Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu
Aktualności
Świetlice
Biblioteki
Zespół Feniks
Zespół ludowy
Sekcje
Boiska wielofunkcyjne
Galeria zdjęć
Albumy
Kontakt
Księga gości
Forum
Zamówienia
Wyszukiwarka
Kalendarz wydarzeń
Statut SOK
Biblioteki
Miękinia
Lutynia
Mrozów
Wilkszyn
Świetlice
Białków
Brzezinka Średzka
Gałów
Głoska
Krępice
Lubiatów
Brzezina
Lutynia
Księginice
Łowęcice
Mrozów
Prężyce
Radakowice
Wilkszyn
Wróblowice
Zabór Wielki
Źródła
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 5
Dzisiaj odsłon: 22
Ogółem wizyt: 265 544
Ogółem odsłon: 493 466

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Ferie w świetlicy w Gałowie
Ferie w świetlicy w Gałowie

W pierwszym tygodniu ferii oprócz zajęć sportowych i plastycznych odbyły się zajęcia kulinarne z nauką robienia chrustów. Dzieci chętnie pomagały w wycinaniu oraz pieczeniu chrustów. Na zajęciach plastycznych wykonywali figurki gipsowe, a następnie malowali według własnej koncepcji. Robili także kartki okolicznościowe metodą qiullingu oraz wspólną pracę plastyczną o tematyce wiosennej. W drugim tygodniu ferii odbył się turniej tenisa stołowego oraz w warcaby z dziećmi z Wróblowic. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Dzieci i młodzież chętnie korzystali z pracowni komputerowej oraz angażowali się w zajęcia sportowe tj. tenis stołowy, piłkarzyki, zbijanego, zabawy ze skakanką oraz chustą klanzy.  

 

Danuta Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 05-03-2014)
Zakończenie ferii w Radakowicach
Zakończenie ferii w Radakowicach

Finałem kończących się ferii zimowych była zabawa karnawałowa, oraz  turniej gier planszowych. Dzieci wykazały się wielką rywalizacja między sobą. Wszyscy uczęstnicy zajęć świetlicowych zostali nagrodzeni i mieli słodki poczęstunek.

 

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 05-03-2014)
Festiwal puzzli
Festiwal puzzli

W dniu 26 lutego dzieci i młodzież z Lubiatowa rywalizowały w zawodach układania puzzli. Wszyscy wykazali się ogromną cierpliwością, która została nagrodzona słodyczami.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 04-03-2014)
Spotkanie integracyjne
Spotkanie integracyjne

W dniu 25 lutego dzieci i młodzież z Lubiatowa i Zaboru Wielkiego spotkały się w Zaborze Wielkim. Wspólnie bawiły się ćwicząc kroki taneczne przy konsoli xbox. Dużym zainteresowaniem cieszył się stół bilardowy, który oblegany był od początku zabawy do samego końca.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 04-03-2014)
Wspólne pieczenie ciasteczek
Wspólne pieczenie ciasteczek

W dniu 24 lutego zamieniliśmy Świetlicę Wiejską w wyborną ciastkarnię. Dzieci z Lubiatowa i z Zaboru Małego wyrabiały ciasto oraz dekorowały i oczywiście wypiekały pyszne ciasteczka.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 04-03-2014)
Dzień Kobiet w Lubiatowie
Dzień Kobiet w Lubiatowie

Dnia 9 marca o godz. 15.00 tradycyjnie zapraszamy Panie z Lubiatowa i Zaboru Małego na Dzień Kobiet. Na Świetlicy Wiejskiej odbędzie się przedstawienie teatralne dla dorosłych: "Czerwony Kapturek..." i jak co roku będziemy miały okazję spotkać się przy słodkim poczęstunku.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 03-03-2014)
Zajęcia plastyczne i dzień sportu w Lubiatowie
Zajęcia plastyczne i dzień sportu w Lubiatowie

W dniu 27 lutego na świetlicy w Lubiatowie dzieci wspólnie przygotowywały kartki okolicznościowe oraz kwiaty i maskotki z bibuły. Wspólnie spędzony czas umilał słodki poczęstunek.

Natomiast s dniu 28 lutego na świetlicy odbywały się zabawy sportowe. Dzieci rywalizowały w takich dyscyplinach jak: tenis stołowy, koszykówka i piłkarzyki :)

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 03-03-2014)
Świetlica Lubiatów / Spotkanie integracyjne / Zakończenie ferii zimowych 2014
Świetlica Lubiatów / Spotkanie integracyjne / Zakończenie ferii zimowych 2014

1 marca dzieci i młodzież z Lubiatowa i Zaboru Wielkiego spotkały się na zorganizowanym w Lubiatowie ognisku. Mieliśmy okazję razem rozegrać mecz piłki nożnej i tenisa stołowego. Ferie zimowe zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek oraz słodkim poczęstunkiem.

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 03-03-2014)
Podsumowanie ferii w Głosce
Podsumowanie ferii w Głosce

Ferie w Głosce rozpoczęły i zakończyły się dyskotekami. To, co dobre szybko się kończy i tak właśnie było w przypadku minionych ferii.

Przez okres dwóch tygodni, dzieci i młodzież, spotykały się codziennie na świetlicy w Głosce. Wszyscy chętnie angażowali się w proponowane zajęcia – malowali, rysowali, wycinali i robili piękne wystawy swoich prac.

Codziennie korzystaliśmy z sali sportowej - graliśmy w siatkę, tenisa, bilard. Dzięki pięknej pogodzie wyszliśmy na spacer nad Jeziorkę, a w tłusty czwartek każdy mógł skosztować przepysznych pączków. O poczęstunek i napoje dla dzieci i młodzieży przez cały okres ferii zadbał sołtys Głoski – pan Kazimierz Wielgus.

Nasza młodzież spisała się fantastycznie, bez problemu robili to, o co się ich poprosiło, zachowywali się grzecznie i licznie uczestniczyli w organizowanych imprezach.

Iwona Mucha(kategoria: Aktualności, dodano: 03-03-2014)
Kolejny już sukces seniorów z Miękini
Kolejny już sukces seniorów z Miękini

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Departament Polityki Zdrowotnej, Platforma Wiedzy i Wymiany Doświadczeń Dolnośląskich Seniorów oraz Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu był organizatorem I Dolnośląskiego Przeglądu Artystycznie Zakręconych Seniorów

pod hasłem ”Bo radość jest w nas”.

W dniach 26 i 27 lutego we Wrocławiu przy szczelnie wypełnionej widowni prezentowali się „Zakręceni Seniorzy”. Oczywiście nie zabrakło tam seniorów z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Reprezentowali nas : grupa wokalna „Senior” z Miękini, grupa wokalna „Lutynianie” oraz Kabaret „Bałamutki”.

Kabaret „Bałamutki” zajął II miejsce w kategorii kabarety, natomiast pani Janina Kitajczuk i pan Stanisław Ziejka zajęli II miejsce w kategorii duety. Wyróżnienia otrzymali: pani Helena Homa oraz grupy wokalne „Senior” i „Lutynianie”.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie ,a naszym Seniorom gratulujemy i życzymy dalszej pogody ducha i sukcesów.

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 03-03-2014)
Zapraszamy na koncert
Zapraszamy na koncert

Zapraszamy  wszystkich  chętnych  do wysłuchania  koncertu  w  wykonaniu  zespołu  „Lutynianie” do   świetlicy   wiejskiej  w  Brzezince Średzkiej dnia  9 marca ( niedziela) o godz.15.00.

sołtys i rada sołecka

Brzezinki Średzkiej

                                                                              (kategoria: Aktualności, dodano: 27-02-2014)
Koło Gospodyń - dzieciom
Koło Gospodyń - dzieciom

W dniu 23 lutego Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblowicach zorganizowało bal karnawałowy dla dzieci. W programie imprezy nie zabrakło m.in.: malowania buzi, lepienia figurek z masy solnej, wykonywania karnawałowych masek, poczęstunku przygotowanego przez KGW i oczywiście zabawy tanecznej.(kategoria: Aktualności, dodano: 27-02-2014)
Turnieje we Wróblowicach
Turnieje we Wróblowicach

W dniu 26 lutego dzieci z Wróblowic i Gałowa rozegrały miedzy sobą mecze w Turnieju Tenisa Stołowego oraz warcabach. Bardzo silną drużyną w warcaby okazały się Wróblowice, natomiast w turnieju tenisa górował Gałów.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrody.

Ewa Flaczyk(kategoria: Aktualności, dodano: 27-02-2014)
Biblioteka czynna w niedzielę!
Biblioteka czynna w niedzielę!

Drogi Czytelniku,

serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia biblioteki w Miękini w niedzielę 02.03.2014r. (zamiast soboty 01.03.2014r.) w godzinach 10.00-14.00.

Przyjdź po ciekawą lekturę, skorzystaj z bezpłatnego dostępu do Internetu!(kategoria: Aktualności, dodano: 26-02-2014)
Informacja dla czytelników
Informacja dla czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w dniu 28.02.2014r. Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini będzie nieczynna.

 

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 26-02-2014)
Rozgrywki we Wróblowicach
Rozgrywki we Wróblowicach

26 lutego o godz. 15:30 zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki w warcaby i gry planszowe oraz tenisa stołowego do świetlicy we Wróblowicach.

Ewa Flaczyk(kategoria: Aktualności, dodano: 25-02-2014)
Ferie w Księginicach
Ferie w Księginicach

Pierwszy tydzień ferii w Księginicach zakończył się spotkaniem w gospodarstwie agroturystycznym Horda, podczas którego dzieci i młodzież odbyły przejażdżki konne.
Serdecznie zapraszam do świetlicy na zajęcia w drugim tygodniu ferii: turniej bilarda oraz gier planszowych, grę terenową, warsztaty filcowania i wspólną zabawę przebierańców dla dzieci i młodzieży.
Elżbieta Kozik

 (kategoria: Aktualności, dodano: 25-02-2014)
Ferie w Krępicach
Ferie w Krępicach

W pierwszym tygodniu ferii na świetlicy w Krępicach wiele się działo. Podczas zajęć plastycznych dzieci malowały obrazki o tematyce ferii zimowych, uczyły się również mieszać farby i tworzyć całą paletę barw z podstawowych kolorów, oprócz tego wykonywały duże serca, które najpierw były szkicowane, wycinane, malowane, a następnie dekorowane brokatem. Wykonane prace udekorowały dużą salę świetlicy. Dzieci bawiły się także gipsem. Podczas zajęć manualnych zostały wykonane odlewy masek i serduszek, które następnie pomalowano farbami akrylowymi.

Natomiast 19 lutego do świetlicy wiejskiej w Krępicach zawitał Teatr MUTW  z przedstawieniem dla dzieci. Widownia dopisała, bo przybyło około 40 osób. Bardzo dziękujemy Uniwersytetowi za przedstawienie i czekamy na kolejne.

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 25-02-2014)
Ferie zimowe w Radakowicach
Ferie zimowe w Radakowicach

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczeliśmy pod hasłem " Razem jest wesoło w naszej świetlicy". Sprzyjająca aura pozwala nam na organizowanie gier i zabaw na świeżym powietrzu. Mieliśmy ognisko w plenerze, wycieczki piesze po okolicy, zabawa  w zbijanego. Dużą radością wśród dzieci było przedstawienie teatralne wykonane przez panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Serdecznie zapraszam na drugi tydzień ferii do świetlicy.

            

 Teresa Wojnicka   (kategoria: Aktualności, dodano: 24-02-2014)
Świetlica Lubiatów / Dyskoteka w Głosce - inauguracja ferii zimowych 2014
Świetlica Lubiatów / Dyskoteka w Głosce - inauguracja ferii zimowych 2014

W dniu 16.02.2014r. dzieci i młodzież z Lubiatowa i Głoski miały okazję bawić się razem na dyskotece, którą rozpoczęli tegoroczne ferie zimowe. Dużo radości i śmiechu zagwarantowała dodatkowo niezawodna atrakcja - wspólne śpiewanie Karaoke.

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 21-02-2014)
Świetlica Lubiatów /Przedstawienie
Świetlica Lubiatów /Przedstawienie

W dniu 17.02.2014r.  byliśmy gośćmi świetlicy w Głosce gdzie Panie Seniorki z MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU wystawialy przedstawienie "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...". Dziękujemy Paniom Seniorkom za dobrą zabawę.

 

Helena Bobrycka

 (kategoria: Aktualności, dodano: 21-02-2014)
Nowości książkowe w bibliotece w Lutyni
Nowości książkowe w bibliotece w Lutyni

Serdecznie zapraszam do biblioteki w Lutyni po nowości książkowe:

 

Zaklinacz czasu - Mitch Albom

Wiedźmin. Sezon Burz - Andrzej Sapkowski

Łzy Racheli - Darrell Scott

Magia przeznaczenia - Barbara Rybałtowska

Potęga Marzeń - Rivers FrancineCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-02-2014, odsłon: 439)
Rozmawiali o karierze
Rozmawiali o karierze

Które zawody są najbardziej przyszłościowe? Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali uczestnicy spotkania z Wojciechem Syrockim, twórcą edukacyjnych zajęć dla dzieci za pomocą programowalnych klocków lego , które odbyło się w Publicznym Gimnazjum w Lutyni.  Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-02-2014, odsłon: 362)
MUTW dla dzieci
MUTW dla dzieci

Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku wyszedł z ciekawą inicjatywą, od początku ferii zimowych odwiedza nasze świetlice wiejskie wystawiając spektakl dla dzieci pt. „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”.

Aktorzy- amatorzy, to członkowie naszego uniwersytetu, którym pomaga dziecięca grupa teatralna z Miękini. Sami przygotowują scenariusze, dekoracje i kostiumy, a przedstawienie wywołuje ogromne emocje wśród najmłodszych widzów. W najbliższym czasie zapraszamy na spektakl do Krępic (19.02) i Księginic (24.02).(kategoria: MUTW, dodano: 19-02-2014)
Zapraszamy na bal
Zapraszamy na bal

Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblowicach zaprasza wszystkie dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się 23 lutego (niedziela) w godz. Od 15:00 do 18:00 na świetlicy wiejskiej. W programie imprezy m.in.: malowanie buzi, figurki z masy solnej, karnawałowe maski, zabawa taneczna, konkursy, słodki poczęstunek.  (kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2014)
Dzień Kota w Głosce
Dzień Kota w Głosce

W lutym na świetlicy w Głosce dzieci i młodzież obchodziły nietypowe święto - "Dzień Kota". Podczas zajęć dzieci wykonywały rysunki oraz szkice ulubionych kocich postaci z których następnie powstała bajkowa wystawa.(kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2014)
Seniorzy - dzieciom
Seniorzy - dzieciom

Dnia 17 lutego na świetlicy Wiejskiej w Głosce odbyło się przedstawienie "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" wystawione przez Miękiński Uniwersytet III Wieku.

Przedstawienie obejrzały dzieci z Głoski, Lubiatowa, Zaboru Wielkiego i Białkowa. Dziękujemy Paniom za umilenie czasu.

Iwona Mucha(kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2014)
Walentynki w Brzezinie
Walentynki w Brzezinie

Dnia 15 lutego na świetlicy w Brzezinie odbyła się zabawa walentynkowo- karnawałowa zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Dziękujemy młodzieży za pomoc w przygotowaniach, a wszystkim uczestnikom za przybycie i wspaniałą zabawę.

Irena Grzywna(kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2014)
Głośne czytanie w świetlicy wiejskiej w Księginicach
Głośne czytanie w świetlicy wiejskiej w Księginicach

W świetlicy w Księginicach odbywało się głośne czytanie bajek. Dzieci wykonywały rysunki wybranych przez siebie bajkowych bohaterów. Uczestniczyły w konkursie z nagrodami na wykonanie bajkowej postaci z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów. 
Serdecznie zapraszam do świetlicy podczas ferii zimowych w godzinach od 11.00 do 15.00. W ramach zajęć odbywać się będą między innymi liczne gry i zabawy w tym terenowe, konkurencje z nagrodami. Szczegółowe informacje zamieszczone zostaną w świetlicy oraz na tablicach ogłoszeń w Księginicach.

 

Elżbieta Kozik(kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2014)
Zabawa w Głosce
Zabawa w Głosce

Dzieci i młodzież z Głoski, Gąsiorowa i Lubiatowa rozpoczęły ferie zimowe wspólną zabawą. W niedzielne popołudnie 17 lutego spotkały się one w świetlicy w Głosce. Pod opieką pań: Iwony i Heleny wszyscy wyśmienicie się bawili. Pan Wielgus – sołtys Głoski- zapewnił gorący poczęstunek uczestnikom dyskoteki. Dzięki nowemu sprzętowi zakupionemu do świetlicy w Głosce młodzież mogła śpiewać karaoke. Przy doskonałej muzyce czas szybko minął, ale przed dziećmi jeszcze wiele atrakcji przygotowanych dla nich specjalnie na ferie.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-02-2014)
Ożywiają pola
Ożywiają pola

Przez dwie kolejne soboty tj. 8 i 15 lutego, uczestnicy akcji" Ożywić pola " pracowali przy budowie platformy obserwacyjnej (ambony). Po zakończeniu budowy gałęziami zamaskowaliśmy platformę, po to aby ptaki się nie bały przylatywać do karmnika. Teraz ustalimy dyżury podczas których dzieci i młodzież będą prowadzić obserwację i robić zdjęcia trznadla. Jak zawsze po pracy zrobiliśmy sobie w lesie ognisko.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 17-02-2014)
Przewodnik za ladą
Przewodnik za ladą

Samorządowy Ośrodek Kultury - świetlica wiejska w Krępicach, zgłosiła swoje uczestnictwo do projektu "Przewodnik za ladą", którego celem jest usprawnienie promocji i informacji turystycznej na terenie KŁO, szczególnie w zakresie obsługi małego ruchu turystycznego.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-02-2014, odsłon: 441)
Ferie na świetlicach
Ferie na świetlicach

Poniżej przedstawiamy planowane zajęcia podczas ferii zimowych na świetlicach wiejskich. Oczywiście więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u instruktorów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-02-2014, odsłon: 435)
Ferie 2014 – zajęcia w świetlicy w Krępicach
Ferie 2014 – zajęcia w świetlicy w Krępicach

Zaplanowane zajęcia dla dzieci i młodzieży

 

I tydzień:

  • Wielkie Kartonowe Wycinanki – wykonanie Walentynkowej dekoracji Sali świetlicy
  • 19.02 przedstawienie teatralne o godz. 17.00
  • zabawa z gipsem i formami – wykonanie masek weneckich
  • gry i zabawy dla dzieci: slalomy z miotłą, rzut do celu, gra w kręgle, itp.


Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-02-2014, odsłon: 393)
Nowe instrumenty dla zespołu ludowego
Nowe instrumenty dla zespołu ludowego

6 lutego Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn spotkał się z członkami zespołu ludowego „Radośni” z Wróblowic, aby przekazać im nowe instrumenty muzyczne.

Zostały one zakupione w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 – 2013. Całość zadania wyniosła 46302,12 zł. z czego ponad 30 tys. zł stanowi dotacja z EFRROW. Na potrzeby zespołu zakupiono: 2 sztuki akordeonu, saksofon tenor, klarnet „B”, fortepian cyfrowy, czynele do bębna oraz mocowania czyneli.
Zespół „Radośni” działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini od lipca 2010 r. Od tej pory brał udział we wszystkich ważniejszych wydarzeniach w Gminie Miękinia i stanowi jej wizytówkę. Zespół rozpoczął rywalizację w kolejnej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, która potrwa do 30 marca br. Nagrodą w programie jest nagranie płyty w profesjonalnym studio. Dlatego też zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy o doping i zagłosowanie na swoją kapelę. Głosy można oddawać wysyłając sms pod numer 72280 w treści wpisując: RW KAPELA RADOŚNI (koszt 2,46 zł z VAT). Audycja Radiowej Listy Przebojów Radia Wrocław odbywa się w każdą niedzielę od godz. 7:00 do godz. 10:00.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 13-02-2014)
Zapraszamy na zabawę
Zapraszamy na zabawę

Świetlice w Głosce i Lubiatowie zapraszają na zabawę karnawałowo-walentynkową, która odbędzie się w dniu 16 lutego o godz. 17:30 w Głosce.(kategoria: Aktualności, dodano: 13-02-2014)
Recytowali i śpiewali - VI Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej
Recytowali i śpiewali - VI Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

Dnia 5 lutego w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini odbył się „VI Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej”. W konkursie brali udział uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Miękini oraz z Lutyni. W konkursie wziął również udział uczeń zamieszkały na terenie naszej gminy, który do szkoły uczęszcza we Wrocławiu. Jury: Bogdan Wilczak, Aleksandra Dzierza, Klaudia Jacher, Zyta Miciak, oceniało uczestników w kategorii recytacja oraz poezja śpiewana.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 12-02-2014, odsłon: 413)
Zapiski amoralnego moralisty
Zapiski amoralnego moralisty

Zapraszamy na spektakl teatralny dla dorosłych z dużą dawką humoru. W przededniu „Walentynek” czyli 13 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini wystawione zostaną „Zapiski amoralnego moralisty".

Jest to spektakl Mariusza Marczyka oparty na motywach jego powieści pt. „Fetysze Izydora Bluma” , a dowiemy się z niego m.in.: Czy kryzys w życiu dojrzałego mężczyzny zostanie przełamany? Jaką rolę w tym kryzysie odegrał fetysz? Co jest tym fetyszem? Czy chodzi o część damskiej garderoby? Co ukrywa się za jego statecznym życiem?

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Dokarmiają zwierzęta
Dokarmiają zwierzęta

29 stycznia na zajęciach na świetlicy zakończyliśmy budowę karmnika, jak zawsze pomagał nam pan Piotr oraz pan Andrzej z koła łowieckiego "Odyniec ". 1 lutego karmnik został wkopany na polach pod lasem. Tego dnia również dokarmialiśmy zwierzęta leśne, wyłożyliśmy w paśniku „prowiant" przyniesiony przez dzieci. Na zakończenie bardzo pracowitego dnia zrobiliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 11-02-2014)
Spotkanie w Wilkszynie
Spotkanie w Wilkszynie

Świetlica i Biblioteka w Wilkszynie zorganizowały kolejne spotkanie z cyklu "Podróżuj razem z nami", w niedzielę 2 lutego o godz. 16-tej. Tematem była Ziemia Święta.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 11-02-2014, odsłon: 468)
Jasełka w świetlicy w Lubiatowie
Jasełka w świetlicy w Lubiatowie

W dniu 01.02.2014r. o godz 17.00 gościliśmy w świetlicy w Lubiatowie Panie Seniorki z MIĘKIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU z przedstawieniem - Jasełka w wersji współczesnej. Jak zawsze występ który dostarczył nam wiele radości i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 06-02-2014)
Ferie zimowe w gminie Miękinia
Ferie zimowe w gminie Miękinia

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które w tym roku, w województwie dolnośląskim przypadają w dniach 17-28 lutego, przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Miękinia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 05-02-2014, odsłon: 569)
Nowe instrumenty dla zespołu ludowego z unijnych dotacji
Nowe instrumenty dla zespołu ludowego z unijnych dotacji

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich przyznała dotację dla Samorządowego Ośrodka Kultury na zadanie pod nazwą „Zakup instrumentów dla zespołu ludowego Radośni” z zakresu  „małych projektów"  działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 – 2013.

W ramach operacji zakupione zostały następujące instrumenty muzyczne: 2 sztuki akordeonu, saksofon tenor, klarnet „B”, fortepian cyfrowy, czynele do bębna oraz mocowania czyneli.

Zespół „Radośni” działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini od lipca 2010 r. Do tej pory brał udział we wszystkich ważniejszych wydarzeniach w Gminie Miękinia i stanowi jej wizytówkę.

Całość zadania wynosi 46302,12 zł. z czego ponad 30 tys. zł stanowi dotacja z EFRROW.(kategoria: Aktualności, dodano: 05-02-2014)
Informacja dla Czytelników
Informacja dla Czytelników

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 10-11.02.2014r. biblioteki publiczne w Lutyni, Miękini i Mrozowie będą nieczynne z powodu szkolenia bibliotekarzy.

Uczestnicy kursu komputerowego dla seniorów w dniach 10-11.02.2014r. proszeni są o przyjście na zajęcia do sali komputerowej w budynku SOK.

Przepraszamy za utrudnienia(kategoria: Aktualności, dodano: 03-02-2014)
ROZMAWIALI O KARIERZE
ROZMAWIALI O KARIERZE

Które zawody są najbardziej przyszłościowe? Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali uczestnicy spotkania z Mikołajem Komórem, koordynatorem i coachem projektów UE, specjalistą ds. wizerunku, studentem SGH,  które odbyło się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.  Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-02-2014, odsłon: 386)
Zabawa karnawałowa w Głosce
Zabawa karnawałowa w Głosce

Dnia 25.01.2014 w świetlicy wiejskiej w Głosce odbyła się zabawa karnawałowa, uczestnicy świetnie się bawili. Zwieńczeniem zabawy był konkurs karaoke, wszyscy byli zwycięzcami.

 

Iwona Mucha(kategoria: Aktualności, dodano: 29-01-2014)
Świetlica Lubiatów teatrzyk
Świetlica Lubiatów teatrzyk

W dniu 24.01.2014r. o godz 17.00 w świetlicy w Lubiatowie odbyło się  przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków i uczniów pod tytułem "Król jest tylko jeden". Dziękujemy młodym aktorom za występ i wszystkim przybyłym widzom za wspólne kolędowanie.

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 29-01-2014)
Nowe audiobooki już dostępne!
Nowe audiobooki już dostępne!

Drodzy Czytelnicy!

 

Poniżej przedstawiam Wam listę nowych audiobooków zakupionych w grudniu 2013 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miękini.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia biblioteki!

 

Zyta MiciakCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 28-01-2014, odsłon: 486)
Praca w świetlicy
Praca w świetlicy

Samorządowy Ośrodek Kultury ogłasza nabór na stanowisko instruktora

w świetlicy wiejskich w Białkowie - umowa zlecenie.

Praca 20 godz./tydzień

 

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-01-2014, odsłon: 511)
Projekt "Ożywić pola"
Projekt

W ramach projektu "Ożywić pola" oraz zajęć manualnych, dzieci na świetlicy wiejskiej w Białkowie wykonywały różne zwierzaczki. Na wcześniej wykonanej tablicy informacyjnej o projekcie i sympatycznym ptaszku Trznadlu dzieci umieściły żabki, biedronki, motylki, ptaszki, które zostały wykonane z papierowych kółek. Na chwilę obecną została "ożywiona tablica informacyjna " wiosną zostaną  "ożywione pola".

 

Beata Pęcherek(dodano: 27-01-2014)
Zajęcia manualne MUTW
Zajęcia manualne MUTW

Podczas zajęć manualnych  Panie z MUTW wykonywały maski karnawałowe przy użyciu papieru czerpanego oraz powertex. Na kolejnych zajęciach będą wykonywane kwiaty.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę od godz. 15:00.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 27-01-2014)
Dzień Babci i Dziadka w Białkowie
Dzień Babci i Dziadka w Białkowie

Na świetlicy wiejskiej w Białkowie dzieci na Dzień Babci i Dziadka przygotowywały kartki okolicznościowe metodą scrabokingu . Po wykonaniu kartek dzieci wypisywały dla swoich najbliższych życzenia.

 

Beata Pęcherek

galeria>>(kategoria: Aktualności, dodano: 27-01-2014)
W Zaborze budują karmniki
W Zaborze budują karmniki

22 stycznia w środę na zajęciach realizowaliśmy kolejny etap akcji „Ożywić pola". Wspólnie rozpoczęliśmy budowę karmnika dla ptaków, który już za tydzień zamontujemy pod lasem, gdzie dzieci będą prowadziły obserwację ptaków i ich dokarmianie.(kategoria: Aktualności, dodano: 24-01-2014)
MUTW w teatrze
MUTW w teatrze

Z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka grupa studentów MUTW wybrała się do teatru Arka we Wrocławiu  na  spektakl na podstawie jednej z najbardziej poczytnych książek ostatnich lat „Oskara i panią Różęw reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 24-01-2014, odsłon: 567)
KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej informuje, że  w ramach tegorocznej akcji ”SZYBKI PIT” zostały wytypowane specjalne punkty, w których pracownicy Urzędu Skarbowego pomogą sporządzić i przesłać zainteresowanym swoje zeznanie podatkowe drogą elektroniczną.

W Miękini punkt będzie otwarty w  każdy czwartek od 30.01.2014r. do 24.04.2014r. w   godz. od 9:00 do 14:30 w siedzibie Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini .

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!(kategoria: Aktualności, dodano: 23-01-2014)
Aktywnie w Brzezince Średzkiej!
Aktywnie w Brzezince Średzkiej!

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się realizacja projektu pn. "Spotkajmy się w Dębowej Krainie - adaptacja Skweru w Parku w Brzezince Średzkiej" realizowanego przez Stowarzyszenie Dębowa Kraina.

W ramach zrealizowanych działań oczyszczono skwer, zakupiono osiem ławek parkowych a cały teren wyrównano i zasiano trawę. Następnie wolontariusze oczyścili część terenu Zabytkowego Parku z krzaków i zalegających śmieci. Prace będą kontynuowane nadal z innych źródeł finansowania.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 23-01-2014, odsłon: 369)
Dzień Babci w Radakowicach
Dzień Babci  w Radakowicach

Dnia 21.01.2014r. w świetlicy w Radakowicach odbył się Dzień Babci. Dzieci przedstawiły program

przygotowany z okazji tego święta.  Zaśpiewano sto lat i odbył się słodki poczęstunek.

 

Teresa Wojnicka

 

galeria zdjęć na kolejnej stronie.(kategoria: Aktualności, dodano: 23-01-2014)
Świetlica miejscem także dla Mnie!
Świetlica  miejscem także dla Mnie!

Anonimowa ankieta dla mieszkańców Mrozowa i okolic. Prosimy o odpowiedź na kilka pytań dotyczących Państwa oczekiwań co do funkcjonowania świetlicy wiejskiej w Mrozowie. Zebrane informacje pozwolą na stworzenie oferty: zajęć; warsztatów; kół zainteresowań; imprez cyklicznych dla dzieci; młodzieży; dorosłych oraz seniorów. Państwa opinia ma decydujące znaczenie! Od niej zależeć będzie, czy i w jakim stopniu świetlica będzie spełniała swoje zadania.

 

ankieta>>

 

Piotr Badzioch(kategoria: Aktualności, dodano: 23-01-2014, 2 komentarze)
Zabawa w Głosce
Zabawa w Głosce

Już w najbliższą sobotę tj. 25 stycznia, świetlica wiejska w Głosce zaprasza na zabawę karnawałową połączoną z konkursem karaoke. Start godz. 18:00.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Dzień Babci i Dziadka w Miękini
Dzień Babci i Dziadka w Miękini

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, na scenie miękińskiego Ośrodka Kultury wystawiono „Jasełka”, przygotowane przez podopiecznych z naszego kółka teatralnego prowadzonego przez Wandę Mitkiewicz.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Świat magii na wesoło
Świat magii na wesoło

Podczas ferii zimowych, zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie „Świat magii na wesoło”, a zaprezentuje je iluzjonista Apollino wraz z wróżką Iwoną.

Spotkanie z magikiem odbędzie się 25 lutego o godz. 10:00 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Uczestnicy przedstawienia będą mieli możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie będą w nim uczestniczyć. Spektakl iluzjonistyczny "nauczy" tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomogą mistrzowi w jego pokazie. .Magia przeplatana muzyką i konkursami da dzieciom pełny kontakt ze sceną.

Wstęp wolny.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Link do przyszłości
Link do przyszłości

SPOTKANIE O TWOJEJ KARIERZE

27 stycznia 2014r. Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zaprasza  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie z Mikołajem Komórem, koordynatorem i coachem projektów UE, specjalistą ds. wizerunku, studentem SGH - młodym profesjonalistą, który opowie o swojej pracy i drodze do sukcesu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014, odsłon: 362)
Informacja dla czytelników z Wilkszyna
Informacja dla czytelników z Wilkszyna

Szanowni Czytelnicy,

od 03.02.2014r do 28.02.2014r. biblioteka publiczna w Wilkszynie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

 

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Informacja dla czytelników z Lutyni
Informacja dla czytelników z Lutyni

Szanowni Czytelnicy,

biblioteka w Lutyni będzie nieczynna w dniach 3,4,10,11,17,18,24,25 lutym 2014r. z powodu inwentaryzacji księgozbioru biblioteki w Wilkszynie.

 

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Godziny otwarcia biblioteki w Miękini w miesiącu lutym
Godziny otwarcia biblioteki w Miękini w miesiącu lutym

Szanowni Czytelnicy,

w związku z inwentaryzacja księgozbioru biblioteki w Wilkszynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini w miesiącu lutym będzie czynna:

PONIEDZIAŁEK 11.00-17.00

WTOREK         11.00-17.00

ŚRODA           10.00-16.00

CZWARTEK      12.00-18.00

PIĄTEK           10.00-15.30

 

oraz w sobotę 1 lutego 2014r. w godzinach 10.00-14.00

W dniach 10-11.02.2014r. biblioteka będzie nieczynna z powodu wyjazdu bibliotekarza na szkolenie.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2014)
Dzień Kubusia Puchatka w Głosce
Dzień Kubusia Puchatka w Głosce

Dnia 17 stycznia w Głosce odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Młodzież na zajęciach przygotowała rysunki Kubusia. Z prac została zrobiona wystawa, którą można zobaczyć w świetlicy. Zajęcia zostały zakończone wspólną zabawą młodzieży.

 

Iwona Mucha(kategoria: Aktualności, dodano: 21-01-2014)
Komputerowa Akademia Seniora
Komputerowa Akademia Seniora

Od 20 stycznia 2014r. Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i wolontariatem szkolnym realizują projekt „Komputerowa Akademia Seniora” – kurs komputerowy dla seniorów.

Celem naszego kursu jest zwiększanie umiejętności osób starszych w zakresie obsługi komputera, a także zachęcanie seniorów do korzystania z Internetu. Podczas kursów chętni seniorzy poznawać będą tajniki obsługi komputera i zasady surfowania po Internecie. Uczestnicy kursu są szkoleni przez wolontariuszy w bibliotece.

 

galeria>>

 

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 21-01-2014)
Dzień Kubusia Puchatka

Dnia 17.01.2014r. w świetlicy w Radakowicach dzieci obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. Rysowały ulubioną postać z przeczytanej bajki. Brały udział w konkursie wiedzy o Kubusiu. Atrakcją wieczoru była zabawa dzieci z pluszowym misiem.

 

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 21-01-2014)
Zagłosuj na „Radosnych”!
Zagłosuj na „Radosnych”!

Nasz zespół ludowy „Radośni” z Wróblowic rozpoczął rywalizację w kolejnej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, która potrwa do 30 marca. Nagrodą w programie jest nagranie płyty w profesjonalnym studio.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy o doping i zagłosowanie na swoją kapelę. Głosy można oddawać wysyłając sms pod numer 72280 w treści wpisując: RW KAPELA RADOŚNI (koszt2,46 zł z Vat).

Audycja Radiowej Listy Przebojów Radia Wrocław odbywa się w każdą niedzielę od godz. 7:00 do godz. 10:00.(kategoria: Zespół "Radośni", dodano: 21-01-2014)
Dzień Seniora w Lutyni
Dzień Seniora w Lutyni

Przy pełnej sali, od godziny 16:00 do późnego wieczora, 18 stycznia, seniorzy z Lutyni obchodzili swoje święto.

Najwięcej emocji dostarczyły oczywiście występy wnucząt z klas od O do III, a następnie „Jasełka” w wykonaniu uczniów z klas starszych. Były także popisy taneczne zespołu „Feniks” i występy wokalne grupy „Lutynianie” oraz kapeli „Radośni”.

Organizatorami imprezy byli: wójt gminy Miękinia oraz Zespół Szkół w Lutyni.(kategoria: Aktualności, dodano: 21-01-2014)
Zajęcia manualne MUTW
Zajęcia manualne MUTW

W każdą środę od godziny 15.00 do godziny 17.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbywają się zajęcia manualne dla wszystkich zainteresowanych z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Serdecznie zapraszamy dnia 22.01.2014 r. wykonywane będą maski karnawałowe przy użyciu papieru czerpanego oraz powertex.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 21-01-2014)
Jasełka w Lubiatowie
Jasełka w Lubiatowie

Dnia 01.02.2014r. o godz 17.00 w świetlicy wiejskiej w Lubiatowie odbędą się Jasełka w wersji współczesnej

w wykonaniu Pań z Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Helena Bobrycka(dodano: 20-01-2014)
Teatrzyk w Lubiatowie "Król jest tylko jeden"
 Teatrzyk w Lubiatowie

Dnia 24.01.2014r. o godz 17.00 na świetlicy w Lubiatowie odbędzie się przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków i uczniów pod tytułem "Król jest tylko jeden".

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Helena Bobrycka(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
Zabawa karnawałowa w Łowęcicach
Zabawa karnawałowa w Łowęcicach

W dniu 31.01.2014r. o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Łowęcicach na zabawę karnawałową dla maluchów. W programie przewidziano konkurs z nagrodami na najlepszy strój karnawałowy.

 

Zofia Żygadło(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
Dzień Przytulania w Łowęcicach
Dzień Przytulania w Łowęcicach

W dniu 24.01.2014r. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci do świetlicy wiejskiej w Łowęciach na spotkanie z okazji "Dnia Przytulania". Proszę o przyniesienie swojej ulubionej przytulanki aby wzięła udział w konkursie z nagrodami na najmilszą przytulankę.

 

Zofia Żygadło(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
Dzień Babci i Dziadka w Łowęcicach
Dzień Babci i Dziadka w Łowęcicach

W dniu 22.01.2014r. o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Łowęcicach na spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaplanowano słodki poczęstunek oraz wspólne śpiewanie.

 

 

Zofia Żygadło(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
Spotkanie "Podróżuj z nami"
Spotkanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkszynie oraz świetlica wiejska w Wilkszynie serdecznie zapraszają na spotkanie z serii "Podróżuj razem z nami", które odbędzie się 02 lutego 2014r. o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Wilkszynie.
Tym razem będziemy zwiedzać Ziemię Świętą. Opowiedzą o swoim tam pobycie ksiądz proboszcz Zbigniew Bortnik oraz p. Bogdan Szymczyk. Pokażą zdjęcia, oraz inne pamiątki.

Będzie jeszcze ostatnia okazja obejrzeć znaczki, koperty i kartki pocztowe
z prywatnej kolekcji p. Bogdana Szymczyka, o Sanktuariach Maryjnych w Polsce i na świecie. 

W spotkaniu będzie też uczestniczyć Schola z Wilkszyna z prowadzącym p. Jarosławem Bogusławskim, będziemy z nimi śpiewać kolędy.

Edyta Gąsiecka
Wanda Kruszelnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
Projekt "Ożywić pola"
Projekt

W ramach projektu "Ożywić pola" realizowanego w partnerstwie Samorządowego Ośrodka Kultury i Koła Łowieckiego "Odyniec" dzieci na świetlicy wiejskiej w Białkowie wykonały tablicę informacyjną o trznadlu. Rok 2014 jest rokiem Trznadla -  sympatycznego małego ptaszka, który zamieszkuje na pograniczu pola, lasu i terenów zamieszkałych przez ludzi. Kolejnym etapem projektu będzie zbudowanie karmnika dla ptaków.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
Zajęcia manualne w Białkowie
Zajęcia manualne w Białkowie

Podczas zajęć manualnych na świetlicy wiejskiej w Białkowie dzieci przez kilka dni wykonywały z papieru czerpanego maski karnawałowe. Po wyschnięciu maski były malowane o następnie ozdabiane kolorowymi cekinami.

 

Beata Pęcherek(kategoria: Aktualności, dodano: 20-01-2014)
"Biblioteka na to czeka" książki z Instytutu Pamięci Narodowej

Dzięki projektowi IPN "Biblioteka na to czeka" Gminna Biblioteka Publiczna w Miękini otrzymała bezpłatnie 26 książek o tematyce historycznej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-01-2014, odsłon: 1140)
Karnawałowe spotkanie
Karnawałowe spotkanie

W  dniu 09.01.2014 r. (czwartek) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini odbyło się „Czytanie dzieciom” powiązane tematyką z okresem karnawałowym. Opiekunem spotkania była Pani Emilia Kutkiewicz i Zyta Miciak.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-01-2014, odsłon: 372)
Spotkanie opłatkowe w Zaborze
Spotkanie opłatkowe w Zaborze

5 stycznia  na świetlicy w Zaborze Wielkim odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców z księdzem proboszczem, podczas którego dzieci również otrzymały paczki Mikołajkowe. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze przy wspólnym kolędowaniu i słodkim poczęstunku.

Małgorzata Czajkowska(kategoria: Aktualności, dodano: 16-01-2014)
Już od lutego, biblioteki będą czynne w soboty!
Już od lutego, biblioteki będą czynne w soboty!

Szanowni Czytelnicy,

od 1 lutego 2014r. gminne biblioteki publiczne będą czynne w soboty w godzinach 10.00-14.00.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca będzie czynna biblioteka w Miękini.

W każdą drugą sobotę miesiąca będzie czynna biblioteka w Lutyni.

W każdą trzecią sobotę miesiąca będzie czynna biblioteka w Mrozowie.

W każdą czwartą sobotę miesiąca będzie czynna biblioteka w Wilkszynie (Wilkszyn - począwszy od 22 marca, z powodu całomiesięcznego skontrum odbywającego się w miesiącu lutym).

 

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 16-01-2014)
Dzień Babci i Dziadka w SOK
Dzień Babci i Dziadka w SOK

W dniu 21.01.2014r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej SOK odbędzie się spotkanie pn. „Herbatka dla Babci i Dziadka”. Z okazji tego święta zostanie przedstawiony program artystyczny przygotowany przez uczestników warsztatów teatralnych.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Wanda Mitkiewicz(kategoria: Aktualności, dodano: 16-01-2014)
Dzień Babci i Dziadka w Radakowicach
Dzień Babci i Dziadka w Radakowicach

W dniu 21.01.2014r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Radakowicach odbędzie się spotkanie przy herbatce z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.  Podczas spotkania zostanie przedstawiony program artystyczny przygotowany przez dzieci specjalnie z okazji tego święta.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Teresa Wojnicka

(dodano: 15-01-2014)
Urodziny Kubusia Puchatka w Radakowicach
Urodziny Kubusia Puchatka w Radakowicach

W dniu 17.01.2014r. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci do świetlicy w Radakowicach na „Urodziny Kubusia Puchatka”. W programie przewidziano: czytanie bajki o Kubusiu Puchatku, rysowanie postaci z bajki oraz na zakończenie turniej 5 pytań o Kubusiu Puchatku.

Dla uczestników przewidziano nagrody.

 

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 15-01-2014)
WOŚP w Miękini - podsumowanie
WOŚP w Miękini - podsumowanie

Za nami 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miękini. Dzięki dwudziestce wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie gminy Miękinia, udało nam się zebrać 5683,69 zł.

Podczas tegorocznej imprezy postanowiliśmy zminimalizować koszty jej organizacji, które niekiedy dwukrotnie przekraczały sumę zbieranych datków. Jak się okazało zebrana kwota jest podobna do tej z lat ubiegłych. Co świadczy tylko o tym, że bez względu na charakter imprezy miękinianie chętnie wspomagają WOŚP. Za pomoc w organizacji zbiórki pragniemy podziękować: Zofii Miciak, Małgorzacie Janukowicz, Roksanie Chojniak, Paulinie Dębniewskiej, Agacie Grońskiej, Patrycji Kamińskiej, Adrianie Lewandowskiej, Martynie Liskiewicz, Aleksandrze Ławniczak, Adrianie Marcinów, Wiktorii Partyce, Patrycji Sikorskiej, Patrycji Sobkowiak, Juli Toczek, Karolinie Tokarz, Nicoli Tomczyk, Kindze Trzuskowskiej, Jakubowi Wąsik, Natalii Woźniak, Dominikowi Zięcinie, Oliwii Ziobro, Dagmarze Zwierzyńskiej.(dodano: 14-01-2014)
Dzień Kubusia Puchatka w Głosce
Dzień Kubusia Puchatka w Głosce

Już w najbliższy piątek świetlica w Głosce zaprasza wszystkie dzieci na „Dzień Kubusia Puchatka” połączony z dyskoteką. Początek imprezy godz. 16:00.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-01-2014)
Teatr Seniora – Talent do życia
Teatr Seniora – Talent do życia

Miękiński Uniwersytet Trzeciego wieku zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w warsztatach Teatralno-Emocjonalnych. Zajęcia dadzą początek refleksji nad życiem i naszym miejscem w świecie oraz pokażą, jak świadomie rozpoznawać i rozwijać swój osobisty potencjał.Czytaj więcej (kategoria: MUTW, dodano: 14-01-2014, odsłon: 662)
Dzień Seniora(kategoria: MUTW, dodano: 13-01-2014)
Zmiana terminu turnieju tenisa stołowego
Zmiana terminu turnieju tenisa stołowego

Informujemy, że w dniu 20.01.2014 r. o godz. 16.30. w świetlicy w Prężycach odbędzie się turniej tenisa stołowego. 

 

Zgłoszenia chętnych do dnia 15.01.14. u Instruktora świetlicy.(kategoria: Aktualności, dodano: 13-01-2014)
Zajęcia na Orlikach

W załączeniu przedstawiamy Harmonogram zajęć sportowych prowadzonych na boisku Orlik w Wilkszynie i Lutyni w roku 2014.

 

HARMONOGRAM>>(kategoria: Orlik, dodano: 08-01-2014)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini

W dniach 8-10.01.2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miękini umieszczona będzie stacjonarna puszka Wielkiej Orkiestry. Pieniążki zebrane w roku 2014 zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 

Zyta Miciak(kategoria: Aktualności, dodano: 08-01-2014)
Informacja dla Czytelników
Informacja dla Czytelników

Szanowni Czytelnicy,

w związku ze szkoleniem bibliotekarzy w ramach "Programu Rozwoju Bibliotek", w dniach 14-15.01.2014r. biblioteka w Lutyni i w wWilkszynie będą nieczynne.

 

Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-01-2014)
Dzień Seniora w Lutyni
Dzień Seniora w Lutyni

Wójt Gminy Miękinia oraz Zespół Szkół w Lutyni zapraszają na koncert noworoczny z okazji Dnia Seniora. Impreza odbędzie się 18 stycznia na sali sportowejw Lutyni, a jej początek przewidziano na godz. 16:00. W programie m.in. występy uczniów, chóru „Veni, vidi, vici”, grupy wokalnej „Lutynianie” oraz zespołu „Radośni”.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-01-2014)
Zebranie MUTW
Zebranie MUTW

Informujemy, że w dniu 13 stycznia o godz. 14:00 w Sali SOK odbędzie się spotkanie członków MUTW. W programie: omówienie I semestru roku akademickiego 2013/2014,

plan pracy na semestr II roku akademickiego 2013/2014.(kategoria: MUTW, dodano: 08-01-2014)
Informatyzacja SOK
Informatyzacja SOK

W styczniu zakończona została „Informatyzacja Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini – etap II” w ramach Działania 6.4 Turystyka kulturowa w Priorytecie VI „Turystyka i Kultura" Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Na informatyzację SOK otrzymał dotację w kwocie 87051,44 zł. W ramach zadania zakupionych zostało: 3 zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem i drukarkami, kserokopiarka A3 kolor, drukarka wielofunkcyjna A4 kolor, tablet graficzny, tablet PC, 2 plotery, ekran LED, ekran projekcyjny, wizualizer. Oprócz tego SOK został wyposażony w elektroniczny system obiegu dokumentów oraz w drukarkę kodów paskowych, czytnik kodów, skaner i serwer.

Całkowita wartość projektu wyniosła 128 542,20 zł.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-01-2014)
Spotkanie opłatkowo-noworoczne
Spotkanie opłatkowo-noworoczne

W dniu 6 stycznia odbyło się tradycyjne już spotkanie opłatkowo-noworoczne mieszkańców Miękini. Nie zabrakło znakomitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i ks. proboszcz Ludwik Sosnowski i dyrektor SOK Bogdan Wilczak. Gospodarzami spotkania byli członkowie Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci UTW przygotowali piękny, wzruszający o głębokich treściach program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy złożyli sobie życzenia na Nowy Rok 2014. Wzruszeń dopełniło dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i wspólny świąteczny poczęstunek.

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 08-01-2014)
Koncert Noworoczny
Koncert Noworoczny

5 stycznia członków MUTW w szampański nastrój wprawiły przebojowe arie i duety z najpopularniejszych operetek – mistrzowsko skomponowane i perfekcyjnie wykonywane przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej.

Dzięki naszemu sponsorowi  wójtowi gminy Miękinia mogliśmy rozpływać się w rozkoszach muzyki na Gali Noworocznej w niezwykłej scenerii Hali Stulecia i poczuć się niczym w roztańczonym cesarskim Wiedniu. Mogliśmy podziwiać sopranistkę Joannę Woś i tenora Tomasz Kuk. Dyrygował pochodzący z Libanu Bassem Akiki, a wielką galę poprowadzili Kinga Preis i Robert Gonera. Oczarowani i wzruszeni na długo zapamiętamy ten wieczór

Wanda Mitkiewicz(kategoria: MUTW, dodano: 08-01-2014)
Turniej gier planszowych
Turniej gier planszowych

W dniu 07.01.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Radakowicach odbył się turniej gier planszowych. Rywalizacja wśród dzieci była duża, zwycięzcy zostali nagrodzeni.

 

 

Teresa Wojnicka(kategoria: Aktualności, dodano: 08-01-2014)

Certyfikat - Link do przyszłości

Angielski w bibliotece

Angielski w bibliotece

Herb Gminy Miękinia

Zasób biblioteczny

Hymn państwowy

Losowe zdjęcie


Prognoza pogody

trwa inicjalizacja, prosze czekac,

Galeria zdjęć
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
RSS Kultura
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
W Warszawie trwa XX, Jubileuszowy MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia na popularnym festiwalu. Wśród tegorocznych gwiazd m.in.: Jacky Terrasson, Joey Calderazzo, Roy Hargrove , Bill Evans & Mike Stern, Tord Gustavsen. kultura.wp.pl

Przygody Sindbada Źeglarza
Podróź i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leźy u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za kaźdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Muzyczny, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróźach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru kultura.wp.pl

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
Drugi międzynarodowy festiwal artystów ulicznych odbędzie się 8 czerwca w Szamotułach. UFO to międzynarodowa impreza artystów ulicznych. Podczas UFO stuletni bruk starego miasta rozgrzeją wszelacy artyści ulicy. Przewodnim motywem festiwalu są źywe rzeżby – statuy. kultura.wp.pl

XVIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Juź po raz osiemnasty Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal kultura.wp.pl

Wernisaź wystawy Book Me One
Kto jest najwaźniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na źycie. kultura.wp.pl

"Ach, te media...", czyli świat mediów w karykaturze
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego organizuje wystawę pt. „Ach, te media…”. Tym razem przy Koziej 11 swoje prace zaprezentują artyści, którzy rysunkiem krytycznie i źartobliwie oceniają współczesne media. kultura.wp.pl

XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2014
4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rusza Jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. To jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. kultura.wp.pl

"Arie Oper Świata" na dziedzińcu wawelskim
W ramach 18. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniu 28 czerwca o godz. 20.30 w scenerii renesansowego dziedzińca na Wawelu zabrzmią "Arie Oper Świata”, które kaźdego roku przyjmowane są przez melomanów niezwykle ciepło i entuzjastycznie. kultura.wp.pl

Zmarł prof. Zbigniew Pieczykolan
26 czerwca 2014 roku zmarł profesor Zbigniew Pieczykolan. Wybitny, wielokrotnie nagradzany grafik, projektant, malarz, plakacista i liternik. Wieloletni pedagog naszej uczelni, prorektor, kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik Pracowni Liternictwa i Pracowni Zespolonej. kultura.wp.pl

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego juź w lipcu
Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który juź na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym ponad dwadzieścia tytułów, w tym premierowo – „Króla Edypa”. Kto zatem przegapił interesujący go spektakl w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. kultura.wp.pl

Generowanie strony [s]: 0.1100
Website engine's code is WebMan