r.(kategoria: Aktualności, dodano: 04-07-2014)
Z wizytą u „Gospodyń”
Z wizytą u „Gospodyń”

Koło Gospodyń Wiejskich z Wróblowic jest pierwszym takim formalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem z gminy Miękinia. Powstało w listopadzie ubiegłego roku ale już ma na koncie kilka sukcesów. W ramach podziękowań za działalność, 3 lipca wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn spotkał się z członkiniami KGW i wręczył im upominek, który na pewno pomoże z dalszej aktywności społecznej mieszkanek Wróblowic.

Niewątpliwie działalność, zarówno Koła Gospodyń jak i zespołu „Radośni” miała wpływ na to, że to właśnie we Wróblowicach budowana jest nowa świetlica wiejska.(kategoria: Aktualności, dodano: 04-07-2014)

Projekt Działaj Lokalnie: „Odkryć miejsca nieodkryte -25 skrzynek na 25 lat wolności” ruszył pełną parą:

- 22 czerwca w Zaborze Wielkim na terenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich powstało pierwsze młodzieżowe koło geocachingowe.

- 29 czerwca młodzieżowe geokoło przeszło 5 godzinne szkolenie pod czujnym okiem geotrenera Patrika Rzeźwickiego. Tym samym członkowie geokoła stali się w pełni wykwalifikowaną kadrą geocachingową zdolną do prowadzenia gry terenowej, zakładania skrytek oraz szkolenia innych osób zainteresowanych geocachingiem.

- Dnia drugiego lipca odbyło się pierwsze szkolenie geocachingowe, przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę geokoła z Zaboru Wielkiego, dla ośmioosobowej grupy młodzieży skupionej włoku świetlicy w miejscowości Gałów w ramach projektu z Działaj Lokalnie: „Odkryć miejsca nieodkryte- 25 skrzynek na 25 lat wolności”. 

 

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 03-07-2014)
Zajęcia wakacyjne w świetlicy w Mrozowie

Zapraszam dzieci i młodzież z Mrozowa na zajęcia plastyczno-manualne, które odbędą się w świetlicy w Mrozowie w godzinach 15:00-19:00 od poniedziałku do piątku.   

 

4 lipiec  

 warsztaty teoretyczne o grze terenowej GEOCACHING.com

8 lipiec  

 warsztaty filcowania

11 lipiec

 warsztaty wyplatania koszy ze słomy godz.16:00

17 lipiec

 warsztaty wypieku chleba godz. 10:00 –14:00

(warsztaty będą przeprowadzone w Zaborze Wielkim w Ekomuzeum Tradycyjnego Rolnictwa, max. liczba osób: 15)

 

Więcej informacji u instruktora świetlicy w Mrozowie.

 

Emilia Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 02-07-2014)
Filcowanie w Białkowie
Filcowanie w Białkowie

W ramach zadania publicznego realizowanego projektu pn."Promocja Tworzonego Ekomuzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim poprzez organizację warsztatów tematycznych oraz utworzenie strony internetowej ", w dniu 1 lipca na świetlicy wiejskiej w Białkowie przeprowadzone zostały warsztaty filcowania. Dzieci i młodzież uczestnicząca podczas warsztatów wykonała kwiaty dwoma technikami: filcowaniem na mokro i sucho przy użyciu specjalnej igły.(kategoria: Aktualności, dodano: 02-07-2014)
Przywitanie wakacji w Krępicach
Przywitanie wakacji w Krępicach

28 czerwca 2014 r. w Krępicach na boisku sportowym odbył się festyn z okazji rozpoczęcia wakacji. Podczas festynu dzieci i młodzież miały możliwość skorzystania z dużej dmuchanej zjeżdżalni i mniejszego zamku, uczestniczyć w wielu przygotowanych konkurencjach, jeździć na koniach. Ogromnym zainteresowaniem w śród uczestników festynu cieszyły się wykonywane wielkie bańki mydlane oraz ścianka wspinaczkowa. Dla wszystkich przygotowany został poczęstunek.
Podziękowania za pomoc w organizacji festynu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej Środa Śląska Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz "Ostoja", OSP Lutynia .

Sołtys i Rada Solecka  wsi Krępice
instruktor świetlicy Beata Pęcherek

 

galeria->(kategoria: Aktualności, dodano: 02-07-2014)
Wakacyjne zajęcia
Wakacyjne zajęcia

Poniżej przedstawiamy zajęcia jakie będą odbywał się podczas wakacji w świetlicach i bibliotekach na terenie gminyCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-07-2014, odsłon: 357)
Zakończenie roku baletowego
Zakończenie roku baletowego

Dnia 27 czerwca na świetlicy w Lutyni odbyło się zakończenie roku baletowgo. Dzieci zaprezentowały układy taneczne przygotowane pod okiem Weroniki Ziółkowskiej. Rodzice mieli również okazję zobaczyć układy solowe przygotowane samodzielnie przez niektóre z dzieci.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-07-2014)
Rozgrywki sportowe w Gałowie
Rozgrywki sportowe w Gałowie

10 czerwca w Gałowie odbył się rozgrywki sportowe. Głównym wydarzeniem był mecz piłki nożnej pod kierunkiem trenera piłkarskiego p.Dudy. Uczestnicy meczu na zakończenie otrzymali koszulki sportowe, a zwycięzcy medale.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 01-07-2014)
Rozpoczęcie wakacji w Głosce
Rozpoczęcie wakacji w Głosce

Na rozpoczęcie wakacji sołtys Głoski i rada sołecka zorganizowali dla dzieci i młodzież szkolnej dyskotekę. Pan Kazimierz Wielgus zadbał o poczęstunek. Uczestnicy imprezy mogli upiec sobie kiełbaski na ognisku, a dla ochłody były lody i napoje. Wszyscy się świetnie bawili.

Mamy nadzieję, ze pogoda w czasie wakacji dopisze i wszyscy będziemy się cieszyć ze słońca i odpoczynku. Życzymy wszystkim udanych wakacji.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-07-2014)
Biblioteka w Wilkszynie czynna w sobotę
Biblioteka w Wilkszynie czynna w sobotę

Szanowni Czytelnicy,

zapraszamy do odwiedzin biblioteki w Wilkszynie już w tą sobotę (28.06.2014r.) w godzinach 10:30-13:30.

Zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 27-06-2014)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

W ramach zadania publicznego Gminy Miękinia ,realizowanego projektu pn. Promocja tworzonego Ekomuzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim poprzez organizację warsztatów tematycznych oraz utworzenie strony internetowej odbędą się następujące warsztaty dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miękinia:
Warsztaty wypieku chleba w Zaborze Wielkim
3 lipca - Gałów godz. 10.00 - 14.00
7 lipca - Krępice godz. 10.00 - 14.00
14 lipca Białków godz. 10.00 - 14.00
warsztaty filcowania
1 lipca w Białkowie godz. 16.00 - 20.00
warsztaty wyplatania koszy ze słomy
11 lipca w Krępicach godz. 16.00 - 20.00
warsztaty wykonywania rzeźb materiałowych
14 lipca w Zaborze Wielkim godz. 16.00 - 20.00
warsztaty dekorowania przedmiotów gospodarstwa domowego
21 lipca w Brzezinie Średzkiej godz. 16.00- 20.00

Zapisy na poszczególne warsztaty prowadzą instruktorzy świetlic .
Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie "Zaborowa Kraina", Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini

 (kategoria: Aktualności, dodano: 27-06-2014)
Ostatnie zajęcia przed wakacjami
Ostatnie zajęcia przed wakacjami

Zabawa w teatr pobudza aktywność, rozwija nowe doświadczenia i zainteresowania, uczy otaczającego świata i integruje dziecko z grupą.

To niezapomniana przygoda dla dzieci, ponieważ teatr tworzą nie tylko scena i ustawione na niej dekoracje, aktorzy, publiczność i kurtyna. Teatr to praca wspólna nad tekstem, słowem, gestem, ruchem, nad kontaktem z partnerami, radzenie sobie ze stresem. Te wszystkie umiejętności nabywały dzieci podczas zajęć przychodząc do SOK-u. Przed nimi wakacje i zdobywanie nowych doświadczeń, które wykorzystamy w nowym roku szkolnym.

Teraz odpoczywajcie i dalej bawcie się w teatr. Sprzyja to rozładowaniu napięcia i energii, przynosi radość i satysfakcję. Dużo słoneczka i radosnych ,bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia

Wanda Mitkiewicz(kategoria: Aktualności, dodano: 27-06-2014)
Noc Świętojańska w Dębowej Krainie
Noc Świętojańska w Dębowej Krainie

W sobotę, 21 czerwca w parku w Brzezince Średzkiej, odbyła się kolejna edycja Nocy Świętojańskiej. Głównym punktem programu był turniej o puchar Wójta Gminy Miękinia. Pięć trzyosobowych zespołów walczyło między innymi w przeciąganiu liny, laniu wody, biciu gwoździ na czas czy nartach Błażeja. W tym roku puchar powędrował w ręce drużyny pań w składzie: p. Balbina p. Jadwiga i p. Sylwia. Zgodnie z lokalną tradycją gościnnie wystąpił zespół "Senior" z Miękini, a zabawę taneczną nakręcał zespół Mega. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, wyplatano wianki, były zabawki dmuchane i przejażdżki konne. Tradycja nocy świętojańskiej rozwija się z roku na rok i mamy nadzieję, że w przyszłych latach imprezy będą równie ciekawe. W imieniu uczestników i członków Dębowej Krainy składamy serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy i pracowników Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini za dotychczasową współpracę i wspieranie oddolnych inicjatyw na rzecz naszej społeczności.

Piotr Badzioch

>>> zdjęcia(kategoria: Aktualności, dodano: 24-06-2014)
Wycieczka do Czempinia
Wycieczka do Czempinia

W piątek 13 czerwca Samorządowy Ośrodek Kultury wspólnie z Kołem Łowieckim "Odyniec" zorganizowali wycieczkę do Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu koło Poznania.
W wycieczce udział wzięły dzieci i młodzież ze świetlic w Zaborze Wielkim i Białkowie, które uczestniczą w  akcji Edukacji Ekologicznej "Ożywić pola" oraz dzieci ze świetlicy w Księginicach, które również są zainteresowane udziałem w tej akcji.  Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 23-06-2014, odsłon: 325)
Dzień Truskawki
Dzień Truskawki

Dnia 18 czerwca w świetlicy w Radakowicach odbyła się degustacja truskawek. Dzieci uczestniczyły w konkursie na najlepszego „szypułkowicza”, był turniej wiedzy o truskawce, zawody w jedzeniu na czas i wyszukiwaniu największej. Niespodzianką były lody truskawkowe. 

Teresa Wojnicka            (kategoria: Aktualności, dodano: 23-06-2014)
Wycieczka rowerowa dzieci z Zaboru Wielkiego
Wycieczka rowerowa dzieci z Zaboru Wielkiego

6 czerwca zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową do Miękini. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy miękińską siłownię na wolnym powietrzu, dzieciaki fajnie się bawiły i każde z nich próbowało swoich sił na wszystkich urządzeniach. Po siłowni zużytą energię uzupełniliśmy lodami.
Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 23-06-2014)
Sukces MUTW na Juwenaliach w Warszawie
Sukces MUTW na Juwenaliach w Warszawie

    VII edycja Juwenaliów III Wieku za nami. W dniach 9-11.06.2014r.. na scenach Teatru - Palladium i Hybrydy prezentowało się ponad 3 tysiące seniorów , blisko 200 chórów, zespołów muzycznych, grup tanecznych i teatralnych seniorów z całej Polski i zagranicy. 

    Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku wystartował po raz drugi tym razem w trzech kategoriach i odniósł wielki sukces.

- III nagroda dla pani Heleny Homa za monodram:”Zapomniałam”

- wyróżnienie dla pani Wandy Mitkiewicz za rolę Babci

- wyróżnienie dla grupy "Senior" w kategorii muzykaCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-06-2014, odsłon: 400)
Informacja dla Czytelników
Informacja dla Czytelników

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że biblioteka publiczna w Wilkszynie będzie nieczynna w dniach 18-24.06.2014r.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-06-2014)
Program Wieloletni Kultura+
Program Wieloletni Kultura+

W dniu 11.06.2014r. podpisano umowę w ramach „Programu Wieloletniego Kultura +”, Samorządowy Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury zdobywając najwyższą ilość punktów i wsparcie w wysokości 123 687,00 zł.

 

W ramach projektu pt. „Modernizacja biblioteki publicznej w Mrozowie” przewidziano m.in. naprawę dachu, nową elewację, docieplenie budynku, remont schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Całość inwestycji wynosi 164 916,00 zł. Po zakończeniu zadania biblioteka publiczna w Mrozowie otrzyma „Certyfikat Biblioteka+”.(kategoria: Aktualności, dodano: 11-06-2014)
Informacja dla Czytelników
Informacja dla Czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 13.06.2014r. biblioteka w Miękini i Mrozowie będzie nieczynna z powodu selekcji księgozbioru.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 11-06-2014)
Dzień truskawki w Radakowicach
Dzień truskawki w Radakowicach

Dnia 16 czerwca o godz 16 00 serdecznie zapraszamy dzieci do świetlicy wiejskiej w Radakowicach na konkurs szypułkowania truskawki i turniej wiedzy.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-06-2014)
Dzień dziecka w Radakowicach
Dzień dziecka w Radakowicach

1 czerwca w Radakowicach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Dla uczestników zorganizowano wspólne gry i zabawy integracyjne z nagrodami. Zabwy z bańkami mydlanymi, balonami, bieg z hula-hop, tor przeszkód, układanie puzzli. Były pieczone kiełbaski i pyszne słodkości.

Teresa Wojnicka (kategoria: Aktualności, dodano: 10-06-2014)
Dzień Dziecka w Brzezince Średzkiej
Dzień Dziecka w Brzezince Średzkiej

Z okazji Dnia Dziecka, Sołtysi Brzezinki Średzkiej i Gosławic zorganizowali mini festyn. W upalne niedzielne popołudnie na dzieciaki czekało wiele atrakcji, dmuchańce, przejażdżki konne i występy artystyczne. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy Fundacji „Promyk”. Nasi mali artyści wykonali dwa przedstawienia, w które włożyli wiele wysiłku. Następnie na scenie pojawiła się grupa artystyczna „Michael Jackson Wrocław Dance Team” , tancerze zaprezentowali choreografię do znanych utworów, króla popu Michaela Jacksona. Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, miło nam było Was gościć w Brzezince Średzkiej.

więcej zdjęć >>> TUTAJ (kategoria: Aktualności, dodano: 09-06-2014)
Turniej Rodzinny w Lutyni o Puchar Wójta Gminy Miękinia
Turniej Rodzinny w Lutyni o Puchar Wójta Gminy Miękinia

29 czerwca zapraszamy na Turniej Rodzinny o Puchar Wójta Miękini.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-06-2014, odsłon: 414)
Biblioteka publiczna w Miękini czynna w sobotę
Biblioteka publiczna w Miękini czynna w sobotę

Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini w sobotę 07.06.2014r. w godzinach 10:00-14:00.(kategoria: Aktualności, dodano: 05-06-2014)
Lekcja biblioteczna w bibliotece publicznej w Wilkszynie
Lekcja biblioteczna w bibliotece publicznej w Wilkszynie

Biblioteka w Wilkszynie
gościła uczniów klas V-tych oraz bibliotekarkę szkolną p. Ewę Zajdel ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach.

Tematem lekcji bibliotecznej była "Budowa katalogu rzeczowego" oraz
"Spis materiałów na dany temat". Zapoznały się też z księgozbiorem Biblioteki. Zainteresowaniem cieszyła się "Historia Wilkszyna" napisana przez Mariannę i Guntera Thiemanów, teraz przetłumaczona na język polski i dostępna na miejscu. Dzieci mogły też zobaczyć dokument historyczny (ksero), w którym po raz pierwszy pisze się o Wilkszynie. Dokument jest z 1195 r. Uczniowie jednej z klas odwiedziły Pracownię rzeźbiarską p. Jarosława Kaczmarczyka. Ze zdziwieniem obejrzały dwie zbudowane z drewna repliki motorów. Jeden z nich to Harley z 1915 r., w skali 1:1. Mogły dotknąć narzędzi, ale podyskutowały też jak działa motor, silnik.

galeria>>

Wanda Kruszelnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 05-06-2014)
Dzień Dziecka w Wilkszynie
Dzień Dziecka w Wilkszynie

31 maja w Wilkszynieodbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wśród atrakcji, które przygotowały dla dzieci panie animatorki były: konkursy, gry i zabawy oraz dmuchane zamki.  

Zdjęcia z imprezy >>>TUTAJ(kategoria: Aktualności, dodano: 05-06-2014)
Dzień Dziecka w Krępicach
Dzień Dziecka w Krępicach

W dniu 31 maja w Krępicach na świetlicy wiejskiej  odbyła się impreza Dzień Dziecka dla dzieci i młodzieży z Krępic i Kokorzyc.
Przedstawienie teatralne w wykonaniu  Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęło wspólną zabawę, następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku oraz do przygotowanych gier i zabaw. Dzieci miały możliwość układania wielkich puzzli o różnym stopniu trudności , malowania obrazów różnymi przedmiotami , uczestniczyły w zabawie z chustą klan-za i integracyjnej grze pająk  , wykonania najoryginalniejszej mumii .
W związku z ładną pogodą wszyscy uczestnicy udali się na plac zabaw, na którym wykonywane były wielkie bańki mydlane , zabawa z nartami bolka i nartami błotnymi . Podziękowania dla Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini  oraz  dla Warsztatów Terapii Zajęciowej Środa Śląska  Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz "Ostoja" za pomoc w organizacji imprezy.
Sołtys i Rada Sołecka  wsi Krępice(kategoria: Aktualności, dodano: 04-06-2014)
Konkurs ofert
Konkurs ofert

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza konkurs ofert na obsługę cateringową oraz rozrywkową podczas „Festiwalu Lata w Miękini” w dniach 16-17 sierpnia 2014r.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-06-2014, odsłon: 453)
Dzień Dziecka w Lubiatowie
Dzień Dziecka w Lubiatowie

31 maja 2014r. o godz. 15.00 w Lubiatowie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie dzieci wraz z licznie przybyłymi rodzicami w miłej atmosferze spędziły swoje święto. Wśród atrakcji, które przygotowały dla dzieci Panie animatorki były: bańki mydlane, malowanie buzi, tory przeszkód, chusta animacyjna, maxi klocki itp. Tradycyjnie nie zabrakło pysznego poczęstunku w postaci pieczonych na ognisku kiełbasek i słodyczy.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-06-2014)
Dzień Dziecka w Głosce
Dzień Dziecka w Głosce

Z olbrzymią przyjemnością pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami z festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Głosce w sobotę 31 maja 2014 r. Organizatorzy imprezy: sołtys Głoski- pan Kazimierz Wielgus, Rada Sołecka i Rodzice przygotowali wiele atrakcji, które sprawiły dzieciom radość.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-06-2014, odsłon: 394)
Turniej na Orliku
Turniej na Orliku

W najbliższą sobotę tj. 7 czerwca zapraszamy na turniej „Juniorzy kontra Seniorzy”.  Start godz. 16:00. Zapisy i informacje u instruktora świetlicy Edyty Gąsieckiej.  (kategoria: Aktualności, dodano: 03-06-2014)
Zapraszamy na zajęcia do Gałowa
Zapraszamy na zajęcia do Gałowa

W poniedziałek i środę – 19:00 – 20:00 – aerobik

Piątek – 17:00 – 18:00 – balet dla dzieci od 4 do 6 lat

Piątek - 18:00 – 19:00 – taniec nowoczesny dla młodzieży

Piątek - 19:00 – 20:00 – ZUMBA(kategoria: Aktualności, dodano: 03-06-2014)
Dzień Dziecka w Prężycach
Dzień Dziecka w Prężycach

1 czerwca dzieci ze świetlicy wiejskiej w Prężycach uczestniczyły w imprezie z okazji Dnia Dziecka. Impreza zorganizowana była przez koło wędkarskie „OKOŃ”, które ma swoją siedzibę na świetlicy w Prężycach.

Spotkanie odbyło się w pięknej scenerii lasu nad Odrą.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-06-2014, odsłon: 350)
Gminne Święto Sportu w Miękini
Gminne Święto Sportu w Miękini

W dniu 30 maja w Zespole Szkół w Miękini odbył się Gminny Dzień Sportu. W rozgrywkach sportowych wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Miękinia. Przeprowadzono rozgrywki w piłce nożnej, piłce siatkowej, przeciąganiu liny, rzutach do kosza i rzutach piłką lekarską. Dla młodszych uczestników przygotowano zajęcia z animatorami, a każdy z zawodników miał zapewniony słodki poczęstunek. Nagrody ufundował i wręczał wójt Jan Marian Grzegorczyn.(kategoria: Aktualności, dodano: 30-05-2014)
Dzień Dziecka w Brzezince Średzkiej
Dzień Dziecka w Brzezince Średzkiej

Zapraszamy wszystkie dzieci z  Brzezinki Średzkiej i Gosławic na Dzień Dziecka, który odbędzie się dnia 8 czerwca w godz. 15:00-19:00, przy świetlicy wiejskiej w Brzezince Średzkiej.

W programie:

-dmuchańce

-występ zespołu  „Michael Jackson Wrocław Dance Team”

-występ grupy teatralnej działającej przy Fundacji „Promyk”

-słodki poczęstunek

-przejażdżki konne

- stoisko z zabawkami watą i popcornem(kategoria: Aktualności, dodano: 29-05-2014)
Dzień Dziecka w Zaborze Wielkim
Dzień Dziecka w Zaborze Wielkim

24 maja Rada Sołecka z Zaboru Wielkiego zorganizowała dla dzieci Dzień Dziecka. Rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło " w wykonaniu MUTW z Miękini.
Po przedstawieniu przygotowaliśmy dla wszystkich poczęstunek (kanapki, słodycze, owoce). Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od nauki tańca animacyjnego (czekolada i dla młodszych dzieci Veo Veo), następnie rozpoczęliśmy blok zabaw i konkursów z nagrodami. Gdy wszyscy byli trochę zmęczeni to przygotowaliśmy wspólnie nasz bajkowy ocean, dzieci malowały przygotowane wcześniej rybki, ośmiornice, delfiny, kraby oraz koniki morskie następnie umieszczaliśmy je w naszym oceanie (kolorowa tablica korkowa) w którym były już wodorosty oraz kamienie. Po odpoczynku dalej się wszyscy bawili przy wspólnych zabawach i konkursach.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2014)
Dzień Matki w Brzezinie
Dzień Matki w Brzezinie

25 maja na świetlicy w Brzezinie odbył się Dzień Matki. Dzieci złożyły życzenia wszystkim mamom i obdarowały je własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Przy współpracy pań z Koła Gospodyń przygotowany został poczęstunek. Serdeczne podziękowania dla grupy Senior z Miękini, która gościnnie dla nas wystąpiła. Wszystkie mamy były zachwycone. 

 Irena Grzywna(kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2014)
Dzień Dziecka w Księginicach
Dzień Dziecka w Księginicach

Sołtys wsi Księginice z Radą Sołecką oraz instruktor świetlicy zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się w dniu 31 maja o godzinie 15.00.  

Dla uczestników imprezy  zorganizowane zostaną wspólne gry, zabawy integracyjne, sprawnościowe i zręcznościowe z nagrodami. Zabawy z bańkami mydlanymi oraz chustą animacyjną. W  gospodarstwie agroturystycznym "Stajnia Horda" dzieci będą miały możliwość jazdy konnej. Uczestnicy spotkania będą mogli upiec kiełbaskę i otrzymają słodki poczęstunek.
instruktor świetlicy Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2014)
Zajęcia na świetlicy w Białkowie
Zajęcia na świetlicy w Białkowie

Na świetlicy wiejskiej w Białkowie dzieci i młodzież uczą się wyplatania z papierowej wikliny oraz

wykonują budki lęgowe w ramach projektu „Ożywić pola”.(kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2014)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

Podczas zajęć manualnych MUTW panie wykonywały biżuterię techniką sutasz. Wszystkich zainteresowanych tą techniką zapraszamy w poniedziałek do Lutyni i Miękini. Wykonywane będą broszki i wisiorki.

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 23-05-2014)
Zajęcia w Krępicach
Zajęcia w Krępicach

Podczas zajęć plastycznych na świetlicy wiejskiej w Krępicach dzieci i młodzież wykonywała duże obrazki z których część zostanie wykorzystana do dekoracji sali na Dzień Dziecka, a z reszty wykonane zostaną puzzle.

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 23-05-2014)
Dzień Dziecka w Głosce
Dzień Dziecka w Głosce

31 maja o godz. 15:00 zapraszamy wszystkie dzieci z sołectwa Głoska na Dzień Dziecka. W programi imprezy przewidziano m.in. zabawy i konkursy sportowe, ściankę wspinaczkową oraz ognisko zakończone dyskoteką.

Iwona Mucha (kategoria: Aktualności, dodano: 22-05-2014)
Dzień dziecka w Lubiatowie
Dzień dziecka w Lubiatowie

W dniu 31 maja o godz. 15.00 zapraszamy do świetlicy w Lubiatowie na Dzień Dziecka. W programie m.in. następujące atrakcje: bańki mydlane, warsztaty plastyczne, malowanie buzi, tory przeszkód, chusta animacyjna, maxi klocki, pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 22-05-2014)
Dzień Matki w Brzezinie
Dzień Matki w Brzezinie

Zapraszamy wszystkie mamy do świetlicy dniu 25 maja o godzinie 16:00 na uroczystość z okazji Dnia Matki.

Natomiast najmłodszych zachęcamy do udziału w warsztatach manualnych od 21 do 23 maja, na których będą robione upominki dla mam.

Irena Grzywna(kategoria: Aktualności, dodano: 22-05-2014)
Gminne Święto sportu w Miękini
Gminne Święto sportu w Miękini

Już 30 maja  na boisku sportowym w Miękini po raz kolejny zorganizowane zostanie „Gminne Święto Sportu". Wezmą w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy.

Organizatorami zabawy sportowej są: Urząd Gminy Miękinia, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Miękini. Przewiduje się, że w imprezie weźmie udział ponad  450 uczniów. Na ten dzień przygotowano dla nich konkursy i zabawy ruchowe oraz rywalizację sportową w kilku dyscyplinach, a dla najmłodszych dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz zabawy z animatorami. Na wszystkich będzie czekał również poczęstunek.(kategoria: Aktualności, dodano: 21-05-2014)
Pieczenie rogalików w Brzezinie
Pieczenie rogalików w Brzezinie

Dnia 15 maja na świetlicy w Brzezinie odbyło się pieczenie rogalików. Oprócz nauki pieczenia, zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo śmiechu i zabawy.

Dziękujemy mamom za pomoc.

Irena Grzywna(kategoria: Aktualności, dodano: 16-05-2014)
Zapraszamy na fitness
Zapraszamy na fitness

W każdy wtorek i piątek zapraszamy na zajęcie fitness do świetlicy w Mrozowie.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-05-2014)
"Przewodnik za ladą"
Samorządowy Ośrodek Kultury - świetlica wiejska w Krępicach przystąpiła do projektu "Przewodnik za ladą" - Lokalnej Grupy Działania "Kraina Łęgów Odrzańskich". Projekt między innymi ma na celu utworzenie miejsca informacji turystycznej. Podczas ostatnich zajęć na świetlicy młodzież udekorowała 6 dużych donic metodą decoupage a następnie zasadziła ozdobne rośliny zakupione przez SOK. Zdjęcia ozdobionej świetlicy, miejsca przyszłej siedziby informacji turystycznej zostaną umieszczone w przewodniku LGD "KŁO".


(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Zajęcia manualne UTW
Zajęcia manualne UTW
Podczas ostatnich 2 zajęć Panie z UTW w Miękini i Lutyni uczyły się wykonywania linorytu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki na zajęcia manualne, kolejną techniką z którą się zapoznamy będzie sutasz.
 


(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Przygotowania do sezonu letniego w Zaborze Wielkim
Przygotowania do sezonu letniego w Zaborze Wielkim
W dniu 1 maja w Zaborze Wielkim odbyła się akcja przygotowania przez mieszkańców wsi  placu zabaw i terenu zielonego z boiskami do sezonu wiosenno - letniego  .Mieszkańcy wygrabili z całego terenu skoszoną trawę, wypielili kwietniki i skalniaki,zasadzili nowo zakupione rośliny : wzdłuż nowego chodnika ,placu zabaw,tablicy informacyjnej oraz przy krzyżu .Ogromne podziękowania dla mieszkańców , którzy przyczynili się do upiększenia i uporządkowania naszej wsi ,Urzędowi Gminy Miękinia za zakup ozdobnych roślin oraz Zakładowi Usług Komunalnych z Miękini za wykoszenie placu zabaw , boisk i terenu zielonego. Sołtys i Rada Solecka wsi Zabór Wielki


(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Dzień Leśnika - świetlica w Prężycach

Z okazji "Dnia Leśnika i Drzewiarza" dzieci ze świetlicy wiejskiej w Prężycach uczestniczyły w wycieczce pieszej do lasu, gdzie poznawały gatunki drzew i roślin. Dzieci brały udział w zabawach w podchody i chowanego oraz w konkursie wiedzy o przyrodzie i otrzymały drobne upominki i słodycze.(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Informacja dla Czytelników z Lutyni
Informacja dla Czytelników z Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

biblioteka publiczna w Lutyni serdecznie zaprasza do odwiedzin w dniu 10.05.2014r. (sobota) w godz. 10.00-14.00. Za pracę w sobotę biblioteka będzie nieczynna 12.05.2014r. (poniedziałek).

 

Zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 09-05-2014)
Szkolenia bibliotekarzy PRB
Szkolenia bibliotekarzy PRB

Szanowni Czytelnicy,

w związku ze szkoleniem z "Programu Rozwoju Bibliotek", informujemy, że biblioteka w Lutyni, Mrozowie i Wilkszynie będzie nieczynna w dniach 14-16.05.2014r.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-05-2014)
Dzień Bibliotekarza
Dzień Bibliotekarza

W dniu 8 maja 2014r. w Sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury  w Miękini odbył się uroczysty „Dzień Bibliotekarza”, na którym mieliśmy zaszczyt gościć bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych z powiatu średzkiego oraz mieszkańców gminy Miękinia. Uroczystość rozpoczęliśmy od wręczenia bibliotekarzom podziękowań, kwiatów oraz gadżetów promocyjnych gminy Miękinia, następnie na scenie wystąpił Pan Maciej Damięcki – polski aktor filmowy i teatralny, z recitalem kabaretowym. Po występie uczestnicy imprezy mieli przerwę na kawę i ciasto po czym przeszli do zwiedzania Winnicy Jaworek.

 

galeria zdjęć>>(kategoria: Aktualności, dodano: 09-05-2014)
Nowe audiobooki w bibliotece
Nowe audiobooki w bibliotece

Drodzy Czytelnicy!

Poniżej przedstawiamy Wam listę nowych audiobooków zakupionych  do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014, odsłon: 399)
Nowości książkowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini
Nowości książkowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszamy Was do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini po nowości książkowe.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014, odsłon: 374)
Informacja dla Czytelników
Informacja dla Czytelników

Szanowni Czytelnicy,

z okazji "Dnia Bibliotekarza" w dniu 8 maja 2014r. wszystkie biblioteki publiczne w gminie Miękinia będą nieczynne.(kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014)
Wystawa - Jan Paweł II
Wystawa - Jan Paweł II

27.04.2014r. odbyła się kanonizacja Jana Pawła II. W związku z tą uroczystością w Bibliotece w Wilkszynie można obejrzeć książki, które biblioteka posiada związane z osobą Świętego. Czytelnicy udostępnili swoje prywatne zdjęcia, egzemplarze czasopisma L'Osservatore Romano, p. Bogdan Szymczyk znaczki, są również zdjęcia z pogrzebu Jana Pawła II.
Zapraszam do obejrzenia Wystawy w godzinach otwarcia biblioteki

 

galeria>>

 

Wanda Kruszelnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014)
8 maja - "Dzień bibliotekarza"
8 maja -

Z okazji „Dnia Bibliotekarza”

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini

serdecznie zaprasza  mieszkańców gminy na recital

Pana Macieja Damięckiego,

który odbędzie się w dniu

8 maja 2014r. o godz. 10.30

w Sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini(kategoria: Aktualności, dodano: 06-05-2014)
Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego
Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniach od 1 do 4 maja na zaproszenie Wójta Gminy Miękini i LKS ODRA Głoska w gminie gościli zawodnicy z sekcji pingpongowej z Klubu TTSG Leinetal Schwarmstedt.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-05-2014, odsłon: 322)
Turniej Bilardowy
Turniej Bilardowy

W dniu 30 kwietnia o godz. 17:00 na świetlicy w Lubiatowie odbył się Turniej Bilardowy o Puchar Wójta Gminy Miękinia w którym brali udział uczestnicy reprezentujący świetlice z Lubiatowa i z Głoski.  Organizatorem turnieju był Instruktor świetlicy w Lubiatowie oraz sołtys i Rada Sołecka. Do turnieju przystąpiło 16-stu zawodników i w rozgrywkach wyłoniono zwycięzcę grupowego oraz indywidualnego. Oba zwycięstwa przypadły w udziale zawodnikom ze Świetlicy w Głosce, którym bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieje na rozgrywkę rewanżową :)

Puchar oraz nagrody rzeczowe zwycięzcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Miękinia. Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom za dobrą zabawę, a Panu Wójtowi, Panu Radnemu oraz Panu Dyrektorowi SOK za przybycie na turniej oraz pomoc w jego realizacji.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 05-05-2014)
Gwiaździsty Rajd Konstytucji
Gwiaździsty Rajd Konstytucji

W 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zaprasza wszystkich chętnych, małych i dużych, młodych i tych nieco starszych na Gwiaździsty Rajd Konstytucji , który odbędzie się 3 maja. 

Rozpoczęcie imprezy o godz. 10:00 na szkółce leśnej w Mrozowie. W programie m.in. konkurencje sportowe, gry i zabawy integracyjne, występy zespołów „Senior” i „Lutynianie”. Na zakończenie imprezy przewidziano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.  Do współpracy zapraszamy także sołectwa z terenu gminy, które mogą wystawić swoje drużyny w turnieju o Puchar Wójta Gminy Miękinia.(kategoria: Aktualności, dodano: 11-05-2014)
2. maja Samorządowy Ośrodek Kultury będzie nieczynny
2. maja Samorządowy Ośrodek Kultury będzie nieczynny

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem  nr 5/A/2014 Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini w sprawie wyznaczenia dodatkowych dni wolnych od pracy dla pracowników,w dniu 2- go maja SOK bedzie nieczynny.(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2014)
Zajęcia na świetlicy w Krępicach

Podczas kwietniowych zajęć na świetlicy wiejskiej w Krępicach dzieci i młodzież wykonywały wielkanocne jajka. Uczestnicy zajęć poznali nowe techniki decoupage, filcowania na sucho przy użyciu wełny czesankowej a a'la faberge. Uczestnicy nauczyli się również łączenia kilku technik, co pozwoliło na wykonanie niepowtarzalnych jajek.

Na kolejnych zajęciach uczestnicy wykorzystali gipsowe figurki, które malowane były farbami akrylowymi.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2014)
Zajęcia dla UTW
Zajęcia dla UTW

Zapraszamy Uniwersytet Trzeciego Wieku z Miękini i Lutyni na zajęcia manualne z linorytu oraz ex librisu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach:

Miękinia - godz.14.00

Lutynia - godz. 17.00

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2014)
Rajd Konstytucji - świetlica Krępice
Rajd Konstytucji - świetlica Krępice

Zapraszamy mieszkańców Krępic na Rajd Konstytucji 3-go Maja organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini. Spotykamy się o godzinie 9.00 przed świetlicą wiejską w dniu 3-go maja z rowerami.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 28-04-2014)
Dofinansowanie od Ministra Kultury
Dofinansowanie od Ministra Kultury

Wniosek Samorządowego Ośrodka Kultury w ramach Programu Wieloletniego Kultura +, otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury zdobywając najwyższą ilość punktów i wsparcie w wysokości 123 687,00 zł.

W ramach projektu pt. „Modernizacja biblioteki publicznej w Mrozowie” przewidziano m.in. naprawę dachu, nową elewację, remont schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Całość inwestycji to 164 916,00 zł. Po zakończeniu zadania biblioteka będzie spełniała wszystkie standardy określone w Certyfikacie Biblioteka+.(kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014)
Zapraszamy do Wilkszyna
Zapraszamy do Wilkszyna

Świetlica wiejska w Wilkszynie zaprasza na nietypowe zajęcia manualne podczas których dzieci będą miały okazję ułożyć własne kompozycje  z nakrętek od plastykowych butelek.(kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014)
Dzień Dziecka w sołectwach
Dzień Dziecka w sołectwach

Z inicjatywy Wójta Gminy Miękinia na tegoroczne obchody Dnia Dziecka każde sołectwo otrzyma środki finansowe. O organizację imprezy mogą ubiegać się zarówno rady sołeckie jak i stowarzyszenia, aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć wniosek do dyrektora SOK z proponowanym programem Dnia Dziecka. Wybrane zostaną najbardziej atrakcyjne propozycje. Ostateczny termin składania wniosków mija 23 maja.   

Poniżej przedstawiamy wysokość dofinansowania dla poszczególnych sołectw:Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014, odsłon: 511)
Wieczór tradycji i kultury łowieckiej
Wieczór tradycji i kultury łowieckiej

W dniu 23 kwietnia w  „Kolibie" Koła Łowieckiego "Odyniec" Zabór Wielki, odbył się "Wieczór tradycji i kultury łowieckiej" organizowany w ramach akcji "Ożywić pola".

Uczestnicy spotkania mieli niecodzienną okazję zobaczyć m.in. występ dzieci i młodzieży z Zaboru Wielkiego w przedstawieniu pt. „Zimowe radości i smutki " i wysłuchać występu sygnalistów łowieckich TRYTON działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ we Wrocławiu. Przeprowadzono także prelekcje na temat: tradycji i kultury łowieckiej,  roli sokolnictwa w łowiectwie, roli Straży Łowieckiej w ochronie zwierząt, roli Lasów Państwowych w ochronie środowiska naturalnego. Oprócz tego uczestnicy imprezy mogli spróbować przysmaków kuchni myśliwskiej. 

Organizatorami wieczoru byli: Małgorzata Czajkowska i Renata Kowaleczko z SOK Miękinia oraz Piotr Leliński z koła łowieckiego "Odyniec".(kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014)
Sadzili las
Sadzili las

12 kwietnia dzieci i młodzież z Zaboru Wielkiego i Białkowa wzięły udział w sadzeniu lasu w Nadleśnictwie Miękinia.

Według wskazówek leśników, dzieci przyłożyły się do pracy i zasadziły drzewka młodych jednorocznych sosen. Po pracy wszyscy otrzymali posiłek i słodycze. Wszystkim uczestnikom akcja sadzenia lasu bardzo się spodobała i już zdeklarowali chęć uczestnictwa w niej w przyszłym roku.(kategoria: Aktualności, dodano: 24-04-2014)
Sukces zespołu Feniks
Sukces zespołu Feniks

12 kwietnia odbył się IV Dolnośląski Festiwal Tańca, w którym udział wzięło ponad 500 uczestników z całego województwa w tym również nasz zespół Feniks z Miękini, który wrócił do domu z dużym sukcesem. Dziewczyny wytańczyły III miejsce w kategorii Freestyle. Gratulujemy!

 dyplomy>>(kategoria: Aktualności, dodano: 16-04-2014)
Wielkanocne tradycje na świetlicy w Mrozowie
Wielkanocne tradycje na świetlicy w Mrozowie

Podczas ostatnich warsztatów mieszkańcy Mrozowa mieli okazję nauczyć się własnoręcznego wykonywania Palm Wielkanocnych. Jako że nasz region zamieszkują ludzie przybyli z różnych zakątków Polski, palmy wykonane zostały z pomieszaniem  wielu stylów. Nie zabrakło bukszpanu, bazi czy suszonych traw i kwiatów. Splendoru i życia nadały im kwiaty  zrobione  z bibuły. Na kolejnych warsztatach poprowadzonych przez p. Dorotę Kozyrę  uczestnicy ozdabiali pisanki metoda decoupage.  Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych warsztatach organizowanych w Świetlicy.

 

galeria>>

 

Piotr Badzioch(kategoria: Aktualności, dodano: 16-04-2014)
Wystawa Bike Maraton - biblioteka w Mrozowie
Wystawa Bike Maraton - biblioteka w Mrozowie

Serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć -  Bike Maraton 2014 autorstwa Pana Romana Bychawskiego. Wystawę można oglądać w bibliotece publicznej w Mrozowie w godzinach otwarcia biblioteki.

 

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 16-04-2014)
Dzień czekolady w Radakowicach
Dzień czekolady w Radakowicach

Dnia 22 kwietnia godz. 17:00 zapraszamy dzieci do świetlicy wiejskiej w Radakowicach na degustacje różnych smaków czekolady.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 15-04-2014)
Warsztaty w Radakowicach
Warsztaty w Radakowicach

W pierwszym tygodniu kwietnia na świetlicy wiejskiej w Radakowicach odbywały się warsztaty manualne, podczas których wykonywano ozdoby świąteczne. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wykonane ozdoby udekorują wnętrze.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 15-04-2014)
Dzień czekolady
Dzień czekolady

W dniu 11 kwietnia, o godz. 16:00  zapraszamy do świetlicy w Głosce na "Dzień czekolady".(kategoria: Aktualności, dodano: 09-04-2014)
Najlepszy wójt na Dolnym Śląsku
Najlepszy wójt na Dolnym Śląsku

Miło nam poinformować, że Wójt Gminy Miękinia zwyciężył w rankingu ogłoszonym przez Gazetę Wrocławską na „Najlepszego Wójta Gminy na Dolnym Śląsku”.

O zaszczytny tytuł najlepszego wójta walczyło w tym roku 73 włodarzy gmin, spośród których Jan Marian Grzegorczyn otrzymał najwięcej głosów, bo aż 44 781.
Gratulujemy sukcesu!

 (kategoria: Aktualności, dodano: 09-04-2014)
Nowości książkowe - biblioteka w Lutyni
Nowości książkowe - biblioteka w Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

serdecznie zapraszam do odwiedzenia biblioteki w Lutyni po nowości książkowe.

 

Agata OnyśkoCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-04-2014, odsłon: 389)
Zajęcia w Głosce
Zajęcia w Głosce

Na świetlicy w Głosce dzieci i młodzież przygotowywały się do już świąt wykonując ozdoby, jednak w międzyczasie, aby uprzyjemnić zajęcia, zorganizowały sobie „dzień naleśnika”.  (kategoria: Aktualności, dodano: 08-04-2014)
Zapraszamy na warsztaty do Brzeziny
Zapraszamy na warsztaty do Brzeziny

Na świetlicy wiejskiej w Brzezinie, pod okiem instruktora i pań z Koła Gospodyń Wiejskich, odbywają się warsztaty wyrobu ozdób świątecznych. Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia.(kategoria: Aktualności, dodano: 07-04-2014)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.0952
Website engine's code is WebMan