Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 8
Dzisiaj odsłon: 40
Ogółem wizyt: 265 547
Ogółem odsłon: 493 484

Goście: 5Aktywni użytkownicy: 1
Dzień Dziecka w Księginicach
Dzień Dziecka w Księginicach

Sołtys wsi Księginice z Radą Sołecką oraz instruktor świetlicy zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się w dniu 31 maja o godzinie 15.00.  

Dla uczestników imprezy  zorganizowane zostaną wspólne gry, zabawy integracyjne, sprawnościowe i zręcznościowe z nagrodami. Zabawy z bańkami mydlanymi oraz chustą animacyjną. W  gospodarstwie agroturystycznym "Stajnia Horda" dzieci będą miały możliwość jazdy konnej. Uczestnicy spotkania będą mogli upiec kiełbaskę i otrzymają słodki poczęstunek.
instruktor świetlicy Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2014)
Zajęcia na świetlicy w Białkowie
Zajęcia na świetlicy w Białkowie

Na świetlicy wiejskiej w Białkowie dzieci i młodzież uczą się wyplatania z papierowej wikliny oraz

wykonują budki lęgowe w ramach projektu „Ożywić pola”.(kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2014)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

Podczas zajęć manualnych MUTW panie wykonywały biżuterię techniką sutasz. Wszystkich zainteresowanych tą techniką zapraszamy w poniedziałek do Lutyni i Miękini. Wykonywane będą broszki i wisiorki.

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 23-05-2014)
Zajęcia w Krępicach
Zajęcia w Krępicach

Podczas zajęć plastycznych na świetlicy wiejskiej w Krępicach dzieci i młodzież wykonywała duże obrazki z których część zostanie wykorzystana do dekoracji sali na Dzień Dziecka, a z reszty wykonane zostaną puzzle.

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 23-05-2014)
Dzień Dziecka w Głosce
Dzień Dziecka w Głosce

31 maja o godz. 15:00 zapraszamy wszystkie dzieci z sołectwa Głoska na Dzień Dziecka. W programi imprezy przewidziano m.in. zabawy i konkursy sportowe, ściankę wspinaczkową oraz ognisko zakończone dyskoteką.

Iwona Mucha (kategoria: Aktualności, dodano: 22-05-2014)
Dzień dziecka w Lubiatowie
Dzień dziecka w Lubiatowie

W dniu 31 maja o godz. 15.00 zapraszamy do świetlicy w Lubiatowie na Dzień Dziecka. W programie m.in. następujące atrakcje: bańki mydlane, warsztaty plastyczne, malowanie buzi, tory przeszkód, chusta animacyjna, maxi klocki, pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 22-05-2014)
Dzień Matki w Brzezinie
Dzień Matki w Brzezinie

Zapraszamy wszystkie mamy do świetlicy dniu 25 maja o godzinie 16:00 na uroczystość z okazji Dnia Matki.

Natomiast najmłodszych zachęcamy do udziału w warsztatach manualnych od 21 do 23 maja, na których będą robione upominki dla mam.

Irena Grzywna(kategoria: Aktualności, dodano: 22-05-2014)
Gminne Święto sportu w Miękini
Gminne Święto sportu w Miękini

Już 30 maja  na boisku sportowym w Miękini po raz kolejny zorganizowane zostanie „Gminne Święto Sportu". Wezmą w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy.

Organizatorami zabawy sportowej są: Urząd Gminy Miękinia, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Miękini. Przewiduje się, że w imprezie weźmie udział ponad  450 uczniów. Na ten dzień przygotowano dla nich konkursy i zabawy ruchowe oraz rywalizację sportową w kilku dyscyplinach, a dla najmłodszych dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz zabawy z animatorami. Na wszystkich będzie czekał również poczęstunek.(kategoria: Aktualności, dodano: 21-05-2014)
Europejski Dzień Sąsiada
Europejski Dzień Sąsiada

W dniu 17 maja w Miękini obchodziliśmy Europejski Dzień Sąsiada w Krainie Łęgów Odrzańskich. Była to świetna okazja do spotkania się z zespołami działającymi na terenie Dolnego Śląska. I pomimo deszczowej pogody imprezę można zaliczyć do bardzo udanych.  Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 20-05-2014, odsłon: 742)
Pieczenie rogalików w Brzezinie
Pieczenie rogalików w Brzezinie

Dnia 15 maja na świetlicy w Brzezinie odbyło się pieczenie rogalików. Oprócz nauki pieczenia, zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo śmiechu i zabawy.

Dziękujemy mamom za pomoc.

Irena Grzywna(kategoria: Aktualności, dodano: 16-05-2014)
"Radośni" w TVP

Wszyscy, którzy nie oglądali programu „Na ludowo” z udziałem zespołu Radośni, mogą go znaleźć pod tym linkiem >>>> TUTAJ(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 14-05-2014)
Zapraszamy na fitness
Zapraszamy na fitness

W każdy wtorek i piątek zapraszamy na zajęcie fitness do świetlicy w Mrozowie.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-05-2014)
"Przewodnik za ladą"
Samorządowy Ośrodek Kultury - świetlica wiejska w Krępicach przystąpiła do projektu "Przewodnik za ladą" - Lokalnej Grupy Działania "Kraina Łęgów Odrzańskich". Projekt między innymi ma na celu utworzenie miejsca informacji turystycznej. Podczas ostatnich zajęć na świetlicy młodzież udekorowała 6 dużych donic metodą decoupage a następnie zasadziła ozdobne rośliny zakupione przez SOK. Zdjęcia ozdobionej świetlicy, miejsca przyszłej siedziby informacji turystycznej zostaną umieszczone w przewodniku LGD "KŁO".


(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Zajęcia manualne UTW
Zajęcia manualne UTW
Podczas ostatnich 2 zajęć Panie z UTW w Miękini i Lutyni uczyły się wykonywania linorytu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki na zajęcia manualne, kolejną techniką z którą się zapoznamy będzie sutasz.
 


(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Przygotowania do sezonu letniego w Zaborze Wielkim
Przygotowania do sezonu letniego w Zaborze Wielkim
W dniu 1 maja w Zaborze Wielkim odbyła się akcja przygotowania przez mieszkańców wsi  placu zabaw i terenu zielonego z boiskami do sezonu wiosenno - letniego  .Mieszkańcy wygrabili z całego terenu skoszoną trawę, wypielili kwietniki i skalniaki,zasadzili nowo zakupione rośliny : wzdłuż nowego chodnika ,placu zabaw,tablicy informacyjnej oraz przy krzyżu .Ogromne podziękowania dla mieszkańców , którzy przyczynili się do upiększenia i uporządkowania naszej wsi ,Urzędowi Gminy Miękinia za zakup ozdobnych roślin oraz Zakładowi Usług Komunalnych z Miękini za wykoszenie placu zabaw , boisk i terenu zielonego. Sołtys i Rada Solecka wsi Zabór Wielki


(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Dzień Leśnika - świetlica w Prężycach

Z okazji "Dnia Leśnika i Drzewiarza" dzieci ze świetlicy wiejskiej w Prężycach uczestniczyły w wycieczce pieszej do lasu, gdzie poznawały gatunki drzew i roślin. Dzieci brały udział w zabawach w podchody i chowanego oraz w konkursie wiedzy o przyrodzie i otrzymały drobne upominki i słodycze.(kategoria: Aktualności, dodano: 12-05-2014)
Informacja dla Czytelników z Lutyni
Informacja dla Czytelników z Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

biblioteka publiczna w Lutyni serdecznie zaprasza do odwiedzin w dniu 10.05.2014r. (sobota) w godz. 10.00-14.00. Za pracę w sobotę biblioteka będzie nieczynna 12.05.2014r. (poniedziałek).

 

Zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 09-05-2014)
Szkolenia bibliotekarzy PRB
Szkolenia bibliotekarzy PRB

Szanowni Czytelnicy,

w związku ze szkoleniem z "Programu Rozwoju Bibliotek", informujemy, że biblioteka w Lutyni, Mrozowie i Wilkszynie będzie nieczynna w dniach 14-16.05.2014r.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-05-2014)
Dzień Bibliotekarza
Dzień Bibliotekarza

W dniu 8 maja 2014r. w Sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury  w Miękini odbył się uroczysty „Dzień Bibliotekarza”, na którym mieliśmy zaszczyt gościć bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych z powiatu średzkiego oraz mieszkańców gminy Miękinia. Uroczystość rozpoczęliśmy od wręczenia bibliotekarzom podziękowań, kwiatów oraz gadżetów promocyjnych gminy Miękinia, następnie na scenie wystąpił Pan Maciej Damięcki – polski aktor filmowy i teatralny, z recitalem kabaretowym. Po występie uczestnicy imprezy mieli przerwę na kawę i ciasto po czym przeszli do zwiedzania Winnicy Jaworek.

 

galeria zdjęć>>(kategoria: Aktualności, dodano: 09-05-2014)
Nowe audiobooki w bibliotece
Nowe audiobooki w bibliotece

Drodzy Czytelnicy!

Poniżej przedstawiamy Wam listę nowych audiobooków zakupionych  do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014, odsłon: 470)
Nowości książkowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini
Nowości książkowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszamy Was do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini po nowości książkowe.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014, odsłon: 447)
Informacja dla Czytelników
Informacja dla Czytelników

Szanowni Czytelnicy,

z okazji "Dnia Bibliotekarza" w dniu 8 maja 2014r. wszystkie biblioteki publiczne w gminie Miękinia będą nieczynne.(kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014)
Wystawa - Jan Paweł II
Wystawa - Jan Paweł II

27.04.2014r. odbyła się kanonizacja Jana Pawła II. W związku z tą uroczystością w Bibliotece w Wilkszynie można obejrzeć książki, które biblioteka posiada związane z osobą Świętego. Czytelnicy udostępnili swoje prywatne zdjęcia, egzemplarze czasopisma L'Osservatore Romano, p. Bogdan Szymczyk znaczki, są również zdjęcia z pogrzebu Jana Pawła II.
Zapraszam do obejrzenia Wystawy w godzinach otwarcia biblioteki

 

galeria>>

 

Wanda Kruszelnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2014)
8 maja - "Dzień bibliotekarza"
8 maja -

Z okazji „Dnia Bibliotekarza”

Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini

serdecznie zaprasza  mieszkańców gminy na recital

Pana Macieja Damięckiego,

który odbędzie się w dniu

8 maja 2014r. o godz. 10.30

w Sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini(kategoria: Aktualności, dodano: 06-05-2014)
„Radośni” w TVP Wrocław
„Radośni” w TVP Wrocław

W środę, 30 kwietnia do Wróblowic i Miękini zawitały dwie ekipy: Polskiego Radia Wrocław z Małgorzatą Majeran-Kokott, realizującą program „Ludowe Przeboje Polskiego Radia Wrocław” oraz Telewizji Polskiej Wrocław. Powodem wizyty było nagranie programu z udziałem zespołu „Radośni”.Czytaj więcej (kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 06-05-2014, odsłon: 666)
Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego
Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniach od 1 do 4 maja na zaproszenie Wójta Gminy Miękini i LKS ODRA Głoska w gminie gościli zawodnicy z sekcji pingpongowej z Klubu TTSG Leinetal Schwarmstedt.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-05-2014, odsłon: 387)
Turniej Bilardowy
Turniej Bilardowy

W dniu 30 kwietnia o godz. 17:00 na świetlicy w Lubiatowie odbył się Turniej Bilardowy o Puchar Wójta Gminy Miękinia w którym brali udział uczestnicy reprezentujący świetlice z Lubiatowa i z Głoski.  Organizatorem turnieju był Instruktor świetlicy w Lubiatowie oraz sołtys i Rada Sołecka. Do turnieju przystąpiło 16-stu zawodników i w rozgrywkach wyłoniono zwycięzcę grupowego oraz indywidualnego. Oba zwycięstwa przypadły w udziale zawodnikom ze Świetlicy w Głosce, którym bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieje na rozgrywkę rewanżową :)

Puchar oraz nagrody rzeczowe zwycięzcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Miękinia. Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom za dobrą zabawę, a Panu Wójtowi, Panu Radnemu oraz Panu Dyrektorowi SOK za przybycie na turniej oraz pomoc w jego realizacji.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 05-05-2014)
Gwiaździsty Rajd Konstytucji
Gwiaździsty Rajd Konstytucji

W 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zaprasza wszystkich chętnych, małych i dużych, młodych i tych nieco starszych na Gwiaździsty Rajd Konstytucji , który odbędzie się 3 maja. 

Rozpoczęcie imprezy o godz. 10:00 na szkółce leśnej w Mrozowie. W programie m.in. konkurencje sportowe, gry i zabawy integracyjne, występy zespołów „Senior” i „Lutynianie”. Na zakończenie imprezy przewidziano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.  Do współpracy zapraszamy także sołectwa z terenu gminy, które mogą wystawić swoje drużyny w turnieju o Puchar Wójta Gminy Miękinia.(kategoria: Aktualności, dodano: 11-05-2014)
2. maja Samorządowy Ośrodek Kultury będzie nieczynny
2. maja Samorządowy Ośrodek Kultury będzie nieczynny

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem  nr 5/A/2014 Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini w sprawie wyznaczenia dodatkowych dni wolnych od pracy dla pracowników,w dniu 2- go maja SOK bedzie nieczynny.(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2014)
Zajęcia na świetlicy w Krępicach

Podczas kwietniowych zajęć na świetlicy wiejskiej w Krępicach dzieci i młodzież wykonywały wielkanocne jajka. Uczestnicy zajęć poznali nowe techniki decoupage, filcowania na sucho przy użyciu wełny czesankowej a a'la faberge. Uczestnicy nauczyli się również łączenia kilku technik, co pozwoliło na wykonanie niepowtarzalnych jajek.

Na kolejnych zajęciach uczestnicy wykorzystali gipsowe figurki, które malowane były farbami akrylowymi.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2014)
Zajęcia dla UTW
Zajęcia dla UTW

Zapraszamy Uniwersytet Trzeciego Wieku z Miękini i Lutyni na zajęcia manualne z linorytu oraz ex librisu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach:

Miękinia - godz.14.00

Lutynia - godz. 17.00

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2014)
Rajd Konstytucji - świetlica Krępice
Rajd Konstytucji - świetlica Krępice

Zapraszamy mieszkańców Krępic na Rajd Konstytucji 3-go Maja organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini. Spotykamy się o godzinie 9.00 przed świetlicą wiejską w dniu 3-go maja z rowerami.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 28-04-2014)
Dofinansowanie od Ministra Kultury
Dofinansowanie od Ministra Kultury

Wniosek Samorządowego Ośrodka Kultury w ramach Programu Wieloletniego Kultura +, otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury zdobywając najwyższą ilość punktów i wsparcie w wysokości 123 687,00 zł.

W ramach projektu pt. „Modernizacja biblioteki publicznej w Mrozowie” przewidziano m.in. naprawę dachu, nową elewację, remont schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Całość inwestycji to 164 916,00 zł. Po zakończeniu zadania biblioteka będzie spełniała wszystkie standardy określone w Certyfikacie Biblioteka+.(kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014)
Zapraszamy do Wilkszyna
Zapraszamy do Wilkszyna

Świetlica wiejska w Wilkszynie zaprasza na nietypowe zajęcia manualne podczas których dzieci będą miały okazję ułożyć własne kompozycje  z nakrętek od plastykowych butelek.(kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014)
Dzień Dziecka w sołectwach
Dzień Dziecka w sołectwach

Z inicjatywy Wójta Gminy Miękinia na tegoroczne obchody Dnia Dziecka każde sołectwo otrzyma środki finansowe. O organizację imprezy mogą ubiegać się zarówno rady sołeckie jak i stowarzyszenia, aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć wniosek do dyrektora SOK z proponowanym programem Dnia Dziecka. Wybrane zostaną najbardziej atrakcyjne propozycje. Ostateczny termin składania wniosków mija 23 maja.   

Poniżej przedstawiamy wysokość dofinansowania dla poszczególnych sołectw:Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014, odsłon: 585)
Wieczór tradycji i kultury łowieckiej
Wieczór tradycji i kultury łowieckiej

W dniu 23 kwietnia w  „Kolibie" Koła Łowieckiego "Odyniec" Zabór Wielki, odbył się "Wieczór tradycji i kultury łowieckiej" organizowany w ramach akcji "Ożywić pola".

Uczestnicy spotkania mieli niecodzienną okazję zobaczyć m.in. występ dzieci i młodzieży z Zaboru Wielkiego w przedstawieniu pt. „Zimowe radości i smutki " i wysłuchać występu sygnalistów łowieckich TRYTON działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ we Wrocławiu. Przeprowadzono także prelekcje na temat: tradycji i kultury łowieckiej,  roli sokolnictwa w łowiectwie, roli Straży Łowieckiej w ochronie zwierząt, roli Lasów Państwowych w ochronie środowiska naturalnego. Oprócz tego uczestnicy imprezy mogli spróbować przysmaków kuchni myśliwskiej. 

Organizatorami wieczoru byli: Małgorzata Czajkowska i Renata Kowaleczko z SOK Miękinia oraz Piotr Leliński z koła łowieckiego "Odyniec".(kategoria: Aktualności, dodano: 25-04-2014)
Zapraszamy na turniej do Wilkszyna
Zapraszamy na turniej do Wilkszyna

Już w najbliższą sobotę, tj. 26 kwietnia zapraszamy na boisko „Orlik” w Wilkszynie. W godz. Od 15:00 – do 18:00 instruktorzy przeprowadzą tzw. turniej sprawnościowy z licznymi konkurencjami sportowymi. Jedno jest pewne, dobra zabaw gwarantowana.(kategoria: Orlik, dodano: 24-04-2014)
Sadzili las
Sadzili las

12 kwietnia dzieci i młodzież z Zaboru Wielkiego i Białkowa wzięły udział w sadzeniu lasu w Nadleśnictwie Miękinia.

Według wskazówek leśników, dzieci przyłożyły się do pracy i zasadziły drzewka młodych jednorocznych sosen. Po pracy wszyscy otrzymali posiłek i słodycze. Wszystkim uczestnikom akcja sadzenia lasu bardzo się spodobała i już zdeklarowali chęć uczestnictwa w niej w przyszłym roku.(kategoria: Aktualności, dodano: 24-04-2014)
Sukces Koła Gospodyń z Wróblowic
Sukces Koła Gospodyń z Wróblowic

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 12 kwietnia, w Pasażu Grunwaldzkim można było spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych, zapoznać się z technikami malowania pisanek oraz posłuchać muzyki ludowej.

Pasaż Grunwaldzki już po raz trzeci był gospodarzem spotkania, a w tym roku po raz pierwszy naszą gminę reprezentowało nowoutworzone Koło Gospodyń Wiejskich z Wróblowic. I okazało się, że reprezentowało z dużym sukcesem, ponieważ ich palma wielkanocna zdobyła zaszczytne II miejsce. Oprócz tego, samo stoisko otrzymało również wyróżnienie, gdzie nagrodą był komplet garnków.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych we Wrocławiu. Prezentacja organizowana jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.(dodano: 16-04-2014)
Sukces zespołu Feniks
Sukces zespołu Feniks

12 kwietnia odbył się IV Dolnośląski Festiwal Tańca, w którym udział wzięło ponad 500 uczestników z całego województwa w tym również nasz zespół Feniks z Miękini, który wrócił do domu z dużym sukcesem. Dziewczyny wytańczyły III miejsce w kategorii Freestyle. Gratulujemy!

 dyplomy>>(kategoria: Aktualności, dodano: 16-04-2014)
Wielkanocne tradycje na świetlicy w Mrozowie
Wielkanocne tradycje na świetlicy w Mrozowie

Podczas ostatnich warsztatów mieszkańcy Mrozowa mieli okazję nauczyć się własnoręcznego wykonywania Palm Wielkanocnych. Jako że nasz region zamieszkują ludzie przybyli z różnych zakątków Polski, palmy wykonane zostały z pomieszaniem  wielu stylów. Nie zabrakło bukszpanu, bazi czy suszonych traw i kwiatów. Splendoru i życia nadały im kwiaty  zrobione  z bibuły. Na kolejnych warsztatach poprowadzonych przez p. Dorotę Kozyrę  uczestnicy ozdabiali pisanki metoda decoupage.  Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych warsztatach organizowanych w Świetlicy.

 

galeria>>

 

Piotr Badzioch(kategoria: Aktualności, dodano: 16-04-2014)
Wystawa Bike Maraton - biblioteka w Mrozowie
Wystawa Bike Maraton - biblioteka w Mrozowie

Serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć -  Bike Maraton 2014 autorstwa Pana Romana Bychawskiego. Wystawę można oglądać w bibliotece publicznej w Mrozowie w godzinach otwarcia biblioteki.

 

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 16-04-2014)
Dzień czekolady w Radakowicach
Dzień czekolady w Radakowicach

Dnia 22 kwietnia godz. 17:00 zapraszamy dzieci do świetlicy wiejskiej w Radakowicach na degustacje różnych smaków czekolady.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 15-04-2014)
Warsztaty w Radakowicach
Warsztaty w Radakowicach

W pierwszym tygodniu kwietnia na świetlicy wiejskiej w Radakowicach odbywały się warsztaty manualne, podczas których wykonywano ozdoby świąteczne. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wykonane ozdoby udekorują wnętrze.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 15-04-2014)
Uniwersytet ze spektaklem we Wrocławiu
Uniwersytet ze spektaklem we Wrocławiu

W piątek, 11 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim, odbyło się spotkanie pn. „Wielkanocna Baba”. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia był występ Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z widowiskiem „Misterium Męki Pańskiej”. Spektakl zrobił ogromne wrażenie, a jego skrót będzie można obejrzeć w Telewizyjnym Klubie Seniora w najbliższy czwartek. Natomiast całość – „na żywo” – zostanie wystawiona w niedzielę, 13 kwietnia w kościele w Miękini.  

Impreza organizowana była przez Departament Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu wraz z Platformą Wiedzy Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Dolnośląskim Forum Integracji Seniorów.(kategoria: MUTW, dodano: 11-04-2014, 1 komentarz)
Dzień czekolady
Dzień czekolady

W dniu 11 kwietnia, o godz. 16:00  zapraszamy do świetlicy w Głosce na "Dzień czekolady".(kategoria: Aktualności, dodano: 09-04-2014)
Najlepszy wójt na Dolnym Śląsku
Najlepszy wójt na Dolnym Śląsku

Miło nam poinformować, że Wójt Gminy Miękinia zwyciężył w rankingu ogłoszonym przez Gazetę Wrocławską na „Najlepszego Wójta Gminy na Dolnym Śląsku”.

O zaszczytny tytuł najlepszego wójta walczyło w tym roku 73 włodarzy gmin, spośród których Jan Marian Grzegorczyn otrzymał najwięcej głosów, bo aż 44 781.
Gratulujemy sukcesu!

 (kategoria: Aktualności, dodano: 09-04-2014)
Nowości książkowe - biblioteka w Lutyni
Nowości książkowe - biblioteka w Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

serdecznie zapraszam do odwiedzenia biblioteki w Lutyni po nowości książkowe.

 

Agata OnyśkoCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-04-2014, odsłon: 455)
Zajęcia w Głosce
Zajęcia w Głosce

Na świetlicy w Głosce dzieci i młodzież przygotowywały się do już świąt wykonując ozdoby, jednak w międzyczasie, aby uprzyjemnić zajęcia, zorganizowały sobie „dzień naleśnika”.  (kategoria: Aktualności, dodano: 08-04-2014)
Wernisaż Sabiny Marii Grzyb
Wernisaż Sabiny Marii Grzyb

W dniu  6 kwietnia odbył się wernisaż Sabiny Marii Grzyb pt. "FUZJA".

Studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplomowana projektantka i stylistka ubioru, laureatka konkursu dla młodych projektantów Dolnego Śląska w 2009 r. w kilku słowach o swojej pasji:

 

 „… od dzieciństwa przejawiam zainteresowanie sztuką i tworzeniem. Obrazy są wynikiem nieustających poszukiwań i inspiracji szeroko pojętą przyrodą. Moja interpretacja wyrażona jest głównie poprzez fuzję części natury i ludzi”.

Wystawa potrwa do 18 kwietnia. Zapraszamy

galeria zdjęć>>>(dodano: 07-04-2014)
Zapraszamy na warsztaty do Brzeziny
Zapraszamy na warsztaty do Brzeziny

Na świetlicy wiejskiej w Brzezinie, pod okiem instruktora i pań z Koła Gospodyń Wiejskich, odbywają się warsztaty wyrobu ozdób świątecznych. Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia.(kategoria: Aktualności, dodano: 07-04-2014)
Harmonogram zajęć 2014 - ORLIK w Lutyni

W załączeniu przedstawiamy Harmonogram zajęć sportowych prowadzonych na boisku Orlik w Lutyni w roku 2014.

 

Harmonogram>>(kategoria: Orlik, dodano: 04-04-2014)
Świętowali zwycięstwo
Świętowali zwycięstwo

3 kwietnia odbyła się uroczysta próba zespołu "Radośni", na której świętowano  zwycięstwo w Zimowej Edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. W spotkaniu wziął również udział wójt gminy Jan Marian Grzegorczyn, który oprócz gratulacji przekazał kapeli nowe skrzypce lutnicze oraz tort.

Mieszkańcy gminy będą mogli posłuchać „na żywo” zwycięskiej grupy  już 17 maja, bowiem zespół Radośni będzie gospodarzem Europejskiego Dnia Sąsiada w Miękini.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 04-04-2014)
Spotkania w świetlicy w Prężycach
Spotkania w świetlicy w Prężycach

11 kwietnia 2014r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w świetlicy w Prężycach odbędzie się spotkanie dzieci i młodzieży pod hasłem "Młodzież czyta dzieciom". Celem tego spotkania jest propagowanie i zachęcenie dzieci do czytania książek.

25 kwietnia 2014r. odbędą się zawody sportowe na boisku - mecz w piłkę siatkową oraz liczne zabawy i konkursy, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.

 

Regina Jarosińska(kategoria: Aktualności, dodano: 04-04-2014)
Warsztaty w Brzezinie
Warsztaty w Brzezinie

W piątek tj. 4 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy do świetlicy w Brzezinie na warsztaty wyrobu ozdób świątecznych.  (kategoria: Aktualności, dodano: 03-04-2014)
Warsztaty MUTW w kwietniu
Warsztaty MUTW w kwietniu

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć, warsztatów i wyjazdów Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na miesiąc kwiecień.  Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 03-04-2014, odsłon: 611)
Wielkanocne tradycje
Wielkanocne tradycje

Świetlica w Brzezince Średzkiej zaprasza na warsztaty manualne, podczas których wykonywać będziemy Palmy Wielkanocne. Zapraszamy w piątek 4 kwietnia o godz. 17:00, w sobotę 5 kwietnia o godz. 16:00, w niedzielę 6 kwietnia o godz. 13:00.

Teresa Jackowska (kategoria: Aktualności, dodano: 03-04-2014)
Turniej bilardowy
Turniej bilardowy

W dniu 30 kwietnia o godz. 17:00 na świetlicy w Lubiatowie odbędzie się turniej bilardowy o Puchar Wójta Miękini. Informacje i zapisy u instruktora świetlicy.  (kategoria: Aktualności, dodano: 03-04-2014)
Zapraszamy na wieczór tradycji i kultury łowieckiej
Zapraszamy na wieczór tradycji i kultury łowieckiej

Zapraszamy mieszkańców Zaboru Wielkiego w dniu 23 marca o godz.16.00

na "Wieczór tradycji i kultury łowieckiej" organizowany w ramach akcji "Ożywić pola", który odbędzie się w "Kolibie" Koła Łowieckiego "Odyniec" Zabór Wielki.

Program spotkania:

*Występ sygnalistów łowieckich TRYTON działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ we Wrocławiu .

*Występ dzieci i młodzieży z Zaboru Wielkiego w przedstawieniu pt. „Zimowe radości i smutki " i wiersz „ Trznadle".

*Prelekcja na temat tradycji i kultury łowieckiej.

*Prelekcja pt. "Sokolnictwo w łowiectwie"

*Rola Straży Łowieckiej w ochronie zwierząt .

*Rola Lasów Państwowych w ochronie środowiska naturalnego.

*Degustacja kuchni myśliwskiej.

organizatorzy: Koło łowieckie "Odyniec"
i SOK Miękinia- świetlica Zabór Wielki.

Małgorzata Czajkowska

 (kategoria: Aktualności, dodano: 01-04-2014, 1 komentarz)
Zielnik w Zaborze
Zielnik w Zaborze

21 marca na zajęciach przygotowywaliśmy sadzonki ziół dziurawca, szałwi oraz arcydzięgla. Są to zioła wieloletnie. Sadzonki zostaną wykorzystane do obsadzenia remizy śródpolnej w kolejnym etapie realizacji akcji "ożywić pola".
Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 01-04-2014)
Warsztaty ozdób świątecznych
Warsztaty ozdób świątecznych

Od czwartku zapraszamy mieszkańców Wilkszyna do świetlicy wiejskiej na warsztaty wykonywania ozdób świątecznych.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-04-2014)
Zapraszamy na zajęcia do świetlicy w Krępicach
Zapraszamy na zajęcia do świetlicy w Krępicach

Serdecznie zapraszamy na zajęcia manualne do świetlicy w Krępicach, które odbędą się w dniach 01-03.04.2014r. Na zajęciach wykonamy jajka wielkanocne metodą filcowania przy użyciu wełny czesankowej. Prosimy o przyniesienie ze sobą jajek styropianowych.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 01-04-2014)
„Radośni” najlepsi!
„Radośni” najlepsi!

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz zespół „Radośni” z Wróblowic zdobył pierwsze miejsce w Zimowej Edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. W łącznej punktacji zdobył ponad 4,5 tys. głosów, wyprzedzając swoją konkurencję o ponad tysiącem głosów.  Nagrodą dla zwycięzców jest nagranie profesjonalnej płyty w studiu Radia Wrocław i występ na Festiwalu Kultury Ludowej  w Operze Wrocławskiej.  

Zespół „Radośni” dziękuje wszystkim, którzy oddali na nich głosy.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 31-03-2014)
Zajęcia na świetlicy w Białkowie
Zajęcia na świetlicy w Białkowie

Dzieci i młodzież uczęszczająca do świetlicy w Białkowie codziennie uczy się czegoś nowego. W tym tygodniu wykonali już kartki wielkanocne techniką orgiami, jaja wielkanocne w formie karczocha, wazony oraz róże z krepiny.(kategoria: Aktualności, dodano: 27-03-2014)
Zajęcia w Radakowicach
Zajęcia w Radakowicach

Od 1 do 4 kwietnia na świetlicy wiejskiej w Radakowicach odbędą się warsztaty wykonywania jajek techniką decupage oraz ozdób świątecznych. Serdecznie zapraszamy

Teresa Wojnicka  (kategoria: Aktualności, dodano: 27-03-2014)
Zapraszamy na zajęcia plastyczne - świetlica Krępice
Zapraszamy na zajęcia plastyczne - świetlica Krępice

Zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Krępicach na zajęcia plastyczne w dniach 25,27,28 marca.
Podczas zajęć wykonane będą między innymi duże wycinanki i malowanki Wielkanocne ,które udekorują dużą salę świetlicy.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 24-03-2014)
Wielkanocne jajka metodą decoupage w świetlicy w Krępicach
Wielkanocne jajka metodą decoupage w świetlicy w Krępicach

W dniach od 18 do 21 marca na świetlicy wiejskiej w Krępicach odbyły się zajęcia manualne z wykonywania wielkanocnych jajek metoda decoupage.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko w śród dzieci i młodzieży ale także u osób dorosłych.
Podczas zajęć wykonano wiele kolorowych jajek ,które między innymi udekorują wnętrze świetlicy.

 

galeria>>

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 24-03-2014)
W Radakowicach pożegnano zimę
W Radakowicach pożegnano zimę

Jak co roku 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny dzieci ze świetlicy wiejskiej w Radakowicach żegnały zimę, a witały wiosnę. W wielkiej paradzie, niosąc Marzannę przez wieś z okrzykami radości. Jako symbol odchodzącej zimy spalono kukłę.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 24-03-2014)
Głosuj na „Radosnych”
Głosuj na „Radosnych”

Przypominamy, że jeszcze tylko przez tydzień można głosować na nasz zespół ludowy „Radośni”, który rywalizuje w kolejnej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, gdzie nagrodą główną jest nagranie płyty w profesjonalnym studio.

Głosy można oddawać wysyłając sms pod numer 72280 w treści wpisując: RW KAPELA RADOŚNI (koszt2,46 zł z Vat).

Plebiscyt trwa do 30 marca.(kategoria: Aktualności, dodano: 21-03-2014)
Wiosenny bukiet
Wiosenny bukiet

W środę na zajęciach na świetlicy wspólnie zrobiliśmy wiosenny bukiet kwiatów z bibuły,który będzie również dekoracją naszego wiosennego stołu na piątkowych zajęciach kulinarnych.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 21-03-2014)
Informacja dla czytelników
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 21.03.2014r. (piątek) biblioteka publiczna w Lutyni będzie czynna w godzinach 10.00-15.00.

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 20-03-2014)
Informacja dla czytelników
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 22.03.2014r. (sobota) biblioteka publiczna w Wilkszynie będzie czynna w godzinach 10.00-12.00. W dniu 25.03.2014r. biblioteka będzie nieczynna (wolny dzień za pracującą sobotę).

 

Serdecznie zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 20-03-2014)
Młodzież Zapobiega Pożarom – turniej wiedzy
Młodzież Zapobiega Pożarom – turniej wiedzy

20 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku naprawdę warto było wystartować, ponieważ nagrodami głównymi były rowery ufundowane przez wójta gminy oraz nadleśniczego.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-03-2014, odsłon: 429)
Świetlica w Mrozowie zaprasza
Świetlica w  Mrozowie zaprasza

W każdy  wtorek  i czwartek o godz. 18:00 na zajęcia sportowe: aerobik.  W każdy piątek o godz. 18:30 na  zajęcia manualne. Tematem trzech kolejnych spotkań będą:  dekorowanie pisanek metodą decoupage i tradycyjną, przygotowanie palm wielkanocnych, tworzenie  kompozycji o tematyce Świąt Wielkanocnych.  (kategoria: Aktualności, dodano: 19-03-2014)
Zapraszamy na wystawę
Zapraszamy na wystawę

Już 6 kwietnia o godz. 17:00, zapraszamy na otwarcie wystawy malarskiej, młodej artystki Sabiny Marii Grzyb pt. "FUZJA".  Będzie to interpretacja własna szeroko pojętej przyrody. Większość obrazów malowana jest impastem. Techniką akrylową na płótnie.

Malarka mieszka w Głosce i jest studentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby.

Wystawa w Sali Ośrodka Kultury w Miękini potrwa do 18 kwietnia.  (kategoria: Aktualności, dodano: 19-03-2014)
„Kurs komputerowy nie tylko dla seniorów”
„Kurs komputerowy nie tylko dla seniorów”

W ramach „Programu Rozwoju Bibliotek” Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini będzie prowadziła „Kurs komputerowy nie tylko dla seniorów”. Na kursie uczestnicy będą uczyli się korzystania z: komputera, urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner, ksero) oraz  aparatu fotograficznego. Kurs rozpocznie się od 1 kwietnia 2014r. i będzie prowadzony przez bibliotekarza – Zytę Miciak.

Zapisy na kurs pod nr tel. 71-735-92-03, e-mail: zyta.miciak@kultura.miekinia.pl lub osobiście w GBP w Miękini. Serdecznie zapraszamy!(kategoria: Aktualności, dodano: 19-03-2014)
Zakończenie kursu „Komputerowa Akademia Seniora”
Zakończenie kursu „Komputerowa Akademia Seniora”

Zakończyliśmy kurs „Komputerowa Akademia Seniora”. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Janukowicz – opiekunce wolontariatu, wolontariuszom prowadzącym kurs, uczestniczkom kursu. Dziękujemy za współpracę Pani Monice Międzyrzeckiej – kierownikowi GOPS. Bardzo dziękujemy Pani Gabrieli Gronek-Bednarczyk - kierownik RPiR za upominki dla wolontariuszy.

 

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 19-03-2014)
Pierwszy dzień wiosny w Zaborze Wielkim
Pierwszy dzień wiosny w Zaborze Wielkim

W piątek 21 marca zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia kulinarne po hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo". Na zajęciach będziemy przygotowywać pomysłowe i kolorowe kanapki, każdy będzie przygotowywał kanapki takie jak lubi wykorzystując kolorowe warzywa, nabiał itp. Zapraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-03-2014)
Powitanie Wiosny w Radakowicach
Powitanie Wiosny w Radakowicach

Dnia 21 marca o godz. 16:00 dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej w Radakowicach będą żegnały Panią Zimę, a witały Wiosnę. Serdecznie zapraszamy.

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 18-03-2014)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

Podczas zajęć manualnych prowadzonych dla MUTW wykonane zostały postacie przy użyciu powertex-u .
Na kolejnych zajęciach wykonywane będą ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.(kategoria: MUTW, dodano: 18-03-2014)
Zapraszamy na warsztaty
Zapraszamy na warsztaty

Od 18 marca do 21 marca na świetlicy wiejskiej w Krępicach odbędą się zajęcia wykonywania Wielkanocnych jajek  techniką decoupage. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie na zajęcia styropianowych jajek lub wydmuszek.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-03-2014)
Zajęcia w Krępicach
Zajęcia w Krępicach

Na świetlicy wiejskiej w Krępicach podczas zajęć decoupage dzieci i młodzież odnowiły cztery stare stoliki oraz udekorowały butelki od płynu do naczyń i mydła oraz doniczki. Użyto metody topowania, cieniowania, sękacza jednoskładnikowego i postarzania świecą.

Oprócz tego podczas zajęć plastycznych na dzieci wykonały wiosenną tablicę na której znalazły się: kwiatki, żabka, kotek, rybka, zajączek, biedronka, motylek, ślimak oraz kurczaczek wszystkie postacie wykonane zostały z kółkowego origami.

 

galeria>>

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 18-03-2014)
Warsztaty manualne w Zaborze
Warsztaty manualne w Zaborze

W sobotę 15 marca odbyły się zajęcia manualne podczas, których robiliśmy kwiatki z bibuły. Pomysł na róże wzięliśmy z gazety, płatki kwiatów wykonane są z podwójnej warstwy bibuły, a brzegi zwijane są na długich wykałaczkach. Jest to zajęcie pracochłonne, ale efekt końcowy jest zadowalający.
Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 18-03-2014)
Dzień Kobiet w świetlicy w Lubiatowie
Dzień Kobiet w świetlicy w Lubiatowie

Dnia 9 marca 2014r. o godz. 15.00 z okazji Dnia Kobiet gościliśmy na Świetlicy  Wiejskiej Panie z Lubiatowa i Zaboru Małego. Wszystkie Panie tradycyjnie zostały przywitane kwiatkiem - zadbał o to nasz Sołtys.  Atrakcją tegorocznej imprezy był występ Pań Seniorek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z przedstawieniem teatralnym "Czerwony Kapturek...".  Dziękujemy Paniom Seniorkom za dobrą zabawę.

galeria>>

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 17-03-2014)
Praca - boisko ORLIK Wilkszyn
Praca - boisko ORLIK Wilkszyn

Samorządowy Ośrodek Kultury ogłasza nabór na stanowisko ANIMATORA Orlik 2012

- umowa zlecenie na okres od kwietnia  do października 2014r.

Wymiar czasu pracy - do 30 godzin / miesiąc

BOISKO ORLIK WILKSZYN

 

 Czytaj więcej (kategoria: Orlik, dodano: 14-03-2014, odsłon: 726)
Wspólne święto w Brzezince Śr.
Wspólne święto w Brzezince Śr.

9 marca na świetlicy w Brzezince Średzkiej odbył się koncert zespołów " Lutynianie" i "Senior" z Miękini. Licznie przybyli mieszkańcy mile spędzili niedzielne popołudnie świętując Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn delektując się słodkim poczęstunkiem.

Teresa Jackowska i Dorota Dąbrowa(kategoria: Aktualności, dodano: 13-03-2014)
Modernizacja biblioteki w Wilkszynie
Modernizacja biblioteki w Wilkszynie

Wielkie zmiany w bibliotece w Wilkszynie – w roku 2013 przemalowano pomieszczenia, zamontowano nowe oświetlenie, zakupiono nowe meble biurowe. Dzięki projektowi „Program Rozwoju Bibliotek” biblioteka otrzymała 2 komputery stacjonarne, aparat cyfrowy oraz urządzenie wielofunkcyjne. W roku 2014 do biblioteki zostały zakupione nowe regały. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników do odwiedzenia zmodernizowanej biblioteki w Wilkszynie!

 

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 12-03-2014)
„Babski wieczór” w Zaborze
„Babski wieczór” w Zaborze

W sobotę, 8 marca, na świetlicy w Zaborze Wielkim odbyło się spotkanie pod hasłem "Babski wieczór ", panie przygotowały ciasta i sałatki. Podczas imprezy wspominały przeróżne zabawne sytuacje z życia wsi. Ogólnie spędziłyśmy miły i wesoły wieczór.

Małgorzata Czajkowska

 (kategoria: Aktualności, dodano: 12-03-2014)
Książka roku 2013!
Książka roku 2013!

Książka roku 2013 - największą ilość wypożyczeń w 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini uzyskała książka Anny Birger "Skrywana przeszłość".

 

Opis książki:

Są szuflady, które na zawsze powinny pozostać zamknięte…
Laura po latach spędzonych z dala od rodzinnego domu dostaje telegram. Wieści o tym, że jej babka – niegdyś bliska osoba, z którą była skłócona, nagle i niespodziewanie odchodzi. Za namową swej nowej rodziny wsiada w samolot, by pożegnać przeszłość. Zamknąć rozdział, który od lat nie daje jej spokoju. Na miejscu okazuje się, że otrzymała nieoczekiwany spadek. Nie dom, nie pieniądze, nie rodzinne pamiątki. Tylko plik tajemniczych zeszytów. Okazuje się, że są to zapiski babki, dotyczące czasów wojny. I tak, jadąc w niespodziewaną podróż, pozna tragiczną historię, o której nic nie wie i nigdy nic wiedzieć nie chciała, a która może zmienić jej życie. Czytając, pogrąży się w świat, który nie powinien istnieć. Nigdy! Ani wtedy, ani teraz, ani jutro…

 

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Skrywana_przeszlosc-p-31801-1-30-.html(kategoria: Aktualności, dodano: 12-03-2014)
Dzień kobiet w Radakowicach
Dzień kobiet w Radakowicach

9 marca w świetlicy w Radakowicach Panie świętowały Dzień Kobiet. Był słodki poczęstunek i w radosnej atmosferze spędziły mile wieczór. 

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 12-03-2014)
Dzień kobiet w Lutyni
Dzień kobiet w Lutyni

Ponieważ mieszkanki gminy Miękinia lubią dobrą zabawę oraz muzykę i nie negują Dnia Kobiet, spotkały się 8 marca w Lutyni na wspólnym świętowaniu. Frekwencja dopisała nam wyjątkowo. Na imprezie pojawiło się około 200 pań. Wszystkie one zostały obdarowane przez wójta kwiatami, a na deser, poza słodkim poczęstunkiem, mogły obejrzeć i wysłuchać przygotowanych dla nich występów. Oprócz programu artystycznego przygotowanego przez uczniów gimnazjum, na scenie wystąpili: chór „Veni, vidi, vici”, zespoły „Senior” i „Lutynianie” oraz kapela „Radośni”, niemałe wrażenie i gromkie salwy śmiechu spowodował występ kabaretu „Bałamutki” z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zabawa trwała do wieczora.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-03-2014)
Ferie na świetlicy w Prężycach
Ferie na świetlicy w Prężycach

W czasie trwania ferii dzieci z Prężyc uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach które odbywały się w świetlicy i na boisku. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, a także wycieczki piesze po najbliższej okolicy.

Regina Jarosińska(kategoria: Aktualności, dodano: 10-03-2014)
Ferie w Mrozowskiej Świetlicy
Ferie w Mrozowskiej Świetlicy

Tegoroczne ferie na Świetlicy w Mrozowie upłynęły pod znakiem sportowej rywalizacji i warsztatów manualnych. Rozegrany został turniej tenisa stołowego oraz turniej bilardowy.

Walka była zacięta i emocjonująca, ostatecznie w turnieju tenisa zwyciężyli: I miejsce Tomasz Makowski, II miejsce Władysław Jóźwiak, III miejsce Jerzy Solecki

Natomiast w drużynowym turnieju bilardowym nie mieli sobie równych: I miejsce Mieczysław Jóźwiak i Tomasz Makowski, II miejsce Jerzy Solecki i Krzysztof Solecki, III Miejsce Krzysztof Majcherek i Kamil Kaczorowski

Najmłodsi oraz dorośli miłośnicy prac twórczych, wzięli udział w warsztatach ręcznego wyrobu i zdobienia świec. Przy użyciu różnorodnych form, zapachów i barwników wykonywali świece według własnych gustów i upodobań. Owoce pracy warsztatowej zdobią teraz półki i stoliki w domach uczestników. Do dyspozycji odwiedzających świetlicę była również gra interaktywna, przypadła do gustu szczególnie najmłodszym. Rozegrane zostały mini turnieje w kręgle i tenisa ziemnego.

Piotr Badzioch(kategoria: Aktualności, dodano: 10-03-2014)
Turniej na zakończenie ferii
Turniej na zakończenie ferii

Z okazji zakończenia ferii zimowych, 28 lutego w Głosce przeprowadzony został Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Miękinia.  (kategoria: Aktualności, dodano: 10-03-2014)
Zajęcia na świetlicy w Brzezince Średzkiej
Zajęcia na świetlicy w Brzezince Średzkiej

Początek ferii rozpoczął się występem teatrzyku Art-re z Krakowa ze sztuką pt. „Wilk i Zając". Dzieci świetnie się bawiły razem z aktorami. Następne dni upłynęły w wiosennych nastrojach. Gry w ping-ponga na sali i gry w piłkę na boisku przy świetlicy umilały czas ferii. Słodkie poczęstunki przygotowane przez same dzieci sprawiły, że frekwencja z dnia na dzień była coraz większa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wykonywania świeczek zapachowych. Każde dziecko wykonane przez siebie świeczki zabrało do domu. Na tradycyjny tłusty czwartek upiekliśmy chrusty. Wiosenna pogoda sprawiła , że wspólne spacery połączyliśmy z porządkami wokół świetlicy i nie tylko.

Teresa Jackowska(kategoria: Aktualności, dodano: 07-03-2014)
Podsumowanie ferii - Zabór Wielki
Podsumowanie ferii - Zabór Wielki

Ani jeden dzień ferii w Zaborze Wielkim nie był nudny. A dzięki instruktorce świetlicy dzieci codziennie miały mnóstwo dobrej i urozmaiconej zabawy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-03-2014, odsłon: 542)
Zapraszamy do Krępic
Zapraszamy do Krępic

Zapraszamy mieszkańców Krępic do świetlicy wiejskiej w środę, czwartek i piątek na naukę decoupage.(kategoria: Aktualności, dodano: 05-03-2014)
Ostatki z MUTW
Ostatki z MUTW

Jedno na pewno trzeba przyznać, nikt nie umie się tak bawić jak Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Po raz kolejny udowodnili to na zabawie ostatkowej w dniu 1 marca. W imprezie udział wzięli także członkowie UTW z Lutyni oraz zespół „Radośni” z Wróblowic.(kategoria: MUTW, dodano: 05-03-2014)
Zapraszamy do Księginic
Zapraszamy do Księginic

Z okazji Dnia Kobiet serdecznie zapraszam mieszkańców wsi Księginice do świetlicy na spotkanie, które odbędzie się 7 marca (piątek) o godzinie 18:00.
Instruktor świetlicy Elżbieta Kozik.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 05-03-2014)
Dzień Kobiet w Brzezinie
Dzień Kobiet w Brzezinie

Dnia 1 marca w świetlicy w Brzezinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Dziękujemy wszystkim Paniom, szczególnie tym, które przybyły do nas z sąsiednich miejscowości, za wspólną zabawę.

Koło Gospodyń Wiejskich i Irena Grzywna.(kategoria: Aktualności, dodano: 05-03-2014)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.1366
Website engine's code is WebMan