Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 3
Dzisiaj odsłon: 7
Ogółem wizyt: 265 542
Ogółem odsłon: 493 451

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Wspomnienia na starych fotografiach
Wspomnienia na starych fotografiach

Na przełomie września i października w świetlicy w Zaborze Wielkim realizowano projekt pt. "Kultywowanie tradycji dawnej wsi w tworzonym Ekomuzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim poprzez organizację warsztatów oraz wyjazdu studyjnego do Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie" . Projekt został napisany przez Stowarzyszenie Zaborowa Kraina. Jednym z elementów było przygotowanie wystawy starych fotografii, które przynieśli mieszkańcy. Fotografie zostały zeskanowane i wydrukowane oraz umieszczone w antyramach i albumach. W sobotę, 5 października odbył się wieczór wspomnień dla mieszkańców, podczas którego opowiadano o dawnych czasach. Wystawę można oglądać do listopada. Zapraszamy.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2013)
Warsztaty wyrobu świeczek
Warsztaty wyrobu świeczek

Zapraszamy wszystkich chętnych na pokaz wyrobu świeczek ozdobnych do świetlicy wiejskiej w Brzezince Średzkiej w dniach 21-22 października w godz.17.00-19.00. Każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać świeczkę i ją udekorować.

Teresa Jackowska(kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2013)
Jesienne zajęcia w Białkowie
Jesienne zajęcia w Białkowie

W październiku podczas spacerów po okolicznym parku i lesie dzieci i młodzież nazbierała kasztany i żołędzie , które wykorzystane zostały do wykonania jesiennej dekoracji na świetlicy wiejskie w Białkowie.

 

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 16-10-2013)
Zajęcia w Białkowie
Zajęcia w Białkowie

Podczas wrześniowych zajęć na świetlicy wiejskiej w Białkowie dzieci odmalowywały różnymi technikami liście. Wykonywały również przy użyciu patyczków do szaszłyków i kolorowej wełny " łapacze snów", które według indiańskiej legendy przepuszczają tylko dobre sny.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 16-10-2013)
Pokaz wyrobu świeczek ozdobnych
Pokaz wyrobu świeczek ozdobnych

Zapraszamy wszystkich chętnych na pokaz wyrobu świeczek ozdobnych do świetlicy wiejskiej w Brzezince Średzkiej w dniach 21-22.10.2013r. w godz.17.00-19.00. Każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać świeczkę i ją udekorować.

 

Teresa Jackowska(kategoria: Aktualności, dodano: 16-10-2013)
Wystawa pamiątek w Brzezinie
Wystawa pamiątek w Brzezinie

W świetlicy wiejskie w Brzezinie trwa wystawa zdjęć i pamiątek mieszkańców wsi pt. „Czas przemija - wspomnienia pozostają”. Została ona przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Brzeziny. Zapraszamy do oglądania.

GALERIA(kategoria: Aktualności, dodano: 15-10-2013)
Dzień Seniora w Miękini
Dzień Seniora w Miękini

Dni poświęcone osobom dojrzałym i starszym stają się coraz bardziej popularne. W październiku obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji również Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował 12 października na balu seniora.

A świętowanie było nad wyraz huczne i trwało do późnych godzin nocnych, rozpoczęło się przedstawieniem, a następnie kilkadziesiąt osób bawiło się przy DJ AICO.(kategoria: MUTW, dodano: 15-10-2013)
Gminny przegląd talentów - finał
Gminny przegląd talentów - finał

W dniu 14 października w Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się „ Gminny przegląd talentów”. W konkursie wzięło udział aż 25 uczestników, a jury miało trudne zadanie aby wyłonić wśród nich zwycięzców. Dlatego oprócz trzech pierwszych miejsc, przyznano także trzy wyróżnienia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-10-2013, odsłon: 440)
Nowatorska gra edukacyjna IPN!
Nowatorska gra edukacyjna IPN!

Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini otrzymała od Instytutu Pamięci Narodowej grę edukacyjną, w którą mogą grać uczniowie, młodzież i dorośli.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2013, odsłon: 377)
Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzezince Średzkiej
Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzezince Średzkiej

W dniu 28.09.2013r. już po raz trzeci w Brzezince Średzkiej obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemaka. Pomimo chłodnego dnia oraz wieczoru przybyli goście świetnie się bawili. Podczas imprezy gościnne wystąpił zespół wokalny"Senior" z Miękini. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, a dorośli mogli skosztować swojskich przysmaków. Drugą część imprezy nakręcił zespół MEGA, bez wątpienia ten wieczór należał do młodzieży, która bawiła się najdłużej. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Dębowa Kraina i Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini w ramach realizacji zadania pn "Promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w miejscowości Brzezinka Średzka poprzez organizację imprezy plenerowej "Święto Pieczonego Ziemniaka", utworzenie serwisu WWW oraz wydanie materiałów promocyjnych. Na które Stowarzyszenie otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Stowarzyszenie DĘBOWA KRAINA(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2013)
Sportowcy na świetlicy w Prężycach
Sportowcy na świetlicy w Prężycach

W dniu 11.10.2013r. w świetlicy wiejskiej w Prężycach odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży ze sportowcami, którzy brali udział w olimpiadzie w Moskwie w 1980 r. i w Atlancie w 1996 r.

Na spotkanie przybyli : Jan Brzeżny- kolarstwo, uczestnik wielu wyścigów w kraju i za granicą, olimpijczyk z Montrealu1976.r. wielokrotny mistrz Polski. Hanna Jurkiewicz-Widuń - wioślarstwo. Wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka olimpiady w Moskwie.  Mirosław Rzepkowski- strzelectwo. Srebrny medalista olimpijski z Atlanty w 1996 r.w strzelectwie sportowym.

Dzieci zadawały przybyłym gościom pytania, przysłuchiwały się ciekawym opowieściom z ich podróży po świecie, oglądały zdobyte przez sportowców medale. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe kalendarze z autografami zaproszonych gości.

 

Regina Jarosińska(kategoria: Aktualności, dodano: 14-10-2013)
Spotkanie integracyjne w Gałowie
Spotkanie integracyjne w Gałowie

W dniu 17.10.13. w świetlicy w Gałowie odbędzie się spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka przy ul, Wejherowskiej, oraz ze Szkoły przy ul, Kamiennogórskiej z dziećmi z Gałowa. W programie zwiedzanie zamku w Samotworze , ruin pałacu w Gałowie,spotkanie w stadninie koni oraz wspólne ognisko na placu przy świetlicy. Dzieci z Gałowa przygotują ognisko, ziemniaki do pieczenia oraz ciepłą herbatę. Służyć będą też pomocą przy dotarciu do miejsc, które chcemy odwiedzić.

 

Danuta Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 11-10-2013)
Podróżuj razem z nami
Podróżuj razem z nami

Świetlica i Biblioteka w Wilkszynie 6 października zorganizowały spotkanie z czytelnikami, pierwsze z cyklu "Podróżuj razem z nami", a jego tematem były "Sanktuaria w Polsce i na świecie".Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-10-2013, odsłon: 600)
Dzień Kundelka
Dzień Kundelka

W dniu 25.10.2013r. o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Łowęcicach odbędzie się spotkanie z okazji „Dnia Kundelka”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie z nagrodami na Najpiękniejszego kundelka w miejscowości.

 

Zofia Żygadło(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2013)
''Dzień Osób Starszych"
''Dzień Osób Starszych

W dniu 14.10.2013r. o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Łowęcicach odbędzie się spotkanie z okazji „Dnia Osób Starszych”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na poczęstunek oraz wspólne słuchanie i śpiewanie utworów muzycznych z lat 60-tych.

 

Zofia Żygadło(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2013)
"Dzień Pieczonego Ziemniaka" w Łowęcicach

W dniu 11.10.2013r. o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkie dzieci z Łowęcic na wspólne ognisko z okazji „Dnia Pieczonego Ziemniaka”.

 

Zofia Żygadło(dodano: 09-10-2013)
Język angielski w Brzezince Średzkiej
Język angielski w Brzezince Średzkiej

Informujemy, że w ramach projektu partnerskiego pn. "Furtka" nr POKL.09.05.00-02-119/13 Gminy Miękinia  i Fundacji "Promyk" w każdy poniedziałek i piątek w Brzezince Średzkiej od godz 17:00 odbywają się zajęcia z języka angielskiego. (kategoria: Aktualności, dodano: 08-10-2013)
Sportowcy w Prężycach
Sportowcy w Prężycach

Dnia 11.10.2013r. o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej w Prężycach odbędzie się spotkanie dla dzieci i młodzieży ze sportowcami , którzy wzięli udział w zawodach olimpijskich w Atlancie m.in. Mirosław Rzepkowski Wicemistrz Olimpijski w strzelaniu (rzutki, skeet).

 

Regina Jarosińska(kategoria: Aktualności, dodano: 08-10-2013)
Jesień na świetlicy w Prężycach
Jesień na świetlicy w Prężycach
  • Dnia 18.1013r. na świetlicy wiejskiej w Prężycach odbędzie się konkurs  dla dzieci pod hasłem "JESIENNE PEJZAŻE". Rozstrzygnięcie konkursu dnia 21.10.13. o godz.16.30.
  • Dnia 31.10.13. spotkanie dzieci i młodzieży z okazji ''HALLOWEEN''. Dzieci będą wykonywały dekoracje. W programie konkursy i zabawy.
     
    Regina Jarosińska


(kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2013)
Rozpoczęli naukę
Rozpoczęli naukę

3 października, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zainaugurował Nowy Rok Akademicki. Oprócz przybyłych słuchaczy w uroczystościach udział wzięli: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, nadleśniczy Waldemar Zaremba oraz kierownik posterunku policji w Miękini Józef Bielat.

Po raz pierwszy nowy rok rozpoczęli z nami słuchacze UTW z Lutyni, gdzie od pół roku istnieje nasz oddział.

Pierwszy wykład w nowym roku szkolnym pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”, poprowadziła dr Magdalena Olenicz – Wnuk.(kategoria: MUTW, dodano: 04-10-2013)
Piknik Rodzinny w Księginicach
Piknik Rodzinny w Księginicach

W ramach realizacji projektu " Centrum wsi naszą wizytówką" finansowanego z programu Działaj Lokalnie w dniu 28 września w Księginicach odbył się Piknik Rodzinny. Uczestnicy pikniku brali udział w wielu zabawach i konkurencjach z nagrodami. Zorganizowano również poczęstunek. Po godzinie 19.00 odbyło się spotkanie przy muzyce.

 

 Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 02-10-2013)
"Centrum wsi naszą wizytówką"

W dniu 26 września w ramach projektu "Centrum wsi naszą wizytówką" finansowanego z programu Działaj Lokalnie mieszkańcy Księginic podjęli kolejne działania zmierzające do poprawy wizerunku miejscowości. Tym razem uporządkowano pas ziemi przylegający do placu zabaw oraz posadzone zostały krzewy ozdobne. Roślinami wieloletnimi obsadzono również gazonowe ogrodzenie.

 

 

Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 02-10-2013)
Informacja dla czytelników
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

dzięki udziałowi bibliotek w Miękini, Mrozowie, Lutyni, Wilkszynie w "Programie Rozwoju Bibliotek", nasze bibliotekarki wezmą udział w szkoleniach informatycznych.

Wyżej wymienione filie biblioteczne będą nieczynne w terminach:

- 09.10.2013

- 23.10.2013

- 14.11.2013

- 04.12.2013

- 12.12.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini będzie nieczynna tylko w dniu 09.10.2013r.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 02-10-2013)
Wizyta studyjna w Ekomuzeum Rzemiosła
Wizyta studyjna w Ekomuzeum Rzemiosła

W ramach realizacji zadania publicznego w dniu 29 września mieszkańcy Zaboru Wielkiego uczestniczyli w wizycie studyjnej do Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie. Podczas wizyty odwiedziliśmy gospodarstwo pasieczne połączone z degustacją miodów, miodów pitnych i przetworów z malin. Przewodnik oprowadził grupę po miejscowości opowiadająć historię i pokazując architekturę wsi łańcuchowej , szachulcowe domy i kościół. Odwiedziliśmy również gospodarstwo agroturystyczne Villa Greta w którym dowiedzieliśmy się o zasadach działania i aspektach prawnych prowadzenia takiej działalności. Na zakończenie pobytu w Dobkowie odwiedziliśmy pracownię i galerią ceramiczną w której wzieliśmy udział w warsztatach lepienia z gliny, zapoznaliśmy się z historią powstania pracowni.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 01-10-2013)
Konferencja w Prudniku
Konferencja w Prudniku

W dniach 27- 29 września 2013 r.  przedstawiciele Miękińskiego Uniwersytetu III Wieku wzięli udział w Regionalnej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego pt. „Uniwersytety Trzeciego Wieku kreatorami efektywnych zmian 
w środowisku lokalnym ”  która odbyła  się w Prudnicku.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 01-10-2013, odsłon: 774)
Zajęcia MUTW w październiku
Zajęcia MUTW w październiku

Poniżej przedstawiamy plan działalności Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na miesiąc październik:Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 01-10-2013, odsłon: 629)
Rozpoczęcie Roku Akademickiego
Rozpoczęcie Roku Akademickiego

3 października o godz. 16:00, Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zainauguruje Nowy Rok Akademicki 2013/2014. Pierwszy wykład pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” poprowadzi dr Magdalena Olenicz – Wnuk.(kategoria: MUTW, dodano: 01-10-2013)
Zapraszamy na zajęcia plastyczne
Zapraszamy na zajęcia plastyczne

Od 03.10.2013r. zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia plastyczne.

Warsztaty prowadzone będą przez  Pana Jacka Katę  w  SOK w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30.

 

Zapraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-10-2013)
Zapraszamy na spotkanie
Zapraszamy na spotkanie

Już w najbliższą niedzielę tj. 6 października o godz. 16:00, świetlica i biblioteka w Wilkszynie zapraszają czytelników na pierwsze spotkanie pod hasłem "Podróżuj razem z nami".

Cykl imprez rozpocznie tematyka - Sanktuaria w Polsce i na świecie – a biblioteka pochwali się pięknymi zdjęciami i materiałami z tej tematyki. Natomiast dyrektor Poczty Polskiej Bogdan Szymczyk udostępni zwiedzającym kolekcję znaczków z Sanktuariami Maryjnymi w Polsce i na świecie. Organizatorzy proszą także mieszkańców Wilkszyna o zabranie ze sobą pamiątek z podróży.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-10-2013)
Nabór na zajęcia z jezyków obcych

Rozpoczynamy nabór na rok szkolny 2013/2014 na zajęcia z języka niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego  w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.  Zajęcia organizujemy dla dzieci od lat 3, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz osób dorosłych.

Aby zostać słuchaczem naszej szkoły należy zgłosić się do Domu Kultury, wypełnić kwestionariusz osobowy oraz rozwiązać test poziomujący. Następnie zostaną Państwo zaproszeni na bezpłatne lekcje próbne, aby sami mogli Państwo ocenić proponowany przez nas system nauczania.

Cena zależna jest od ilości osób w grupie. Aby uzyskać informacje szczegółowe zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.puenta.szkola.pl lub prosimy o kontakt tel. lub mailowy (w odpowiedzi dostaną Państwo informacje szczegółowe i przygotowaną ofertę).

Tworzone przez nas grupy nie mogą liczyć więcej niż 10 osób, dlatego uwzględniamy kolejność zgłoszeń.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt!

 

Nabór trwa do 05.10.2013(kategoria: Aktualności, dodano: 01-10-2013)
Informacja dla czytelników
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w związku ze szkoleniami, które odbedą się w dniach 30.09-01.10.2013r., biblioteki w: Miękini, Lutyni, Mrozowie będą nieczynne.


Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 26-09-2013)
Święto Pieczonego Ziemniaka
Święto Pieczonego Ziemniaka

Stowarzyszenie Dębowa Kraina i Samorządowy Ośrodek Kultury, zapraszają 28 września na imprezę plenerową w Brzezince Średzkiej. Szczegóły na plakacie.(kategoria: Aktualności, dodano: 26-09-2013)
Spotkanie z czytelnikami w Wilkszynie
Spotkanie z czytelnikami w Wilkszynie

W piątek, 23.08.2013r. o godz. 16.00 w Bibliotece w Wilkszynie odbyło się spotkanie z czytelnikami pn. "Czy znasz historię swojej miejscowości?". Gośćmi byli autorzy książki "Historia Wilkszyna", Państwo Marianna i GunterThiemann.

 

Wanda Kruszelnicka

galeria>>(dodano: 25-09-2013)
Dzieci z kółka teatralnego w Brzezince Średzkiej wystąpiły w Stroniu Śląskim
Dzieci z kółka teatralnego w Brzezince Średzkiej wystąpiły w Stroniu Śląskim

W sobotę 21.09.2013 dzieci z kółka teatralnego z Brzezinki Średzkiej miały okazję wystąpić w  trakcie festynu gminnego w Stroniu Śląskim . Dzieci zostały zaproszone przez Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Stronia Śląskiego. Publiczność i organizatorzy  przyjęli grupę z Brzezinki Średzkiej bardzo serdecznie, przygotowując moc dodatkowych atrakcji towarzyszących przedstawieniu z okazji imprezy „Grzybomania 2013”.(kategoria: Aktualności, dodano: 25-09-2013)
Śpiewaliśmy w Auli Leopoldyna
Śpiewaliśmy w Auli Leopoldyna

Przegląd Dolnośląskich Chórów, który odbył się 11 września, podczas Dni Seniora cieszył się ogromną popularnością. W tym roku zgłosiło się około 20 zespołów. Przez dwa dni trwały przesłuchania, podczas których zostali wyłonieni finaliści, którzy 24 września zaśpiewali w Auli Leopoldyna. Wśród laureatów byli członkowie Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - chór „Lutynianie”, a pani Halina Urbaniak za piosenkę „ Tyle słońca w całym mieście” została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem.(kategoria: MUTW, dodano: 25-09-2013)
Piknik rodzinny w Księginicach
Piknik rodzinny w Księginicach

Rada Sołecka oraz instruktor świetlicy serdecznie zapraszają mieszkańców wsi Księginice na "Piknik Rodzinny" organizowany w ramach projektu "Centrum wsi naszą wizytówką" a finansowany z programu"Działaj Lokalnie". Piknik odbędzie się w dniu 28 września (sobota) rozpocznie się o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Księginicach.

 

Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 23-09-2013)
Sadzenie krzewów w Księginicach
Sadzenie krzewów w Księginicach

W ramach projektu "Centrum wsi naszą wizytówką" w dniu 26 września od godziny 16.00 odbędzie się wspólne sadzenie krzewów i bylin w centrum wsi Księginice. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w pracach na rzecz swojej miejscowości.

 

Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 23-09-2013)
Wycieczka rowerowa w Księginicach
Wycieczka rowerowa w Księginicach

W dniu 19 września dzieci i młodzież z Księginic uczestniczyły w wycieczce rowerowej, która była zorganizowana na pożegnanie lata. Podczas wycieczki poszukiwały pierwszych śladów jesieni, miały też okazję zobaczyć nowy most w trakcie prac wykończeniowych.

 

Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik.(kategoria: Aktualności, dodano: 23-09-2013)
Warsztaty manualne w Lutyni
Warsztaty manualne w Lutyni

Zapraszamy  na zajęcia manualne do Lutyni. Warsztaty  prowadzone przez Panią Beatę Pęcherek odbywają się w świetlicy wiejskiej w poniedziałek od godziny 17:00 do 19:00. 

 

ZAPRASZAMY!

 

 (kategoria: Aktualności, dodano: 20-09-2013)
Zajęcia gitary w Białkowie
Zajęcia gitary w Białkowie

20 września o godzinie 19.30 na świetlicy wiejskiej w Białkowie rozpoczną się zajęcia nauki gry na gitarze dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-09-2013)
Nowości książkowe zakupione do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini
Nowości książkowe zakupione do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini

Drodzy Czytelnicy!

 

Poniżej przedstawiam Wam listę nowości książkowych zakupionych w lipcu/sierpniu 2013 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia biblioteki!

 

Zyta MiciakCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-09-2013, odsłon: 471)
Nabór na warsztaty teatralne
Nabór na warsztaty teatralne

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Panią Wandę Mitkiewicz.

Zajęcie ruszają od października i będą odbywały się w każdy czwartek od godz. 15:00.

 

Wszystkich chętnych prosimy o zapisy pod nr telefonu 71 735 92 07 lub osobiście w SOK.(kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
Nabór na zajęcia z języka niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego

Rozpoczynamy nabór na rok szkolny 2013/2014 na zajęcia z języka niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego  w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.  Zajęcia organizujemy dla dzieci od lat 3, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz osób dorosłych.

Aby zostać słuchaczem naszej szkoły należy zgłosić się do Domu Kultury, wypełnić kwestionariusz osobowy oraz rozwiązać test poziomujący. Następnie zostaną Państwo zaproszeni na bezpłatne lekcje próbne, aby sami mogli Państwo ocenić proponowany przez nas system nauczania.

Cena zależna jest od ilości osób w grupie. Aby uzyskać informacje szczegółowe zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.puenta.szkola.pl lub prosimy o kontakt tel. lub mailowy (w odpowiedzi dostaną Państwo informacje szczegółowe i przygotowaną ofertę).

Tworzone przez nas grupy nie mogą liczyć więcej niż 10 osób, dlatego uwzględniamy kolejność zgłoszeń.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt!

 

Nabór trwa do 05.10.2013

 (kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
Wspomnienia z wakacji w Białkowie
Wspomnienia z wakacji w Białkowie

Rok szkolny już się rozpoczął za oknami deszczowa jesienna pogoda, ale wspomnienia z wakacji pozostają .

Podczas akcji lato na świetlicy wiejskiej w Białkowie dzieci miały wiele atrakcji.

Wykonywały : butelkowe kwiaty ,malowały farbami akrylowymi kamienie i wykonane przez siebie figurki z masy solnej,zrobione zostały butelkowe lalki z odpadów ,metodą decoupage przy użyciu szklanych słoików wykonały pojemniki na szkolne przybory,nauczyły się nowych technik malowania węglem i ołówkami o rożnej grubości , zrobiły techniką decoupage polne kamienie ,które mogą być wykorzystane jako podpórki na książki,utworzyły dyniowe twarze i z plastikowych jednorazowych talerzyków ozdobne kwiaty ,które zostały wykorzystane do Dożynkowej dekoracji świetlicy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013, odsłon: 460)
Dożynki w Białkowie
Dożynki w Białkowie

W dniu 31 sierpnia 2013 r.  na świetlicy wiejskiej w Białkowie odbyły się Dożynki zorganizowane przez Panią Sołtys i Radę Sołecką .Na imprezę przyszło wielu mieszkańców, którzy bawili się przez wiele godziń przy gościnnych występach zespołu Ludowego" Radośni" z Wróblowic. Mieszkańcy Białkowa bardzo dziękują organizatorom za tak wspaniale przygotowaną imprezę .

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
Przedszkolaki w Ekomuzeum
Przedszkolaki w Ekomuzeum

Pod koniec sierpnia przedszkolaki z Wrocławia odwiedziły Ekomuzeum "Tradycyjnego Rolnictwa " .

Uczestniczyły w zajęciach tworzenia z ciasta zwierzaczków, kwiatków oraz różnych ciastowych postaci. Zobaczyły wystawę dawnych maszyn rolniczych.Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i zapowiedzieli się z kolejną wizytą .

 

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
Warsztaty w Ekomuzeum
Warsztaty w Ekomuzeum

LGD "Kraina Łęgów Odrzańskich" zorganizowała warsztaty dla regionalnych animatorów ,które miały na celu wsparcie oraz podniesienie wiedzy i umiejętności osób prowadzących zajęcia dla dzieci i młodzieży .

Pod koniec lipca i sierpnia dwa warsztaty ośmio godzinne dla animatorów przeprowadzone zostały przez Stowarzyszenie "Zaborową Krainę " w Ekomuzeum" Tradycyjnego Rolnictwa", warsztaty przeprowadzone były przez Beatę Pęcherek. Podczas warsztatów uczestnicy nauczyli się filcowania na mokro i sucho oraz różnych technik decoupage.(kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
Warsztaty filcowania w Radakowicach
Warsztaty filcowania w Radakowicach

W drugim tygodniu września w świetlicy wiejskiej w Radakowicach odbywały sie warsztaty filcowania na sucho i mokro. Zajecia cieszyły sie wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży 

 

 Teresa Wojnicka

 

 

 (kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
WROCŁAWSKIE DNI SENIORA W KINIE NOWE HORYZONTY
WROCŁAWSKIE DNI SENIORA W KINIE NOWE HORYZONTY

 

W ramach Dni Seniora odbędzie się 6 seansów filmowych przygotowanych specjalnie dla seniorów (17, 18 i 19 września w godzinach popołudniowych).

Miejsce: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013, odsłon: 580)
Dni Seniora z Marszem Kapeluszy
Dni Seniora z Marszem Kapeluszy

 

Dni Seniora – zaingerował tradycyjnie Marsz Kapeluszy.

 

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej impreza zgromadziła mnóstwo osób. Barwny korowód Seniorów, przebranych w fantazyjne stroje, okrążył wrocławski Rynek, a następnie rozpoczęła się oficjalna uroczystość inauguracyjna. Prezydent Rafał Dutkiewicz przekazał Seniorom symboliczne klucze do bram Wrocławia, tym samym przekazując panowanie nad stolicą Dolnego Śląska w ręce jej najstarszych mieszkańców. Nie zabrakło tam Seniorów z Miękini.

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013, odsłon: 658)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

W ramach realizacji projektu  pod nazwą „Aktywni razem – ocalmy od zapomnienia”, dofinansowanego ze środków programu „Działaj lokalnie”, MUTW zaprasza mieszkańców Gminy Miękinia na warsztaty wypieku chleba, które odbędą się 25 września o godz. 12:00 w Zaborze Wielkim.(kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013)

Samorządowy Ośrodek Kultury informuje, że Grupa „Senior” z Miękini i „Lutynianie” wezmą udział w II Przeglądzie Amatorskich Chórów Senioralnych.

 

Życzymy powodzenia.(kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013)
Regionalna Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Regionalna Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W dniach    27- 29 września 2013 r. przedstawiciele Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wezmą udział w Regionalnej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego pod hasłem „Uniwersytety Trzeciego Wieku kreatorami efektywnych zmian  w środowisku lokalnym ”.  Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 17-09-2013, odsłon: 674)
Nabór do kółka teatralnego w Brzezince Średzkiej
Nabór do kółka teatralnego w Brzezince Średzkiej

Zapraszamy dzieci oraz młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w zajęciach realizowanych w ramach kółka edukacji artystycznej i teatralnej, działającego w świetlicy w Brzezince Średzkiej.

Zajęcia prowadzi pedagog, pantomimista, reżyser i animator teatru dzieci i młodzieży współpracujący z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka .

 

Szczegółowe informacje – tel. 517 045 853.(kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2013)
Zapraszamy na warsztaty manualne
Zapraszamy na warsztaty manualne

Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i Uniwersytet Trzeciego Wieku na zajęcia manualne prowadzone przez Panią Beatę Pęcherek .  Warsztaty odbywają się w środy od godziny 15:00 w SOK.

 

Tematem zajęć będzie wykonywanie prac metodą Quillingu.

 

ZAPRASZAMY!(kategoria: Aktualności, dodano: 16-09-2013)
Święto pieczonego ziemniaka w Lubiatowie
Święto pieczonego ziemniaka w Lubiatowie

13 września o godz. 15.00 obok Świetlicy Wiejskiej w Lubiatowie odbyło się pieczenie ziemniaka i kiełbasek przy ognisku. W ten symboliczny sposób dzieci i młodzież uczciły święto.

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 16-09-2013)
Turniej Policyjny na Orliku w Wilkszynie
Turniej Policyjny na Orliku w Wilkszynie

W dniu 12.09.2013r.  na boisku Orlik w Wilkszynie odbył się XIV Turniej  Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-09-2013, odsłon: 535)
"Marsz Kapeluszy"

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku  14  września 2013r. weźmie udział w kolejnej edycji „Marszu Kapeluszy” inaugurującego Dni Seniora we Wrocławiu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Seniora.

 Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 11-09-2013, odsłon: 635)
Gminny Przegląd Talentów
Gminny Przegląd Talentów

Zapraszamy wszystkich zdolnych artystów amatorów do wzięcia udziału w Gminnym Przeglądzie Talentów.

Gminny Przegląd Talentów jest organizowany w formie konkursowego przeglądu amatorskich zespołów artystycznych i solistów działających na terenie gminy Miękinia.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja amatorskiego ruchu artystycznego i pokazanie go w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Stworzenie jednocześnie płaszczyzny wymiany doświadczeń.

Głównym organizatorem konkursu jest Samorządowy Ośrodek Kultury i Samorządowy Zespół Oświaty w Miękini.

Konkurs odbędzie się w dniu 14 października w następujących dyscyplinach artystycznych: zespoły muzyczne, soliści, taniec oraz małe formy teatralne i kabaretowe.

Zgłoszenia należy składać do dnia 8 października w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini ul. Kościuszki 43, osobiście lub drogą elektroniczną pod adresem kultura@miekinia.pl. Więcej informacji pod nr tel. 717359205.(kategoria: Aktualności, dodano: 11-09-2013)
Święto pieczonego ziemniaka w Lubiatowie
Święto pieczonego ziemniaka w Lubiatowie

13 września o godz. 15.00 przy  świetlicy wiejskiej w Lubiatowie serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek na ognisku. W programie imprezy przewidujemy również słodki poczęstunek.

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 10-09-2013)
Kolejne "Śniadanie Mistrzów"
Kolejne

8 września w Wilkszynie odbyła się jazda indywidualna na czas o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca.

Nagrody ufundowali: Hotel Tumski, JBB, Rotomat, oraz Gospodarstwo Sadownicze "Anbol" z Lutyni.

 

film>>Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-09-2013, odsłon: 632)
Gra w szachy
Gra w szachy

KLUB SZACHOWY ZAPRASZA

 

Miłośników gry w szachy oraz wszystkich chętnych, którzy chcą skorzystać z nauki zapraszamy na spotkania szachowe raz w tygodniu (poniedziałek) o godzinie 17:00

w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

 

Pierwsze spotkanie już 16 września 2013r. o godz. 17:00 ZAPRASZAMY!

 

Naszym celem jest popularyzowanie gry w szachy oraz stworzenie silnej reprezentacji gminnej i branie udziału w turniejach gminnych i powiatowych.

 

Instruktorem prowadzącym jest Pan Andrzej Grabowski(kategoria: Aktualności, dodano: 10-09-2013)
Zajęcia z nauki gry na gitarze
Zajęcia z nauki gry na gitarze

Informujemy, że ruszył nowy nabór na zajęcia nauki gry na gitarze.

 

Lekcje gitary stworzone specjalnie dla początkujących dzieci i młodzieży.

 

Zajęcia będą odbywały się w piątek w godzinach od 14:00 do 20:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

 

Pierwsze warsztaty juz 13.09.2013r. od godz 14:00.

 

Informacje i zapisy pod numerem telefonu : kom. 693 207 729

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!(kategoria: Aktualności, dodano: 09-09-2013)
Narodowe Czytanie 2013 - Aleksander Fredro
Narodowe Czytanie 2013 - Aleksander Fredro

W dniu 06.09.2013r. w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury odbyło się „Narodowe Czytanie 2013 – Aleksander Fredro”. Spotkanie to podzielone było na dwie części.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-09-2013, odsłon: 503)
IV Turniej ORLIKA w Gminie Miękinia
IV Turniej ORLIKA w Gminie Miękinia

17 września b.r. odbędzie się w Gminie Miękinia na kompleksie boisk sportowych ORLIK w Wilkszynie IV Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska. W rozgrywkach udział weźmie młodzież z roczników 2000-2003.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-09-2013, odsłon: 602)
Informacja ze świetlicy w Prężycach
Informacja ze świetlicy w Prężycach

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci z Prężyc, pod hasłem

"POCZTÓWKA Z WAKACJI".

Zgłoszenia do dnia 11.09.13. w świetlicy w Prężycach.

 

Rozstrzygnięcie konkursu 13.09.13. o godz. 17:00 następnie POŻEGNANIE LATA,

dyskoteka dla dzieci o godz.17:00-20:00 Konkursy i zabawy, serdecie zapraszamy.

 

17.09.13. -GDZIE MIESZKA JESIEŃ"

Wycieczka piesza do lasu. Zbiórka w świetlicy o godz. 15:00.

 

Regina Jarosińska(kategoria: Aktualności, dodano: 09-09-2013)
Zapraszamy na zajęcia
Zapraszamy na zajęcia

ORLIK W LUTYNI

ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI NA ZAJĘCIA

Poniedziałek

16.00 – 17.30 Piłka nożna (gr. zaawansowana)

17.30- 18.30 Piłka nożna ( gr. początkująca)

Wtorek

16.00 – 17.30 Piłka nożna (gr. zaawansowana)

17.30- 18.30 Piłka nożna ( gr. początkująca)

Środa

16.00 – 17.30 Piłka nożna (gr. zaawansowana)

17.30- 18.30 Piłka nożna ( gr. początkująca)

 

Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej : Facebook – Orlik Lutynia Sport

Informacje pod nr tel. 721-380-008(kategoria: Aktualności, dodano: 05-09-2013)
Rekrutacja na bezpłatny kurs j. angielskiego w Brzezince Średzkiej
Rekrutacja na bezpłatny kurs j. angielskiego w Brzezince Średzkiej

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym kursem j. angielskiego na poz. A2 dla osób w wieku 25-64 lata, mieszkających na terenie gminy Miękinia, zapraszamy w poniedziałek na godz.18:00, do świetlicy w Brzezince Średzkiej, gdzie odbędzie się pierwszy etap rekrutacji do projektu.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 04-09-2013)
Zajęcia taneczne FENIKS

Informujemy, że trwa nabór do zespołu na nowy sezon dzieci od 5 lat !

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i środę od godz. 16.00 - 18.00

w sali UG Miękinia

Zapisy u instruktora p.Aliny Szymczyk lub pod nr tel 605-994-122.

 

Serdecznie zapraszamy !(kategoria: Aktualności, dodano: 04-09-2013)
Dożynki w Lubiatowie
Dożynki w Lubiatowie

W dniu 31 sierpnia 2013r. w świetlicy wiejskiej w Lubiatowie o godz. 17:00  rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą obchody corocznych Dożynek. Po Mszy Św. odbyła się impreza taneczna, która trwała do rana.(kategoria: Aktualności, dodano: 04-09-2013)
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 05.09.2013r. Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini będzie czynna w godzinach 14.00-18.00.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-09-2013)
Narodowe Czytanie 2013 - Aleksander Fredro
Narodowe Czytanie 2013 - Aleksander Fredro

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini

serdecznie zaprasza na "Narodowe Czytanie 2013 - Aleksander Fredro"

pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury 6 września 2013r.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-09-2013, odsłon: 721)
Pożegnanie wakacji w Głosce
Pożegnanie wakacji w Głosce

Lato w tym roku były wyjątkowo udane, ale niestety po dwóch miesiącach wakacji nadszedł czas powrotu do szkoły. Aby umilić wszystkim tę chwilę i przedłużyć czas letniej pogody dzieci i młodzież z sołectwa Głoska bawiły się 31.08.2013 r. na dyskotece.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-09-2013, odsłon: 462)
Nowe oświetlenie we Wróblowicach
Nowe oświetlenie we Wróblowicach

W dniu 29 sierpnia we Wróblowicach na boisku wielofunkcyjnym.  oddano do użytku nowe oświetlenie obiektu, wartość przeznaczonych środków finansowych na ten cel wyniosła 35 916 zł . Zakończenie inwestycji było również okazją do spotkania wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna z miejscowym zespołem ludowym „Radośni”, podczas którego omówiono plany dalszej współpracy.   (kategoria: Aktualności, dodano: 30-08-2013)
Informacja dla czytelników
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w związku ze spotkaniem informacyjnym dla uczestników III rundy Programu Rozwoju Bibliotek w DBP we Wrocławiu, w dniu 10.09.2013r. Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini będzie czynna w godzinach od 15.00 do 18.00. Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 30-08-2013)
IV Festiwal Lata za nami
IV Festiwal Lata za nami

W dniach 17 – 18 sierpnia, już po raz czwarty w Miękini odbył się Festiwal Lata, który z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę widzów. W tym roku ponownie padł rekord publiczności, odwiedziły nas tysiące osób i mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.Czytaj więcej (dodano: 20-08-2013, odsłon: 2183)
Warsztaty siana i papieru czerpanego
Warsztaty siana i papieru czerpanego

27 sierpnia 2013r. w świetlicy wiejskiej w Lubiatowie odbyły się"Warsztaty siana i papieru czerpanego".

Instruktor siwetlicy Helena Bobrycka

galeria>>>(kategoria: Aktualności, dodano: 29-08-2013)
Wakacyjne zajęcia w Białkowie
Wakacyjne zajęcia w Białkowie

Podczas wakacyjnych zajęć dzieci na świetlicy w Białkowie wykonały ze słoików metodą decoupage   pojemniki na kredki ,długopisy pędzelki .

Pojemniczki  przydadzą się na domowe biurka w przygotowaniu  do szkolnych obowiązków. 

Podczas akcji lato w Białkowie dzieci i młodzież uczyła się malowania węglem .

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem , gdyż tą techniką prace wykonywane były po raz pierwszy

Instruktor świetlicy Beata Pęcherek

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 29-08-2013)
Warsztaty z linorytu w Prężycach
Warsztaty z linorytu w Prężycach

23 sierpnia br. w świetlicy wiejskiej w Prężycach w ramach zadania publicznego Stowarzyszenie "Zaborowa Kraina" przeprowadziło warsztaty z linorytu i papieru czerpanego. Podczas warsztatów starsza młodzież  uczyła się podstawowej techniki wykonania linorytu przy użyciu: dłut, linoleum oraz farby drukarskiej.  Młodsi uczestnicy  brali czynny odział w wykonaniu kolorowych kartek papieru czerpanego .Wszystkie wykonane  prace można zobaczyć na świetlicy.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 28-08-2013, odsłon: 644)
Zajęcia sportowe na Orliku w Lutyni
Zajęcia sportowe na Orliku w Lutyni

Informujemy, że w miesiącu wrześniu zajęcia na boisku Orlik w Lutyni będą się obywały jak dotychczas.

Zapraszamy do uczestnictwa, informacje u instruktorów.(kategoria: Orlik, dodano: 27-08-2013)
Działaj lokalnie
Działaj lokalnie

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku pozyskał dotację w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie”. W ramach projektu odbędą się warsztat integracji międzypokoleniowej składające się z dwóch bloków tematycznych tj.: tradycji kulinarnych i rękodzieła obrzędowego. Uczestnictwo w warsztatach to niewątpliwie okazja do zapoznania się z naszą tradycją i obyczajami naszych przodków, dlatego już dziś skorzystaj z oferty i zapisz się na warsztaty.

Projekt będzie trwał od września do grudnia 2013 r. i skierowany jest zarówno do dzieci i młodzieży jak i osób starszych.

Informacje i zapisy pod nr tel. 71 7359205(kategoria: Aktualności, dodano: 27-08-2013)
Darowizna oprogramowania Microsoft
Darowizna oprogramowania Microsoft

Dzięki uczestnictwie w Programie Rozwoju Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini oraz filie otrzymają niedodpłatnie oprogramowanie od firmy Microsoft o wartości 12.210,00 USD.(kategoria: Aktualności, dodano: 27-08-2013)
Sierpniowe zajęcia w Białkowie
Sierpniowe zajęcia w Białkowie

Podczas wakacyjnych zajęć w sierpniu dzieci w Białkowie  wykonywały gipsowe odlewy :masek ,literek  i cyferek. Następnie akrylowymi farbami przy użyciu bardzo cienkich pędzelków odlewy zostały pomalowane.Była to również świetna zabawa tworzenia rożnych barw z podstawowych kolorów.

Beata Pęcherek   


galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 26-08-2013)
"Centrum wsi naszą wizytówką"

W ramach projektu "Centrum wsi naszą wizytówką" finansowanego z programu "Działaj Lokalnie" w dniu 20 sierpnia zakończono renowację przystanku autobusowego w Księginicach. Mieszkańcy zdemontowali z przystanku stare elementy drewniane i zamontowali nowe elementy przygotowane przez pana Janusza Gardera sołtysa wsi Księginice. Została naprawiona i pomalowana ławeczka. 

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-08-2013, odsłon: 581)
Zakończenie projektu w Księginicach
Zakończenie projektu w Księginicach

Wycieczka w Góry Stołowe zakończyła w Księginicach wakacyjny projekt pod hasłem "Pokaż co masz na strychu. Wystawa staroci" finansowany przez Fundację Wspomagania Wsi. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Bardo Śląskie, podziemia Kłodzka, przeszli szlakiem Błędnych Skał, zwiedzili Park Zdrojowy w Kudowie. Późnym wieczorem pełni wrażeń wrócili do domu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 23-08-2013, odsłon: 552)
Warsztaty w Lubiatowie
Warsztaty w Lubiatowie

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty siana i papieru czerpanego,

które odbędą się 27 sierpnia  o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Lubiatowie.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-08-2013)
Zapraszamy do Wróblowic
Zapraszamy do Wróblowic

Już w najbliższa sobotę tj. 24 sierpnia od godz. 14:30 we Wróblowicach rozpocznie się Festyn Dożynkowy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. występy zespołów muzycznych, gry i konkursy dla dzieci, dmuchańce, karuzelę oraz wieczorną zabawę.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-08-2013)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

W ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą" Kultywowanie tradycji dawnej wsi w tworzonym Ekomuzeum Tradycyjnego Rolnictwa w Zaborze Wielkim poprzez organizację warsztatów oraz wyjazdu studyjnego do Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie" Stowarzyszenie Zaborowa Kraina serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Miękinia na warsztaty:Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-08-2013, odsłon: 429)
Warsztaty w Prężycach
Warsztaty w Prężycach

Serdecznie zapraszamy na warsztaty nauki linorytu 23.08.2013r. o godz. 15:00 do świetlicy wiejskiej w Prężycach.

 

Regina JarosińskaCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-08-2013, odsłon: 547)
Spotkanie z Czytelnikami w Wilkszynie
Spotkanie z Czytelnikami w Wilkszynie

W piątek, 23.08.2013r. o godz. 16.00  w Bibliotece w Wilkszynie  odbędzie się spotkanie z czytelnikami pn.  "Czy znasz historię swojej miejscowości?".  Gośćmi będą autorzy książki "Historia Wilkszyna", Państwo Marianna i GunterThiemann.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wanda Kruszelnicka


 

(kategoria: Aktualności, dodano: 20-08-2013)
Dożynki w Radakowicach
Dożynki w Radakowicach

Dnia 15.08.2013 odbyły się dożynki wiejskie w sołectwie Radakowice, organizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką. Nie zabrakło atrakcji, bawiono się do rana.

 

Teresa Wojnicka

 (dodano: 20-08-2013)
Zakończenie wakacji
Zakończenie wakacji

Dnia 29.08.2013 godz 16 00 zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na zabawe z okazji kończących

się wakacji przy ognisku i muzyce.

 

Serdecznie zapraszam.

 

Teresa Wojnicka

 (kategoria: Aktualności, dodano: 20-08-2013)
Dożynki w Lubiatowie
Dożynki w Lubiatowie

Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy,

która odbędzie się 31 sierpnia 2013r. w świetlicy wiejskiej w Lubiatowie.

Program imprezy:

godz. 17.00 - Msza Dożynkowa

godz. 19.00 - zabawa przy muzyce zespołu "Feniks".

 

 (kategoria: Aktualności, dodano: 19-08-2013)
Festiwal Lata w Miękini 2013
Festiwal Lata w Miękini 2013

ZAPRASZAMY

na Festiwal Lata w Miękini

w dniach 17-18 sierpnia 2013r.

 

W programie 17 sierpnia:

14:00 - msza św. dożynkowa w hali sportowo-widowiskowej w Miękini

- scena widowiskowa

15:45 - zespół Senior

16:15 - zespół Lutynianie

16:30 - zespół Radośni

17:00 - Ola Ost - finalistka Idola

18:30 - zespół Fairy Tale Show - finalista Must Be The Music

20:00 - Gwiazda wieczoru - ZAKOPOWER

21:30 - Gwiazda wieczoru - BIG-CYC - prowadzący - Krzysztof Skiba - koncert jubileuszowy

23:00 - pokaz pirotechniczny

23:30 - zabawa taneczna

 

Ponad to:

16:00 - otwarcie wystawy obrazów p. Jerzego Kapłańskiego - sala SOK w Miękini

18:00 - rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na najładniejsze stoisko sołeckie i wieniec dożynkowy

 

Wystawy rękodzieła ludowego i artystycznego, wesołe miasteczko, szczudlarze, mega bańki mydlane i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

W programie 18 sierpnia - Święto Łęgów Odrzańskich:

14:00 - zespół Popiół

15:00 - kabaret Kałasznikow

16:00 - zespół Sierociniec

17:00 - zespół Feniks

18:15 - kabaret Noł Nejm

18:00 - zespół disco polo MAXEL

 

Turniej Łęgów Odrzańskich, gry i zabawy dla najmłodszychCzytaj więcej (dodano: 14-08-2013, odsłon: 1458)
Zajęcia na Orliku w Lutyni
Zajęcia na Orliku w Lutyni

Informujemy, że w miesiącu wrześniu zajęcia na boisku Orlik w Lutyni będą się obywały jak dotychczas.

Zapraszamy do uczestnictwa, informacje u instruktorów.

 (kategoria: Orlik, dodano: 27-08-2013)
Informacja dla czytelników z Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 14.08.2013 r. biblioteka w Lutyni będzie czynna w godzinach 10.00-16.00. W dniu 16.08.2013 r. biblioteka będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 13-08-2013)
Kurs języka angielskiego w Brzezince Średzkiej
Kurs języka angielskiego w Brzezince Średzkiej

Od września w świetlicy w Brzezince Średzkiej, rozpoczynamy roczny, bezpłatny kurs j. angielskiego dla osób w wieku 25-64 lata , mieszkających na terenie gminy Miękinia.

Kurs adresowany jest do osób, które w przeszłości miały już kontakt z j. angielskim i posiadają wstępny zakres wiedzy na poziomie podstawowym. Kurs (poziom. A2 )obejmuje 120 godzin dydaktycznych 2 x 2 godz. tygodniowo +10 godz. indywidulanych konwersacji.

Zajęcia odbywać się będą popołudniami.

Spotkanie informacyjne dla chętnych odbędzie się w piątek 16.08.2013r. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Brzezince Średzkiej.

 

telefon kontaktowy: 517 045 853

 

Kurs współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, organizowany jest przez Fundację Promyk w Partnerstwie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-08-2013)
Zaproszenie na warsztaty
Zaproszenie na warsztaty

W dniu 13 sierpnia o godzinie 18 w świetlicy w Księginicach odbędą się warsztaty z zakresu ogrodnictwa w ramach projektu "Centrum wsi naszą wizytówką". Zajęcia warsztatowe tak jak poprzednie będzie prowadził pan Paweł Garder. Tematyka to ochrona roślin ogrodowych przed szkodnikami i chorobami oraz zajęcia praktyczne. Podczas tych zajęć ustalimy również plan nasadzeń drzew i krzewów ozdobnych w centrum wsi Księginice. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 08-08-2013)
Kolejna dotacja dla Dębowej Krainy!
Kolejna dotacja dla Dębowej Krainy!

Tym razem stowarzyszenie otrzyma wsparcie w wysokości 5000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Środki przyznane zostały na realizację projektu pn. "Promocja Idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w miejscowości Brzezinka Średzka, poprzez organizację imprezy plenerowej Święto Pieczonego Ziemniaka utworzenie serwisu WWW oraz wydanie materiałów promocyjnych". Projekt realizowany będzie od września do grudnia 2013 r.

 

STOWARZYSZENIE DĘBOWA KRAINA(kategoria: Aktualności, dodano: 08-08-2013)
Sponsor Festiwalu Lata
Sponsor Festiwalu Lata

Jednym ze sponsorów Festiwalu Lata w Miękini jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kluczowym zadaniem GAZ-SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-08-2013, odsłon: 597)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.1139
Website engine's code is WebMan