Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 12
Dzisiaj odsłon: 68
Ogółem wizyt: 265 551
Ogółem odsłon: 493 512

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1
Warsztaty z florystką
Warsztaty z florystką

W świetlicy w Księginicach odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci i młodzież wspólnie z zaproszoną florystką panią Aliną Grzyb tworzyły kompozycje z suszonych i barwionych roślin. Wykonane prace stanowią piękny element dekoracyjny świetlicy.

Elżbieta Kozik(dodano: 29-10-2014)
Szukamy pamiątkowych fotografii
Szukamy pamiątkowych fotografii

W celu stworzenia wystawy historycznej, Samorządowy Ośrodek Kultury szuka pamiątkowych bibelotów, a przede wszystkim starych fotografii związanych z mieszkańcami miejscowości Miękinia.

Informacje w Samorządowym Ośrodku Kultury lub pod nr tel. 717359205.(kategoria: Aktualności, dodano: 28-10-2014)
Czasopisma dostępne w bibliotece w Mrozowie
Czasopisma dostępne w bibliotece w Mrozowie

W Bibliotece Publicznej w Mrozowie dostępne są 2 tytuły czasopism: Poradnik Domowy, Auto-Moto oraz dziennik Gazeta Wyborcza. Serdecznie zapraszamy do korzystania!(kategoria: Aktualności, dodano: 28-10-2014)
Jesienne warsztaty w Krępicach
Jesienne warsztaty w Krępicach

W dniu 29 października (środa) odbędą się zajęcia plastyczne, podczas których wykonywane będą odciskane i malowane jesienne liście.
W dniu 31 pażdzienika (piątek) podczas zajęć manualnych wykonywane będą z liści róże z których zostaną zrobione jesienne stroiki.
Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszam na zajęci. Proszę o przyniesienie na warsztaty różnych liści, szyszek, kasztanów i żołędzi.
instruktor świetlicy Beata Pęcherek

 (kategoria: Aktualności, dodano: 27-10-2014)
Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów
     Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów

Dnia 24 października odbyło się zakończenie projektu „Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów”. W programie wystąpili „Studenci Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupa Kabaretowa „Bałamutki” (program inspirowany Kabaretem Starszych Panów) i grupa kabaretowa z Bystrzycy Górnej. Oprawę muzyczną zapewniła grupa muzyczna „Senior” i „Lutynianie”. Przygotowany przez nas program bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Była wspaniała zabawa i wiele śmiechu.
Na koniec spotkania aktorzy z Teatru Na Bruku wystawili spektakl w konwencji pantonimy pt. „Drzewo które umiało dawać”.

Wanda Mitkiewicz

 (kategoria: MUTW, dodano: 27-10-2014)
Informacja dla czytelników z Mrozowa

W dniach 27-29.10.2014 r. Biblioteka Publiczna w Mrozowie będzie nieczynna z powodu choroby pracownika.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 27-10-2014)
„Ożywić pola” – podsumowania akcji
„Ożywić pola” – podsumowania akcji

24 października w zaborze Wielkim nastąpiło uroczyste podsumowania akcji „Ożywić Pola”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-10-2014, odsłon: 521)
Zakończenie „orlikowego” sezonu
Zakończenie „orlikowego” sezonu

Przez całe wakacje na orlikach w Wilkszynie i Lutyni odbywały się letnie turnieje o puchar wójta gminy Miękinia. Celem zawodów było rozwijanie aktywności sportowej,, propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego. Raz w tygodniu uczestnicy mogli zmierzyć się w różnych dyscyplinach sportowych – grach zespołowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka) oraz w indywidualnych konkurencjach sprawnościowych. Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i drobnym upominkiem. Dla najlepszych przewidziane były również medale. Na zakończenie „orlikowego sezonu”, w sobotę 18 października na orliku w Wilkszynie i 19 października w Lutyni odbyły się rodzinne turnieje sprawnościowe, gdzie mieszkańcy naszej gminy mogli w miłej atmosferze spędzić czas na sportowo.

Wszystkie rodziny walczyły o puchar wójta gminy Miękinia. Całe wydarzenie zakończył pokaz Strongmenów.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w turniejach i zajęciach sportowych oraz zapraszamy do korzystania z obiektów sportowych na terenie naszej gminy.

Maja Stępień i Krzysztof Janusz(kategoria: Orlik, dodano: 27-10-2014)
Informacja dla czytelników z Lutyni
Informacja dla czytelników z Lutyni

W dniach 27-28.10.2014 r. Biblioteka Publiczna w Lutyni będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 27-10-2014)
Spotkania autorskie z Anną Onichimowską
Spotkania autorskie z Anną Onichimowską

W dniu 23 października odbyły się trzy spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Anną Onichimowską. Autorka spotkała się z uczniami klas czwartych SP w Miękini, z dziećmi z SP w Lutyni oraz z uczniami z SP w Pisarzowicach. Spotkania odbyły się w sali widowiskowej SOK, bibliotece w Wilkszynie oraz w SP w Lutyni.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 24-10-2014, odsłon: 486)
Informacja dla czyteników z Lutyni

W dniu 24.10.2014r. (piątek) Biblioteka Publiczna w Lutyni będzie nieczynna. Dzień wolny pracownika za pracę w sobotę.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 23-10-2014)
Zapraszamy na przedstawienie
Zapraszamy na przedstawienie

Zapraszamy na spektakl „Drzewo które umiało dawać” czyli finał warsztatów teatralnych w wykonaniu grupy kabaretowej „Bałamutki” i chóru z Miękini oraz mieszkańców Bystrzycy Górnej.

Przedstawienie rozpocznie się w piątek 24 października o godz.16:00 w Sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Wstęp wolny.(kategoria: MUTW, dodano: 23-10-2014)
Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami
Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami

22 października, na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół Zofii Miciak w sali Samorządowego Ośrodka Kultury, spotkali się emerytowani nauczyciele, by uczcić Dzień Edukacji Narodowej.

Spotkanie uświetnił występ dzieci z Zespołu Szkół w Miękini. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na Dzień Edukacji Narodowej. Każdą piosenkę i wiersz zebrani nagradzali gromkimi brawami.

Przybyły na spotkanie wójt Jan Marian Grzegorczyn, złożył emerytowanym nauczycielom życzenia z okazji ich święta, dziękując także za trud włożony w edukację dzieci z gminy Miękinia.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-10-2014)
Barwy jesieni w Księginicach
Barwy jesieni w Księginicach

Pod hasłem "Barwy jesieni" w świetlicy w Księginicach prowadzone były zajęcia plastyczne i manualne. Dzieci i młodzież wykonywały wielkoformatowe jesienne obrazy farbami akrylowymi z wykorzystaniem podstawowych barwników. Powstały również pejzaże jesienne z wykorzystaniem nasion drzew oraz pasteli, nie zabrakło zabawy z kasztanami, szyszkami i żołędziami oraz zebranymi liśćmi. Z wykonanych prac powstała wystawa, która bardzo podobała się mieszkańcom Księginic.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-10-2014)
Nowości książkowe dostępne w bibliotece w Lutyni
Nowości książkowe dostępne w bibliotece w Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

serdecznie zapraszam Was do Biblioteki Publicznej w Lutyni po nowości książkowe.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-10-2014, odsłon: 509)
Upiększają miejscowość
Upiększają miejscowość

W ramach gminnego projektu do Programu Grantowego „Miękińska Inicjatywa – Razem”, mieszkańcy Brzeziny robią nasadzenia krzewów wokół świetlicy wiejskiej. Projekt przewiduje także zakup ławeczek.(kategoria: Aktualności, dodano: 20-10-2014)
Otwarcie Biblioteki Publicznej w Mrozowie
Otwarcie Biblioteki Publicznej w Mrozowie
19 października po zakończeniu prac remontowych została otwarta biblioteka w Mrozowie. W uroczystym otwarciu wziął udział Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.
W ramach prac wykonano naprawę dachu, docieplenie budynku, remont schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Koszt tych prac to 144 tys. zł. 108 tys. zł pochodziło ze środków Programu Kultura +, pozostała kwota pokryta została ze środków budżetowych Gminy Miękinia.
Uroczyste otwarcie uświetnił wernisaż wystawy „Jesteśmy stąd …” , będącej plonem projektu „Domowe muzea historii rodzinnych”. Wystawa przygotowana została przez Śląskie Towarzystwo Genealogiczne we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini oraz Stowarzyszeniem "Mrozovia".


(kategoria: Aktualności, dodano: 20-10-2014)
Kronika prawie gotowa
Kronika prawie gotowa

W tym tygodniu na zajęciach w świetlicy cały czas poświęcamy na przygotowanie podsumowania akcji "Ożywić pola". Drukujemy zdjęcia, uzupełniamy naszą kronikę, dekorujemy ją suszonymi liśćmi, kwiatkami, trawami, które zebraliśmy latem. Chcemy aby nasza kronika była dopracowana w każdym szczególe.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2014)
Nowości książkowe dla dorosłych w GBP w Miękini
Nowości książkowe dla dorosłych w GBP w Miękini

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Miękini po nowości książkowe.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2014, odsłon: 354)
Składanie podań o udostępnienie boisk ORLIK w 2015 roku
Składanie podań o udostępnienie boisk ORLIK w 2015 roku

Wszystkie drużyny sportowe oraz grupy zorganizowane, zainteresowane wynajęciem boisk Orlik na rok 2015, prosimy o składanie podań do 15.12.2014 r. drogą mailową kultura@miekinia.pl lub listownie na adres Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Przypominamy, że pierwszeństwo przy układaniu harmonogramu mają zajęcia organizowane przez instruktorów sportowych, następnie drużyny sportowe i grupy zorganizowane.

 (kategoria: Orlik, dodano: 17-10-2014)
88 urodziny Kubusia Puchatka
88 urodziny Kubusia Puchatka

W dniu 14.10.2014 r. w sali do zajęć manualnych odbyło się spotkanie "Czytanie dzieciom - 88 urodziny Kubusia Puchatka". Dzieci czytały wraz z Panią Emilią książkę A.A. Milne'go pt. Kubuś Puchatek. Po czytaniu dzieci odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bohatera powieści, a następnie rysowały lub wyklejały Puchatka. Wystawę prac można obejrzeć w bibliotece publicznej w Miękini. Następne spotkanie "Czytanie dzieciom" odbędzie się w listopadzie, jego tematem przewodnim będą wróżby andrzejkowe. Więcej informacji już wkrótce!

 

galeria zdjęć>>

 

bibliotekarz

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2014)
Lista nowości książkowych zakupionych do biblioteki w Wilkszynie
Lista nowości książkowych zakupionych do biblioteki w Wilkszynie

Szanowni Czytelnicy,

serdecznie zapraszam Was do biblioteki publicznej w Wilkszynie po nowości książkowe.

 

bibliotekarz

Wanda KruszelnickaCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2014, odsłon: 360)
Zapraszamy na otwarcie Biblioteki
Zapraszamy na otwarcie Biblioteki

Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn zaprasza na uroczystość otwarcia Biblioteki w Mrozowie po zakończeniu prac remontowych w ramach „Programu Wieloletniego Kultura +”.

Wydarzenia rozpoczną się w dniu 19 października o godz. 16.00, a przy okazji otwarcia obędzie się wernisaż wystawy „Jesteśmy stąd …” , będącej plonem projektu „Domowe muzea historii rodzinnych”

Serdecznie zapraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2014)
Zajęcia na boisku
Zajęcia na boisku

Piękna jesienna aura sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież z Księginic chętnie korzystają z nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego, a coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć  tenis ziemny.
Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik

 (kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2014)
Warsztaty w Ekomuzeum
Warsztaty w Ekomuzeum

W ramach projektu edukacyjnego w dniu 11 października, dzieci z terenu Łęgów Odrzańskich odwiedziły Ekomuzeum "Tradycyjnego Rolnictwa "w Zaborze Wielkim. Podczas 7 godzinnej wizyty dzieci brały udział w warsztatach wypieku chleba dawnymi metodami, filcowania na mokro oraz w grze terenowej geocachingu.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2014)
„Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów” – kontynuacja warsztatów w Miękini
„Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów” – kontynuacja warsztatów w Miękini

Od połowy października rozpoczynamy kontynuację warsztatów teatralnych dla seniorów oraz ich rodzin w Gminie Miękinia. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Teatr Reminiscencji Dolnośląskich Seniorów” dofinansowanego przez Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego i mają miejsce w SOK w Miękini.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 14-10-2014, odsłon: 595)
Kurs komputerowy w Wilkszynie
Kurs komputerowy w Wilkszynie

Wszystkie osoby w wieku od 50 do 64 lat zapraszamy na bezpłatny kurs komputerowy. Zapisy i wszystkie informacje w świetlicy Wilkszynie lub pod numerem telefonu 782503455. Serdecznie zapraszam.

Edyta Gąsiecka(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2014)
Warsztaty manualne w Wilkszynie
Warsztaty manualne w Wilkszynie

W każdy czwartek w godzinach od 16 do 18 zapraszamy na zajęcia manualne do świetlicy w Wilkszynie. Będziemy robić między innymi stroiki oraz bukiety jesienne, ozdoby świąteczne takie jak bombki i choinki. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2014)
Jubileusz Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Jubileusz Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10 października Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził V-lecie istnienia. Na uroczystości jubileuszu przybyło około 100 osób w tym: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego Maria Bogowolska- Wepsięć i Ewa Maćków, przedstawiciel Platformy Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów Elżbieta Anwajler i wielu innych.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 14-10-2014, odsłon: 569)
Nowe fartuszki dla Koła Gospodyń
Nowe fartuszki dla Koła Gospodyń

Dobry klimat dla inicjatyw społecznych w gminie Miękinia sprawia, że powstaje tu coraz więcej stowarzyszeń oraz kół, które zawsze mogą liczyć na naszą pomoc. Tym razem, na dobry początek, Koło Gospodyń Wiejskich z Brzeziny otrzymało od wójta Jana Grzegorczyna nowe fartuszki. Ponieważ wręczenie prezentów było niezapowiedziane, tym większą radość sprawiło to naszym gospodyniom.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2014)
Marsz na Orientację
Marsz na Orientację

4 października w Miękini, odbył się XII Marsz na Orientację pod patronatem wójta gminy Miękinia.

Impreza, którą zorganizował Zespół Szkół w Miękini, przyciągnęła ponad 1000 osób i była świetną okazją do promocji zielonych terenów naszej gminy. Marsz to doskonała zabawa z matematyką w lesie i miły sposób spędzenia sobotniego jesiennego dnia. Jest to największa popularna impreza na orientację w Polsce. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2014)
Turniej w Lubiatowie
Turniej w Lubiatowie

4 października, rozegrany został mecz piłki siatkowej, Lubiatów kontra Głoska o Puchar Wójta Gminy Miękinia. Tym razem lepsza okazała się drużyna z Głoski zdobywając główną nagrodę.

Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców obydwu miejscowości, którzy oprócz kibicowania swoim drużyną, doskonale bawili się przy ognisku piekąc ziemniaki i kiełbaski. Organizatorzy dziękują radnemu Kazimierzowi Wielgusowi za ufundowanie poczęstunku.

Kolejny mecz rewanżowy został zapowiedziany na 25 października w Głosce.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2014)
V-lecie MUTW
V-lecie MUTW

Już w najbliższy piątek, tj. 10 października, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie obchodził swoje V-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczną się msz świętą w miękińskim kościele, a następnie przeniosą do Samorządowego Ośrodka Kultury, gdzie między innymi wyświetlana będzie prezentacja dorobku MUTW. W programie przewidziane są także występy zespołów i kabaretu oraz wystawa prac plastycznych i rękodzieła. A wszystko to przygotowane oczywiście przez miękińskich seniorów.(kategoria: MUTW, dodano: 09-10-2014)
Promocja projektu
Promocja projektu

W ramach projektu LGD Kraina Łęgów Odrzańskich pn. "Przewodnik za Ladą " realizowanego na świetlicy wiejskiej w Krępicach w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu odbyła się promocja punktu turystycznego i walorów turystycznych Gminy Miękinia prowadzonych przez instruktorkę świetlicy Betę Pęcherek.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2014)
Turnieje Rodzinne o Puchar Wójta
Turnieje Rodzinne o Puchar Wójta

18 października na boisku Orlik w Wilkszynie i 19 października na boisku Orlik w Lutyni odbędą się Turnieje Rodzinne o Puchar Wójta Gminy Miękinia.

Oprócz zawodów sportowych dla rodzin, atrakcją imprezy będą pokazy Strongman. Między innymi „spacer farmera” czyli noszenie 140 kg walizki na odległość 20 metrów + przerzucanie 300 kg opony, „spacer Buszmena” czyli przenoszenie specjalnej platformy „YOK” na barkach ok. 320 kg, konkurencje barkowe (wyciskanie belek, axla, hantla jednorącz), załadunek kul na podest oraz konkursy dla publiczności. Na zakończenie wybór najsilniejszego człowieka pikniku. Imprezy rozpoczną się o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy.(kategoria: Orlik, dodano: 09-10-2014)
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 8-10.10.2014 r. biblioteka w Lutyni będzie nieczynna z powodu choroby pracownika.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-10-2014)
Zajęcia plastyczne
Zajęcia plastyczne

W dniu 8 października zapraszamy dzieci i młodzież do świetlicy w Krępicach na stałe środowe zajęcia plastyczne podczas ,których wykonywane będą prace na ogłoszony przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini konkurs . Konkurs jest o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2014)
Harmonogram zajęć na boiskach ORLIK
Harmonogram zajęć na boiskach ORLIK

W załączeniu przedstawiamy Harmonogramy zajęć sportowych prowadzonych na boiskach ORLIK w Lutyni  i w Wilkszynie do końca roku 2014.

 

Lutynia>>

 

Wilkszyn>>(kategoria: Orlik, dodano: 07-10-2014)
Małe wrzosowisko w Miękini
Małe wrzosowisko w Miękini

Wspólnym sadzeniem wrzosów zakończyła się realizacja unijnego projektu „Miękinia i Lutynia – międzypokoleniowe centra integracji w Krainie Łęgów Odrzańskich”. Na skwerze znajdującym się na skrzyżowaniu ulicy Dolnobrzeskiej i Mrozowskiej w Miękini członkowie Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku zasadzili 500 szt. wrzosów. W akcji brał również udział Jan Marian Grzegorczyn, wójt Gminy Miękinia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-10-2014, odsłon: 413)
Koncert z okazji Dnia Seniora
Koncert z okazji Dnia Seniora

Dnia 1 października Departament Polityki Zdrowotnej, Platforma Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Dolnośląskie Forum Integracji Seniorów wzorem lat ubiegłych zorganizowali w Sali Koncertowej im. J. Kaczmarskiego we współpracy z Radiem Wrocław koncert z okazji Światowego Dnia Seniora, który był uwieńczeniem dwóch Przeglądów Artystycznie Zakręconych Seniorów pn. „Bo radość jest w nas” oraz laureatów VII Juwenalii w Warszawie organizowanych w 2014.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-10-2014, odsłon: 567)
Konferencja Integracji Seniorów
Konferencja Integracji Seniorów

Ponad 100 seniorów z Dolnego Śląska uczestniczyło w dniach 24-27 września w 4-dniowej Konferencji Integracyjnej Dolnośląskich Seniorów w Karpaczu. W programie znalazło się mnóstwo wykładów i zajęć praktycznych z zakresu aktywizacji ludzi wieku senioralnego. Nasz MUTW reprezentowały „studentki” Zofia Dębniańska i Wanda Mitkiewicz.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-10-2014, odsłon: 544)
Zmiana terminu dyskoteki w Wilkszynie
Zmiana terminu dyskoteki w Wilkszynie

Informujemy, że dyskoteka dla dzieci i młodzieży, która miała się odbyć w dniu 3 października, odbędzie się 9.10.2014r. w godz. 16:00-20:00, na świetlicy wiejskiej w Wilkszynie. Zapraszamy!

 (kategoria: Aktualności, dodano: 02-10-2014)
Ziemniak na wiele sposobów
Ziemniak na wiele sposobów

26 września na świetlicy w Białkowie przygotowaliśmy zajęcia kulinarne, tematycznie poświęcone ziemniakom.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-10-2014, odsłon: 349)
Zmiana godzin otwarcia Centrum Komputerowego w Miękini
Zmiana godzin otwarcia Centrum Komputerowego w Miękini

Od 1 października br. Centrum Komputerowe będzie czynne w następujących godzinach:

 

PONIEDZIAŁEK          15:30-19:30  
WTOREK                  15:30-19:30  
ŚRODA                   
17:00-20:00  
CZWARTEK               15:30-19:30  
PIĄTEK                   
14:00-19:30  


(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014)
Zmiana godzin otwarcia biblioteki w Lutyni
Zmiana godzin otwarcia biblioteki w Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

od 1 października 2014 r. nastąpi zmiana godzin otwarcia biblioteki. Biblioteka publiczna w Lutyni będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00.

Serdecznie zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014)
Biblioteki czynne w sobotę
Biblioteki czynne w sobotę

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 04.10.2014 r. biblioteka w Miękini i w Mrozowie będą czynne w godzinach 10:00-14:00. Serdecznie zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014)
Czytanie dzieciom - jesienne spotkanie
Czytanie dzieciom - jesienne spotkanie

Na jesiennym spotkaniu w GBP w Miękini dzieci słuchały wierszy o wrześniu i o jesieni, tworzyły drzewo jesienne dekorując je suchymi liśćmi.

 

galeria zdjęć>>(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014)
Zmiana godzin pracy Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini.
Zmiana godzin pracy Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini.

Informujemy, że od 1 października br. ulegną zmianie godziny pracy Samorządowego Ośrodka Kultury.

Poniedziałek, wtorek, czwartek   7.30 do 15.30

Środa 7.30 do 17.00

Piątek 7.30 do 14.00

 (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014)
Matematyczny Marsz na Orientację
Matematyczny Marsz na Orientację

4 października w Miękini odbędzie się ”XII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację”. Bazą zawodów będzie boisko sportowe przy Zespole Szkół.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014, odsłon: 428)
Zapraszamy na koncert – „Wspomnienie Świętego Jana Pawła II”
Zapraszamy na koncert – „Wspomnienie Świętego Jana Pawła II”

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zaprasza na koncert z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014, odsłon: 387)
Mecz piłki siatkowej o Puchar Wójta
Mecz piłki siatkowej o Puchar Wójta

4 października o godz. 14:00 na boisku za świetlicą wiejską rozegramy mecz piłki siatkowej, Lubiatów kontra Głoska o Puchar Wójta Gminy Miękinia. W programie imprezy nie zabraknie tradycyjnego już u nas i wyczekiwanego - pieczenia ziemniaków. Serdecznie zapraszamy na mecz i Święto Pieczonego Ziemniaka.(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014)
Spotkanie z Pocztą Polską
Spotkanie z Pocztą Polską

27 września zaprosiliśmy do naszej świetlicy dzieci i młodzież z Głoski. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią mieliśmy spotkanie z Pocztą Polską.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2014, odsłon: 358)
Oferta pracy dla palaczy c.o.
Oferta pracy dla palaczy c.o.

Samorządowy Ośrodek Kultury w związku z sezonem grzewczym 2014/2015 poszukuje osób chętnych do pracy jako palaczy c.o. w:

 1. Brzezinka Średzka - świetlica
 2. Mrozów      – biblioteka
 3. Wilkszyn     - biblioteka


Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-09-2014, odsłon: 414)
„Najpiękniejsza kartka świąteczna” – zapraszamy do konkursu
„Najpiękniejsza kartka świąteczna” – zapraszamy do konkursu

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 24-09-2014, odsłon: 435)
Spotkanie z Pocztą Polską w Lubiatowie
Spotkanie z Pocztą Polską w Lubiatowie

Serdecznie zapraszamy dzieci do świetlicy w Lubiatowie w dniu 27 września na wyjątkowe spotkanie, na którym będą miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z ponad 150-letniej tradycji Poczty Polskiej w emisji znaczków.(kategoria: Aktualności, dodano: 24-09-2014)
„Barwy Niepodległości” - konkurs plastyczny
„Barwy Niepodległości” - konkurs plastyczny

Z okazji 100 rocznicy powstania Legionów Polskich, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini ogłasza konkurs plastyczny pod nazwą „Barwy Niepodległości”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 24-09-2014, odsłon: 608)
Konferencja Odrzańska
Konferencja Odrzańska

W dniu 19 września na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiążu odbyła się Konferencja Odrzańska, na którą została zaproszona instruktorka świetlicy z Krępic i młodzieżowe geokoło z Zaboru Wielkiego. Tematami konferencji było między innymi: Ekomuzea Krainy Lęgów Odrzańskich (Ewa Smutyło), Przewodnik za ladą ( Justyna Tracichleb) , Geocaching w Krainie Łęgów Odrzańskich (Rafał Plezia). Podczas konferencji młodzieżowe geokoło, poproszone przez prezesa LGD KŁO Rafała Plezię, przeprowadziło dla wszystkich uczestników konferencji, terenową grę geocechingową.(kategoria: Aktualności, dodano: 23-09-2014)
Zapraszamy na zajęcia w świetlicy w Krępicach
Zapraszamy na zajęcia w świetlicy w Krępicach

26 września w piątek w ramach stałych zajęć manualnych na świetlicy w Krępicach wykonywane będą jesienne ludziki, cudaki, stworki z warzyw i owoców. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie z sobą różnych warzyw i owoców np: jabłka , ziemniaki , kukurydza itp. Wszystkie wykonane przez dzieci prace zostaną zabrane do domu.

 

instruktor świetlicowy

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 23-09-2014)
Wakacje Seniorów
Wakacje Seniorów

Wrzesień, to początek roku szkolnego ale nie dla wszystkich. Nasi seniorzy korzystając z przepięknej jesiennej pogody, nie tylko w życiu i jeszcze wolnego czasu wybrali się na wakacje . Odwiedzili Kraków-Łagiewniki, Zakopane i Poronin, zdobyli Kasprowy Wierch, pospacerowali po Dolinie Chochołowskiej, wygrzewali się w Termach Podhalańskich w Szaflarach. A wszystko to po to , aby nabrać sił witalnych na nowy rok akademicki, który zapowiada się bardzo intensywnie.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 23-09-2014, odsłon: 604)
Mecz piłki siatkowej w Lubiatowie
Mecz piłki siatkowej w Lubiatowie

 

20 września 2014r. w Lubiatowie odbył się zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rewanżowy mecz piłki siatkowej. Tym razem silnie zmotywowana drużyna 'mężatek i żonatych" była absolutnym liderem rozgrywek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę, a szczególne podziękowania składamy Panu Radnemu Kazimierzowi Wielgusowi za pyszny poczęstunek.

 

Już teraz zapowiadamy kolejny mecz :) Tym razem 4 października spotkają się w Lubiatowie przy okazji naszego tradycyjnego "Pieczonego Ziemniaka" dwie drużyny - Głoska kontra Lubiatów.

 

 

galeria zdjęć>>(kategoria: Aktualności, dodano: 23-09-2014)
Jesienne Czytanie Dzieciom w GBP w Miękini
Jesienne Czytanie Dzieciom w GBP w Miękini

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat na "Jesienne Czytanie Dzieciom", które odbędzie się w dniu 25.09.2014 (czwartek) o godz. 17:00 w bibliotece publicznej w Miękini.

 

Zyta Miciak i Emilia Kutkiewicz(kategoria: Aktualności, dodano: 22-09-2014)
Dyskoteka w Wilkszynie
Dyskoteka w Wilkszynie

W dniu 3 października w godz. Od 17:00 do 20:00, na świetlicy wiejskiej w Wilkszynie odbędzie się dyskoteka dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy(kategoria: Aktualności, dodano: 22-09-2014)
Zajęcia plastyczne w Radakowicach
Zajęcia plastyczne w Radakowicach

W dniach od 15 do 18 września na świetlicy w Radakowicach odbywały się warsztaty plastyczne i manualne. Dzieci przyniosły ze swoich ogrodów owoce i warzywa, techniką dowolną malowały dary jesieni. Prace wykonane przez dzieci udekorują wnętrze świetlicy.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 22-09-2014)
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Żółtaszek w GBP w Miękini
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Żółtaszek w GBP w Miękini

W piątek 19 września 2014 r. mieliśmy okazję gościć klasy III SP z Miękini na spotkaniu autorskim Pani Małgorzaty Żółtaszek „Detektyw Przecinek na Tropie Rymów” . Autorka debiutowała książką „Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki”, potem wydała „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”. Książki autorstwa pani Żółtaszek dotyczą problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci i podpowiadają jak sobie z nimi radzić. Spotkanie było podzielone na trzy części. W pierwszej dzieci zgadywały co to są rymy i gdzie występują, w następnej części spotkania dzieci rysowały rymowe EKG. W trzeciej części spotkania dzieci otrzymały eko-instrumenty (butelki, pojemniki), autorka czytała wiersz, a dzieci słysząc rym miały za zadanie zagrać na instrumencie. Dzieci podziękowały pisarce za bardzo dynamiczne i nieco szalone spotkanie gromkimi brawami.

 

galeria zdjęć>>

 

młodszy bibliotekarz

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 22-09-2014)
Śniadanie Mistrzów w Wilkszynie
Śniadanie Mistrzów w Wilkszynie

W niedziele 16 września odbyła się impreza kolarska w Wilkszynie pod nazwą Śniadanie Mistrzów. Finał Pucharu Śniadania Mistrzów w indywidualnej jeździe na czas w Wilkszynie zgromadził rekordową liczbę uczestników.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-09-2014, odsłon: 433)
Dzień ziemniaka
Dzień ziemniaka

W piątek, 26 września, zapraszamy na zajęcia w świetlicy w Białkowie. Tematem naszych zajęć będzie oczywiście ziemniak. Przygotujemy pyszne placki ziemniaczane, będzie można spróbować tradycyjnej sałatki ale także wielu innych potraw z ziemniaka. Zajęcia przygotowują wspólnie dzieci i młodzież z Zaboru Wielkiego i Białkowa. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Małgorzata Czajkowska

 (kategoria: Aktualności, dodano: 19-09-2014)
Turniej o Puchar Premiera
Turniej o Puchar Premiera

W dniu 12 września na boisku Orlik w Lutyni został rozegrany turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska, była to już V edycja.

 Czytaj więcej (kategoria: Orlik, dodano: 18-09-2014, odsłon: 500)
Ruszyły zajęcia piłkarskie w Głosce
Ruszyły zajęcia piłkarskie w Głosce

Na Boisku Wielofunkcyjnym w Głosce rozpoczęły się zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży z Głoski, Księginic, Zaboru, Białkowa, Lubiatowa i innych miejscowości terenu Gminy Miękinia. Zajęcia "TRENUJ PIŁKĘ NOŻNĄ"

są prowadzone przez trenera II Klasy w piłce nożnej mgra Bartłomieja Wlaźlaka. Cieszą się dużym zainteresowaniem młodych adeptów piłkarskich

- aktualnie ćwiczy już 22 chłopców. Współorganizatorem programu systematycznych treningów jest Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu w ramach akcji Ministerstwa Sportu ANIMATOR Sportu Dzieci i Młodzieży oraz Wójt Gminy Miękinia.Fundatorem sprzętu piłkarskiego (piłki nożne, znaczniki i plastrony) był Sołtys wsi Głoska - Pan Kazimierz Wielgus.

Zapraszamy dalszych chętnych - również i dziewczęta - do udziału w zajęciach. Przypominamy, że zajęcia odbywają się we wtorki i piątki od godz. 16:30(kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2014)
Mecz piłki siatkowej - Lubiatów
Mecz piłki siatkowej - Lubiatów

Dnia 14 września 2014r. w Lubiatowie odbył się zapowiadany wcześniej mecz piłki siatkowej. Po dwóch stronach boiska stanęły do zaciętej walki dwie drużyny - 'panny i kawalerowie' kontra 'mężatki i żonaci". Wszyscy gracze włożyli w mecz całe serce i zapewnili kibicom dużo emocji i zabawy :).

Okazało się, że w Lubiatowie jest wielu zdolnych i wysportowanych sympatyków piłki siatkowej. Wszystko wskazuje na to, że nasi gracze poczuli ducha Mistrzostw Świata i już w najbliższą sobotę rozegrany zostanie kolejny mecz w Lubiatowie. Oby dopisała pogoda :)(kategoria: Aktualności, dodano: 16-09-2014)
Imprezy i wydarzenia w MUTW
Imprezy i wydarzenia w MUTW

Plany działalności Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w najbliższym kwartale:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 16-09-2014, odsłon: 586)
Bezpłatne kursy multimedialne w bibliotece
Bezpłatne kursy multimedialne w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini i jej filie poszerzyły swoją ofertę o 5 bezpłatnych multimedialnych kursów: niemiecki, angielski, szybkie pisanie na klawiaturze, szybkie czytanie oraz kurs photoshopa. Serdecznie zapraszamy do bibliotek po kod dostępu do kursów (jeden kod upoważnia czytelnika do korzystania z wszystkich pięciu kursów przez okres 6 miesięcy). Na kursy można zapisywać się od 1 października.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-10-2014, odsłon: 386)
Dożynki i Święto Ziemniaka w Brzezince Średzkiej
Dożynki i Święto Ziemniaka w Brzezince Średzkiej

Uroczystą dziękczynną Mszą Świętą rozpoczęły się obchody Dożynek Wiejskich i Święta Pieczonego Ziemniaka w Brzezince Średzkiej. Starostami byli państwo Adrianna i Mirosław Niewiadomscy oraz państwo Agata i Paweł Baran. Po podziękowaniu za tegoroczne zbiory korowód dożynkowy udał się na plac przy Świetlicy Wiejskiej. Sołtys Brzezinki Teresa Jackowska wraz z sołtysem Gosławic Moniką Michnowicz oficjalnie rozpoczęły obchody święta plonów. Mieszkańcy i przybyli goście dzielili się chlebem upieczonym z tegorocznej mąki oraz częstowali się tradycyjnym żurkiem. Na scenie zaprezentowały się zespoły "Senior" i "Lutynianie" gościnnie wystąpił zespół ludowy "Trzy Dęby" z Borówki, który prowadził korowód dożynkowy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-09-2014, odsłon: 386)
"Radośni" w Operze

6 września był jednym z najważniejszych dni w działalności zespołu „Radośni” z Wróblowic. Właśnie wtedy nasza kapela wystąpiła w Operze Wrocławskiej, aby wziąć udział w VII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 15-09-2014, odsłon: 833)
Narodowe Czytanie „Trylogii” w Miękini
Narodowe Czytanie „Trylogii” w Miękini

8 września w Samorządowym Ośrodku Kultury uczniowie klasy II c Publicznego Gimnazjum w Miękini przygotowali akcję „Narodowe Czytanie”, której patronuje Prezydent RP – Bronisław Komorowski.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-09-2014, odsłon: 406)
Jesienne zajęcia w Krepicach
Jesienne zajęcia w Krepicach

W dniu 16 września (wtorek) o godz. 16:00 zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na spacer po leśne plony: żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście. Wszystkie pozbierane leśne owoce będą wykorzystane podczas zajęć manualnych na świetlicy wiejskiej w Krępicach.

Wszystkich chętnych zapraszam na kolejne zajęcia plastyczne, które odbędą się w najbliższą środę podczas, których będziemy malować wielkoformatowy obrazek o tematyce jesiennej, udekoruje on dużą salę świetlicy. Na zajęciach manualnych w piątek w dniu 12 września, będziemy dekorować słoiczki do przypraw, metodą decoupage przy użyciu techniki topowania .
Beata Pęcherek

 (kategoria: Aktualności, dodano: 10-09-2014)
Odkryć miejsca nie odkryte – 25 skrzynek na 25 lat wolność
Odkryć miejsca nie odkryte – 25 skrzynek na 25 lat wolność

„Odkryć miejsca nie odkryte – 25 skrzynek na 25 lat wolność”, taką nazwę nosi kolejny dobiegający końca projekt , realizowany przez Stowarzyszenie „Zaborowa Kraina” w partnerstwie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-09-2014, odsłon: 360)
"Przewodnik za ladą" w Krępicach

"Przewodnik za ladą " to projekt realizowany przez pięć Lokalnych Grup Działania z terenu Dolnego i Górnego Śląska w ramach Programu LEADER. Ideą programu jest stworzenie nowych miejsc informacji turystycznych, w których turysta dowie się o atrakcjach regionu, otrzyma materiały promocyjne oraz paszport turystyczny. W Paszporcie opisanych jest 65 miejsc wartych odwiedzenia, podana jest też informacja o lokalnych Przewodnikach za ladą. Jednym z takich miejsc informacji turystycznej na terenie Gminy Miękinia jest świetlica wiejska w Krępicach, do której bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2014)
Konkurs
Konkurs

Biblioteka publiczna oraz świetlica wiejska w Lutyni ogłaszają konkurs na "Najpiękniejszą pocztówkę z wakacji". 

Praca w formacie A4, technika dowolna.

Pracę można składać w bibliotece szkolnej oraz świetlicy do 23 września.

Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do do udziału !(kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2014)
Projekt Ekomuzeum
Projekt Ekomuzeum

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego urzędu Gminy Miękinia pt.: „Promocja tworzonego Eko-muzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim, poprzez organizację warsztatów tematycznych oraz utworzenie strony internetowej” przez Stowarzyszenie „Zaborowa Kraina” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini, dobiega końca.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2014, odsłon: 476)
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Priorytetu 1 Program BN "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w roku 2014 dla bibliotek publicznych w Miękini wynosi 6500,00 zł. W ramach środków zostaną zakupione nowości wydawnicze co wzbogaci księgozbiór oraz poszerzy ofertę naszych placówek.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2014)
Informacja dla Czytelników z Lutyni
Informacja dla Czytelników z Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 08-22.09.2014 r. biblioteka w Lutyni będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2014)
Konkurs na hymn Krainy Łęgów Odrzańskich
Konkurs na hymn Krainy Łęgów Odrzańskich

Wymyśl tekst o Krainie Łęgów Odrzańskich, ułóż melodię i wygraj bon o wartości 1500 zł.

Celem konkursu jest wyłonienie i wytypowanie tekstu i muzyki hymnu Krainy Łęgów Odrzańskich dla wzmocnienia tożsamości mieszkańców z regionem oraz promocji regionu Krainy Łęgów Odrzańskich poprzez prezentację i przetwarzanie kompozycji w mediach i podczas inicjatyw podejmowanych przez organizatora.

Więcej informacji >>> TUTAJ(kategoria: Aktualności, dodano: 05-09-2014)
V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Zapraszamy drużyny do brania udziału w turnieju eliminacyjnym, najlepsze z drużyn w gminie  zakwalifikują się do dalszej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim  

1.Turniej jest organizowany oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych:

 • 10-11 lat (roczniki 2003 - 2004)

 • 12-13 lat (roczniki 2001 - 2002)

2. Termin zawodów : 12.09.2014r ( piątek) godz. 10.00 Orlik w Lutyni ul. Polna

3  Do udziału w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zapraszamy drużyny szkolne, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące dany Orlik jak również tzw. „dzikie drużyny”.

4.Drużyny mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników.
W całym turnieju grają zespoły sześcioosobowe – 5 zawodników na boisku + bramkarz

5. Szczegółowy regulamin Turnieju Orlika oraz przepisy gry znajdziecie na stronach internetowych www.turniejorlika.pl oraz www.szs.pl

6. Koordynator turnieju – Tomasz Piekarek 721-380-008 w razie pytań służę pomocą(kategoria: Orlik, dodano: 04-09-2014)
Harmonogram zajęć na boiskach ORLIK
Harmonogram zajęć na boiskach ORLIK

W załączeniu przedstawiamy Harmonogramy zajęć sportowych prowadzonych na boiskach ORLIK w Lutyni  i w Wilkszynie w roku 2014/2015.

 

Lutynia>>

 

Wilkszyn>>(kategoria: Orlik, dodano: 04-09-2014)
Pożegnanie wakacji w Zaborze
Pożegnanie wakacji w Zaborze

29 sierpnia na Kolibie Myśliwskiej w Zaborze Wielkim Koło Łowieckie "Odyniec" oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizowały dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszej wsi "Pożegnanie lata ". W imprezie udział wzięli również mieszkańcy Lubiatowa oraz Białkowa wraz z opiekunami świetlic.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-09-2014, odsłon: 403)
Stałe zajęcia w Krępicach
Stałe zajęcia w Krępicach

Od września na świetlicy w Krępicach będą odbywały się stałe zajęcia prowadzone przez instruktora: środy - warsztaty plastyczne; piątki - warsztaty manualne. Zapraszamy do udziału.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-09-2014)
Pożegnanie wakacji w Głosce
Pożegnanie wakacji w Głosce

Tak jest świat urządzony, że wszystko co dobre szybko się kończy. Wakacje 2013/2014, czas wypoczynku dzieci i młodzieży właśnie dobiegł końca, więc koniec spania do dwunastej i siedzenia do późna. Wakacje szybko zleciały i trzeba będzie się za chwilę wziąć do nauki.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-09-2014, odsłon: 406)
Kurs j. angielskiego
Kurs j. angielskiego

Informujemy, że pierwsze zajęcia 2 semestru kursu j. angielskiego w ramach projektu „Angielski -nowa szansa”, współfinansowanego z Funduszy Europejskich odbędą się 08.09.2014 o godz. 18:00 w salce Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Wszystkich uczestników kursu organizowanego w ramach Partnerstwa Fundacji Promyk i Gminy Miękinia serdecznie zapraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-09-2014)
Święto Pieczonego Ziemniaka
Święto Pieczonego Ziemniaka

Sołtysi Brzezinki Średzkiej i Gosławic oraz Stowarzyszenie „Dębowa Kraina” zapraszają na Dożynki i Święto Pieczonego Ziemniaka. 7 września (plac przy Świetlicy Wiejskiej w Brzezince Średzkiej).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-09-2014, odsłon: 572)
Wojewódzka inauguracja Nowego Roku Akademickiego UTW
Wojewódzka inauguracja Nowego Roku Akademickiego UTW

W dniu 21 września, w godz. 10.00 - 14.00 w Wambierzycach odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się osobiście w SOK-u lub telefonicznie nr 601-096-775 do 15 września.

W programie uroczysta Msza św. a potem wiele atrakcji.

Transport sfinansowany przez MUTW. Środek transportu jest zależny od liczby chętnych.(kategoria: MUTW, dodano: 03-09-2014)
Seniorzy w Henrykowie
Seniorzy w Henrykowie

Już po raz drugi w pielgrzymce wzięli udział członkowie MUTW. W tym roku była to jubileuszowa, bo V pielgrzymka osób niepełnosprawnych.

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-09-2014, odsłon: 583)
Narodowe Czytanie 2014
Narodowe Czytanie 2014

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini

serdecznie zaprasza mieszkańców gminy na "Narodowe Czytanie 2014 – „Trylogia” Henryka Sienkiewicza"

pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury 8 września 2014 r. o godzinie 9:00

 

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-09-2014)
Remont schodów w Wilkszynie
Remont schodów w Wilkszynie

Z powodu remontu schodów wejściowych w dniach 04-05.09.2014 r. biblioteka oraz świetlica będą nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 02-09-2014)
Biblioteka w Miękini czynna w sobotę
Biblioteka w Miękini czynna w sobotę

Serdecznie zapraszamy Czytelników do odwiedzenia biblioteki publicznej w Miękini w dniu 06.09.2014 r. (sobota) w godzinach 10:00-14:00.(kategoria: Aktualności, dodano: 02-09-2014)
Informacja dla Czytelników z Mrozowa
Informacja dla Czytelników z Mrozowa

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniu 06.09.2014 r. (sobota) w godzinach 10:00-13:00 będzie możliwośc zwrotu i wypożyczenia książek w bibliotece publicznej w Mrozowie.

Zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 02-09-2014)
Zakończenie wakacji w Radakowicach
Zakończenie wakacji w Radakowicach

Okres letniego odpoczynku dla dzieci i młodzieży dobiegł końca. Dnia 29 sierpnia dzieci z Radakowic zakończenie wakacji uczcili bawiąc się przy muzyce na świeżym powietrzu. Piekli kiełbaski i śpiewali piosenki. Dzieciom dopisywały dobre humory i w miłej atmosferze zakończyliśmy te wakacje.

Teresa Wojnicka(dodano: 02-09-2014)
Dąb Wolności zasadzony!
Dąb Wolności zasadzony!

W sobotę (30 sierpnia) na skwerze przy ZS w Miękini im. Orła Białego zasadzony został "Dąb Wolności".Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-09-2014, odsłon: 401)
Historia Wilkszyna - spotkanie autorskie
Historia Wilkszyna - spotkanie autorskie

W piątek, 22.08.2014r. o godz. 17.00 w Bibliotece w Wilkszynie odbyło się spotkanie z autorami książki "Historia Wilkszyna", Państwem Marianną i Gunterem Thiemann.

 

galeria zdjęć>>

 

bibliotekarz

Wanda Kruszelnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 01-09-2014)
Spotkanie integracyjne w Zaborze Wielkim
Spotkanie integracyjne w Zaborze Wielkim

 

Dnia 30 sierpnia 2014r. dzieci z Lubiatowa żegnały lato 2014 wspólnie z dziećmi z Zaboru Wielkiego . 

 

Impreza odbyła się w domku myśliwskim. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji i świetną zabawę - pokazy i zawody strażackie, ściankę wspinaczkową oraz przepyszny poczęstunek. Serdecznie za to dziękujemy Kołu Łowieckiemu Odyniec i strażakom ochotnikom z Gminy Miękinia.

 

galeria >>(kategoria: Aktualności, dodano: 01-09-2014)
Spotaknie z Pocztą Polską w Lubiatowie
Spotaknie z Pocztą Polską w Lubiatowie

Serdecznie zapraszamy dzieci do świetlicy w Lubiatowie w dniu 27 września na wyjątkowe spotkanie, na którym będą miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z ponad 150-letniej tradycji Poczty Polskiej w emisji znaczków.(dodano: 01-09-2014)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.1307
Website engine's code is WebMan